KODI Main - en to da_dk translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Multi-format archive and compression addon
da_dk: Multiformat arkiverings- og komprimerings-add-on

[ctx: Addon Description]
en: This add-on uses the libarchive library to read a variety of archive and compression formats.[CR][CR]Supported formats are:[CR]7z, bz2, gz, tar, tar.bz2, tar.gz, tar.xz, tgz, tbz2, xz, zip
da_dk: Dette add-on anvender libarchive-biblioteket til at læse en række arkiv- og komprimeringsformater.[CR][CR]Understøttede formater er:[CR]7z, bz2, gz, tar, tar.bz2, tar.gz, tar.xz , tgz, tbz2, xz, zip

[ctx: #30000]
en: RAR solid archive support unavailable
da_dk: RAR solid arkivunderstøttelse er ikke tilgængelig

[ctx: #30001]
en: Truncated RAR file data
da_dk: Afkortet RAR fildata

[ctx: #30002]
en: Can't allocate rar data
da_dk: Kan ikke tildele rar-data

[ctx: #30003]
en: Couldn't find out RAR header
da_dk: Kunne ikke finde RAR-overskrift

[ctx: #30004]
en: Invalid marker header
da_dk: Ugyldig markøroverskrift

[ctx: #30005]
en: Invalid header size
da_dk: Ugyldig overskriftsstørrelse

[ctx: #30006]
en: RAR encryption support unavailable
da_dk: Understøttelse af RAR-kryptering er ikke tilgængelig

[ctx: #30007]
en: Header CRC error
da_dk: Overskrift CRC-fejl

[ctx: #30008]
en: Invalid sizes specified
da_dk: Ugyldige størrelser er angivet

[ctx: #30009]
en: Bad RAR file
da_dk: Dårlig RAR-fil

[ctx: #30010]
en: Unsupported compression method for RAR file
da_dk: Komprimeringsmetode til RAR-fil er ikke understøttet

[ctx: #30011]
en: Error during seek within RAR file
da_dk: Fejl under søgning i RAR-fil

[ctx: #30012]
en: Invalid filename
da_dk: Ugyldigt filnavn

[ctx: #30013]
en: Mismatch of file parts split across multi-volume archive
da_dk: Uoverensstemmelse mellem fildele opdelt i arkiv med flere volumer

[ctx: #30014]
en: Header CRC error
da_dk: Overskrift CRC-fejl

[ctx: #30015]
en: Parsing filters is unsupported
da_dk: Analysering af filtre understøttes ikke

[ctx: #30016]
en: Invalid symbol
da_dk: Ugyldigt symbol

[ctx: #30017]
en: Internal error extracting RAR file
da_dk: Intern fejl ved udpakning af RAR-fil
