KODI Skins - en to ro_ro translation catalogue (356 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
ro_ro: Regizat de

[ctx: #31001]
en: Written by
ro_ro: Scris de

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
ro_ro: Iconița album încețoșată

[ctx: #31003]
en: Power Options
ro_ro: Opțiuni de alimentare

[ctx: #31004]
en: Working
ro_ro: Procesez

[ctx: #31005]
en: Fixed
ro_ro: Fixă

[ctx: #31006]
en: View Options
ro_ro: Opțiuni vizualizare

[ctx: #31007]
en: Setup home
ro_ro: Configurare pagină inițială

[ctx: #31008]
en: Full screen
ro_ro: Ecran complet

[ctx: #31009]
en: Total Duration
ro_ro: Durata Totală

[ctx: #31010]
en: Next episode
ro_ro: Următorul episod

[ctx: #31011]
en: Latest episode
ro_ro: Ultimele episoade

[ctx: #31012]
en: Airs
ro_ro: Este difuzat

[ctx: #31013]
en: Statistics
ro_ro: Statistici

[ctx: #31014]
en: Extras
ro_ro: Extra

[ctx: #31016]
en: Poster
ro_ro: Afiș

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
ro_ro: Stabilește calea către dosarul de decoruri din genul muzică

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
ro_ro: Panou de informații

[ctx: #31019]
en: Network
ro_ro: Rețea

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
ro_ro: Decoruri extra

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
ro_ro: Perdele scenă

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
ro_ro: Setează fundal imagine multiplă

[ctx: #31023]
en: Set single image background
ro_ro: Setează fundal imagine unică

[ctx: #31024]
en: Page
ro_ro: Pagina

[ctx: #31025]
en: Items
ro_ro: Elemente

[ctx: #31026]
en: Misc Options
ro_ro: Opțiuni diverse

[ctx: #31027]
en: Set item background
ro_ro: Stabilire fundal element

[ctx: #31028]
en: Live Background
ro_ro: Fundal viu

[ctx: #31029]
en: Recent movies
ro_ro: Filme recente

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
ro_ro: Episoade recente

[ctx: #31031]
en: Random movies
ro_ro: Filme aleatorii

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
ro_ro: Filme recomandate

[ctx: #31033]
en: Random episodes
ro_ro: Episoade aleatorii

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
ro_ro: Episoade recomandate

[ctx: #31035]
en: Random songs
ro_ro: Cântece aleatorii

[ctx: #31036]
en: Random albums
ro_ro: Albume aleatoare

[ctx: #31037]
en: Recent albums
ro_ro: Albume recente

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
ro_ro: Albume recomandate

[ctx: #31039]
en: Actions
ro_ro: Acțiuni

[ctx: #31040]
en: Now Playing
ro_ro: În redare

[ctx: #31041]
en: Select widget
ro_ro: Selectare widget

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
ro_ro: Afișează informația "Rulează acum" topită în fundal

[ctx: #31043]
en: Platform
ro_ro: Platformă

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
ro_ro: Vizualizări: Intrigă scurtă | Dialog informativ: Intriga completă

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
ro_ro: Vizualizări: Intrigă completă | Dialog informativ: Intriga pe scurt

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ro_ro: DERULARE

[ctx: #31047]
en: Set item icon
ro_ro: Alegere pictograma elementului

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
ro_ro: Presetări vizualizare

[ctx: #31049]
en: Select infoline
ro_ro: Selectare linie informativă

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ro_ro: Sortare: Ascendentă

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ro_ro: Sortare: Descendentă

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
ro_ro: Statistici mediatecă filme

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
ro_ro: Statistici mediatecă seriale

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
ro_ro: Statistici mediatecă audio

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ro_ro: Deschide lista de redare

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ro_ro: Salvează lista de redare

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ro_ro: Închide lista de redare

[ctx: #31058]
en: PVR information
ro_ro: Informaţii PVR

[ctx: #31059]
en: Artist Slideshow
ro_ro: Diaporamă artist

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
ro_ro: Acest fișier este în stivă, selectați partea din care doriți să redați.

[ctx: #31061]
en: Total addons / Favourites statistics
ro_ro: Statistici complete suplimente / favorite

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
ro_ro: Decor film aleatoriu

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
ro_ro: Decor serial aleatoriu

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
ro_ro: Decor video aleatoriu

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
ro_ro: Decor muzică aleatoriu

[ctx: #31066]
en: Random fanart
ro_ro: Decor aleatoriu

[ctx: #31067]
en: Update rating
ro_ro: Actualizează nota

[ctx: #31068]
en: CD Wall
ro_ro: Perete discuri

[ctx: #31069]
en: Change location
ro_ro: Schimbare locație

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
ro_ro: În timp ce se navighează prin mediatecă

[ctx: #31072]
en: On open video info
ro_ro: Informații video la deschidere

[ctx: #31073]
en: Move menu item
ro_ro: Mută element meniu

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
ro_ro: Alegeți elementul cu care veți schimba locul

[ctx: #31075]
en: No extra features available
ro_ro: Nu sunt disponibile alte facilități

[ctx: #31076]
en: Landscape
ro_ro: Panoramă

[ctx: #31077]
en: ShowCase
ro_ro: Vitrină

[ctx: #31078]
en: TriPanel
ro_ro: Panou triplu

[ctx: #31079]
en: Shift
ro_ro: Deplasare

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
ro_ro: Administrare submeniu

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
ro_ro: Activează submeniuri personalizate

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
ro_ro: Detașează fluxul RSS de meniul principal

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
ro_ro: Activează informațiile despre Difuzate in curând în mediateca video

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
ro_ro: Vreme condițională

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
ro_ro: Statistici mediatecă videoclipuri muzicale

[ctx: #31086]
en: Icon
ro_ro: Pictogramă

[ctx: #31087]
en: Banner
ro_ro: Drapel

[ctx: #31088]
en: BannerWall
ro_ro: Perete de drapele

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
ro_ro: Redă element la pornire

[ctx: #31090]
en: Seconds
ro_ro: Secunde

[ctx: #31091]
en: Select items
ro_ro: Selectați elemente

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
ro_ro: Decor pe tot ecranul

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
ro_ro: Comutator listă mică

[ctx: #31094]
en: List view layout
ro_ro: Aranjament vizualizare listă

[ctx: #31095]
en: Slim List
ro_ro: Listă subțire

[ctx: #31096]
en: Concert locations
ro_ro: Locații concerte

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
ro_ro: Statistici listă de redare filme

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
ro_ro: Statistici listă de redare seriale

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
ro_ro: Statistici listă de redare videoclipuri muzicale

[ctx: #31100]
en: View:
ro_ro: Vizualizare:

[ctx: #31101]
en: Choose view
ro_ro: Alegere vizualizare

[ctx: #31102]
en: Background
ro_ro: Fundal

[ctx: #31104]
en: Similar artists
ro_ro: Artişti similari

[ctx: #31105]
en: More albums from
ro_ro: Mai multe albume de la

[ctx: #31106]
en: On info
ro_ro: Informații

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
ro_ro: Afișează fluxul de informații despre artist (dacă este disponibil)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
ro_ro: Număr de episoade nevăzute

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
ro_ro: Filme regizate de

[ctx: #31113]
en: Movies written by
ro_ro: Filme scrise de

[ctx: #31114]
en: More from
ro_ro: Mai mult de la

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
ro_ro: Rotește decorul

[ctx: #31117]
en: Fallback
ro_ro: Rezervă

[ctx: #31118]
en: Cache movie extrafanart
ro_ro: Prestochează docorul de film extra

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
ro_ro: Afișați filmele acestui regizor în biblioteca dvs. sau vizualizați informații online despre acest regizor pe TMDb?

[ctx: #31121]
en: Enable autocomplete
ro_ro: Activează autocompletarea

[ctx: #31122]
en: Enables the autocomplete feature of the virtual keyboard
ro_ro: Activează funcția de completare automată a tastaturii virtuale

[ctx: #31123]
en: Album review
ro_ro: Recenzie album

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
ro_ro: Arată video „Acum în redare” pe fundal

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
ro_ro: Arată vizualizare „Acum în redare” pe fundal

[ctx: #31128]
en: Channels View
ro_ro: Vizualizare canale

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
ro_ro: Ascunde Fanart în modul de vizualizare full screen

[ctx: #31130]
en: Use "Enigma2-style" channel OSD
ro_ro: Folosiți afișajul pe ecran OSD "Enigma2-style"

[ctx: #31134]
en: Timeline view-type:
ro_ro: Tip vizualizare cronologie:

[ctx: #31135]
en: Infobar Options
ro_ro: Opțiuni bară de informații

[ctx: #31136]
en: Infobar type:
ro_ro: Tip bară de informații:

[ctx: #31137]
en: Hide encryption information
ro_ro: Ascunde informații criptare

[ctx: #31138]
en: Hide tuner information
ro_ro: Ascunde informații prinzător

[ctx: #31139]
en: Hide signal information
ro_ro: Ascunde informații semnal

[ctx: #31141]
en: Hide Guide
ro_ro: Ascunde ghidul

[ctx: #31142]
en: Settings level
ro_ro: Nivel stabiliri

[ctx: #31143]
en: Hide Recordings
ro_ro: Ascunde înregistrările

[ctx: #31144]
en: Hide Timer
ro_ro: Ascunde cronometrul

[ctx: #31145]
en: Hide Search
ro_ro: Ascunde căutarea

[ctx: #31146]
en: Rated
ro_ro: Evaluat

[ctx: #31147]
en: Change rating
ro_ro: Modificați evaluarea

[ctx: #31148]
en: List local library items
ro_ro: Listează elementele din mediateca locală

[ctx: #31149]
en: Online information from TMDb
ro_ro: Informații online de la TMDb

[ctx: #31150]
en: IMDb logo
ro_ro: Siglă IMDb

[ctx: #31151]
en: View settings
ro_ro: Arată setările

[ctx: #31152]
en: Poster
ro_ro: Afiș

[ctx: #31155]
en: Widgets
ro_ro: Widget-uri

[ctx: #31156]
en: Clearart
ro_ro: Artă clară

[ctx: #31157]
en: Submenu always visible
ro_ro: Submeniul este vizibil totdeauna

[ctx: #31158]
en: Disable the Search icon
ro_ro: Deazactivați iconița Căutare

[ctx: #31159]
en: Event log
ro_ro: Jurnal de evenimente

[ctx: #31160]
en: Extended
ro_ro: Extins

[ctx: #31162]
en: Alternate
ro_ro: Alternativ

[ctx: #31163]
en: This movie is Unrated
ro_ro: Acest film nu este evaluat

[ctx: #31164]
en: Enable live background for movie sets
ro_ro: Activează fundal viu pentru colecțile de filme

[ctx: #31174]
en: Blur background behind information
ro_ro: Fundal încețoșat în spatele informațiilor

[ctx: #31175]
en: Set path to music collection/artwork (for artist logos)
ro_ro: Setați calea către colecția de muzică / opera de artă (pentru logo-urile artistului)

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
ro_ro: Filme în ascensiune

[ctx: #31177]
en: Top Rentals
ro_ro: Top închirieri

[ctx: #31178]
en: Trending Shows
ro_ro: Seriale în ascensiune

[ctx: #31179]
en: Live TV settings
ro_ro: Setări TV în direct

[ctx: #31180]
en: Minutes left
ro_ro: Minute rămase

[ctx: #31181]
en: Hour
ro_ro: Oră

[ctx: #31182]
en: Minute left
ro_ro: Minut rămas

[ctx: #31183]
en: Hour left
ro_ro: Oră rămasă

[ctx: #31184]
en: Seconds left
ro_ro: Secunde rămase

[ctx: #31185]
en: Hours left
ro_ro: Ore rămase

[ctx: #31186]
en: Handwritten
ro_ro: Scris de mână

[ctx: #31187]
en: Music layout alignment
ro_ro: Aliniere aranjament muzică

[ctx: #31188]
en: Status indicators
ro_ro: Indicatori de stare

[ctx: #31189]
en: Layout
ro_ro: Aranjament

[ctx: #31190]
en: Video info
ro_ro: Informații video

[ctx: #31192]
en: Set default background
ro_ro: Stabilire fundal implicit

[ctx: #31193]
en: Display extrafanart
ro_ro: Afișează decorul extra

[ctx: #31194]
en: Display runtime in hours and minutes
ro_ro: Afișați durata în ore și minute

[ctx: #31195]
en: Show time remaining on fullscreen info
ro_ro: Afișați timpul rămas pe informațiile pe ecran complet

[ctx: #31202]
en: Show the remaining time for currently playing videos when pressing info
ro_ro: Afișați timpul rămas pentru redarea clipurilor video în momentul apăsării informațiilor

[ctx: #31203]
en: In Theaters
ro_ro: În cinematografe

[ctx: #31204]
en: ComingSoon
ro_ro: În curând

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
ro_ro: Sursă versuri

[ctx: #31206]
en: Opening This Week
ro_ro: În deschidere săptămâna aceasta

[ctx: #31207]
en: Upcoming
ro_ro: Evenimente viitoare

[ctx: #31209]
en: In Cinemas
ro_ro: În cinematografe

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
ro_ro: Filme artistice populare

[ctx: #31213]
en: Top Rated TV
ro_ro: Top Seriale TV cu scor mare

[ctx: #31214]
en: Currently Airing TV
ro_ro: Seriale difuzate în prezent

[ctx: #31216]
en: Longer details
ro_ro: Mai multe detalii

[ctx: #31217]
en: Single logo
ro_ro: Un singur logo

[ctx: #31218]
en: Use vinyl record instead of blank CD for disc fallback
ro_ro: Utilizați disc de vinil în loc de CD pt imaginea din fundal

[ctx: #31219]
en: Language flags
ro_ro: Steaguri limba

[ctx: #31220]
en: RSS Feed
ro_ro: Sursa RSS

[ctx: #31221]
en: Big
ro_ro: Mare

[ctx: #31229]
en: Extended Panel
ro_ro: Panou extins

[ctx: #31230]
en: Panel
ro_ro: Panou

[ctx: #31233]
en: Hide artwork
ro_ro: Ascunde lucrarea de artă

[ctx: #31234]
en: Next aired
ro_ro: Următoarea difuzare

[ctx: #31235]
en: Slide Left
ro_ro: Glisează la stânga

[ctx: #31236]
en: Slide Right
ro_ro: Glisează la dreapta

[ctx: #31237]
en: Cache tv extrafanart
ro_ro: Prestochează docorul de serial extra

[ctx: #31238]
en: SongList
ro_ro: Listă de cântece

[ctx: #31239]
en: RightList
ro_ro: Listă în dreapta

[ctx: #31240]
en: FanartList
ro_ro: Listă decoruri

[ctx: #31241]
en: LowList
ro_ro: Listă joasă

[ctx: #31242]
en: BigList
ro_ro: Listă mare

[ctx: #31243]
en: Posters
ro_ro: Afișe

[ctx: #31245]
en: Wall
ro_ro: Perete

[ctx: #31246]
en: Fullscreen Wall
ro_ro: Perete pe tot ecranul

[ctx: #31247]
en: InfoWall
ro_ro: Perete de informații

[ctx: #31248]
en: BannerPlex
ro_ro: Drapelplex

[ctx: #31249]
en: BigFan
ro_ro: Decor mare

[ctx: #31250]
en: BigInfo
ro_ro: Informații mari

[ctx: #31251]
en: Gallery
ro_ro: Galerie

[ctx: #31252]
en: TopBar
ro_ro: Bara de sus

[ctx: #31253]
en: Banners
ro_ro: Drapele

[ctx: #31254]
en: Smaller posters
ro_ro: Afișe mai mici

[ctx: #31255]
en: Mediaflags
ro_ro: Indicatoare media

[ctx: #31256]
en: Brochure
ro_ro: Broșură

[ctx: #31259]
en: Center
ro_ro: Centru

[ctx: #31260]
en: Set background rotation speed
ro_ro: Stabilire viteză de rotație fundal

[ctx: #31263]
en: Hide menu labels
ro_ro: Ascunde etichetele de meniu

[ctx: #31268]
en: Hide Album
ro_ro: Ascunde albumul

[ctx: #31274]
en: Artwork
ro_ro: Lucrare de artă

[ctx: #31275]
en: Case
ro_ro: Carcasă

[ctx: #31276]
en: Style
ro_ro: Stil

[ctx: #31277]
en: Sort by
ro_ro: Sortare după

[ctx: #31278]
en: Sort order
ro_ro: Ordine de sortare

[ctx: #31279]
en: Add-on status
ro_ro: Stare supliment

[ctx: #31280]
en: Time & Date
ro_ro: Dată și oră

[ctx: #31286]
en: Opacity
ro_ro: Opacitate

[ctx: #31293]
en: Small Icons
ro_ro: Pictograme mici

[ctx: #31294]
en: Focused Main Menu
ro_ro: Meniu principal focalizat

[ctx: #31295]
en: Unfocused Main Menu
ro_ro: Meniu principal nefocalizat

[ctx: #31296]
en: Focused Submenu
ro_ro: Submeniu focalizat

[ctx: #31297]
en: Unfocused Submenu
ro_ro: Submeniu nefocalizat

[ctx: #31298]
en: Focused Icons label
ro_ro: Etichetă pictograme focalizată

[ctx: #31299]
en: Unfocused Icons label
ro_ro: Etichetă pictograme nefocalizată

[ctx: #31300]
en: Overview
ro_ro: Prezentare generală

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ro_ro: Ultima actualizare

[ctx: #31302]
en: Menu Bar
ro_ro: Bara de meniu

[ctx: #31303]
en: System Bars
ro_ro: Barele de sistem

[ctx: #31304]
en: Highlight
ro_ro: Evidențiere

[ctx: #31305]
en: Unwatched episode
ro_ro: Episod neprivit

[ctx: #31306]
en: Customize colors
ro_ro: Personalizare culori

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
ro_ro: Ascunde decorul

[ctx: #31308]
en: Focused text
ro_ro: Text focalizat

[ctx: #31310]
en: Unfocused text
ro_ro: Text nefocalizat

[ctx: #31311]
en: New InfoPanel
ro_ro: Panou informații nou

[ctx: #31312]
en: SiLVO mod
ro_ro: Modificare SiLVO

[ctx: #31313]
en: Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
ro_ro: Lasă să ningă! Lasă să ningă! Lasă să ningă!

[ctx: #31314]
en: Panel
ro_ro: Panou

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
ro_ro: Stabilește cale decor

[ctx: #31319]
en: Due to recent updates it is [B]RECOMMENDED[/B] to reset the Main Menu. Certain issues may be resolved by re-setting up your widgets but if issues continue please reset the Main Menu. Press CANCEL to ignore this warning and continue.
ro_ro: Din cauza ultimelor actualizări este [B]RECOMANDAT[/B] să restabiliți meniul principal. Unele probleme pot fi rezolvate prin re-stabilirea widget-urilor dar dacă problemele continuă restabiliți meniul principal. Apăsați RENUNȚĂ pentru a ignora acest avertisment și a continua.

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ro_ro: Ultima intrare

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
ro_ro: Selector cântec karaoke

[ctx: #31324]
en: Aired
ro_ro: Difuzat pe

[ctx: #31328]
en: Recently Added
ro_ro: Adăugate recent

[ctx: #31331]
en: Installed
ro_ro: Instalat

[ctx: #31334]
en: Required
ro_ro: Necesar

[ctx: #31335]
en: Recommended
ro_ro: Recomandate

[ctx: #31336]
en: Optional
ro_ro: Opțional

[ctx: #31340]
en: Color customization
ro_ro: Personalizare culori

[ctx: #31341]
en: NOT SUPPORTED
ro_ro: NESPRIJINIT

[ctx: #31348]
en: Dimmer
ro_ro: Mai întunecat

[ctx: #31349]
en: Left
ro_ro: Stânga

[ctx: #31350]
en: Right
ro_ro: Dreapta

[ctx: #31352]
en: Inactive
ro_ro: Inactiv

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
ro_ro: Decodare hardware

[ctx: #31357]
en: Decoder
ro_ro: Decodor

[ctx: #31364]
en: Timeshift
ro_ro: Decalaj temporal

[ctx: #31374]
en: Latest
ro_ro: Ultimele

[ctx: #31375]
en: Video OSD
ro_ro: Meniu video

[ctx: #31376]
en: Music OSD
ro_ro: Meniu audio

[ctx: #31390]
en: Skin default
ro_ro: Standard pentru costum

[ctx: #31393]
en: Ends at
ro_ro: Se termină la

[ctx: #31403]
en: Reset skin settings
ro_ro: Restabilește stabilirile costumului

[ctx: #31412]
en: Select section
ro_ro: Selectare secțiune

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ro_ro: Există un subtitlu local

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ro_ro: Selectați profilul dumneavoastră de utilizator Kodi[CR]pentru a vă autentifica și continua

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
ro_ro: Introduceți text

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
ro_ro: Canale redate recent

[ctx: #31501]
en: Channel group
ro_ro: Grup de canale

[ctx: #31502]
en: Live TV
ro_ro: Televizor

[ctx: #31503]
en: Add Group
ro_ro: Adaugă Grup

[ctx: #31504]
en: Rename Group
ro_ro: Redenumește Grup

[ctx: #31505]
en: Delete Group
ro_ro: Șterge Grup

[ctx: #31506]
en: Available Groups
ro_ro: Grupuridisponibile

[ctx: #31511]
en: Channel Options
ro_ro: Opțiunile Canalului

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
ro_ro: Filme nevizionate

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
ro_ro: Seriale TV nevăzute

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
ro_ro: Înregistrări recente

[ctx: #31578]
en: Random music videos
ro_ro: Videoclipuri muzicale aleatoare

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
ro_ro: Videoclipuri muzicale nevăzute

[ctx: #31584]
en: Random artists
ro_ro: Artist aleator

[ctx: #31599]
en: Age
ro_ro: Varsta

[ctx: #31604]
en: Information
ro_ro: Informaţii

[ctx: #31605]
en: Alternate layout
ro_ro: Aranjament alternativ

[ctx: #31606]
en: Logo
ro_ro: Siglă

[ctx: #31607]
en: HD/SD/3D indicators
ro_ro: Indicatori HD/SD/3D

[ctx: #31608]
en: Cases
ro_ro: Carcase

[ctx: #31611]
en: Oscar statue
ro_ro: Statuietă Oscar

[ctx: #31620]
en: Floor
ro_ro: Podea

[ctx: #31704]
en: List label style
ro_ro: Stil etichetă listă

[ctx: #31706]
en: Art
ro_ro: Artă

[ctx: #31707]
en: Case
ro_ro: Carcasă

[ctx: #31708]
en: Sort by
ro_ro: Sortare după

[ctx: #31709]
en: Sort order
ro_ro: Ordine de sortare

[ctx: #31710]
en: Configure custom list
ro_ro: Configurare listă personalizată

[ctx: #31711]
en: List extended
ro_ro: Listă extinsă

[ctx: #31712]
en: Panel
ro_ro: Panou

[ctx: #31713]
en: Panel extended
ro_ro: Panou extins

[ctx: #31714]
en: Compact panel
ro_ro: Panou compact

[ctx: #31715]
en: Compact panel extended
ro_ro: Panou compact extins

[ctx: #31716]
en: Mixed extended
ro_ro: Amestecat extins

[ctx: #31717]
en: Configure custom list
ro_ro: Configurare listă personalizată

[ctx: #31718]
en: Square poster
ro_ro: Afiș pătrat

[ctx: #31719]
en: Clearlogo
ro_ro: Siglă clară

[ctx: #31721]
en: Glass
ro_ro: Sticlă

[ctx: #31722]
en: Clear case
ro_ro: Carcasă clară

[ctx: #31723]
en: Flat
ro_ro: Plat

[ctx: #31724]
en: Clear white
ro_ro: Alb clar

[ctx: #31727]
en: Colored clear
ro_ro: Colorat clar

[ctx: #31728]
en: Colored clear white
ro_ro: Colorat clar alb

[ctx: #31732]
en: In progress movies
ro_ro: Filme în curs de vizionare

[ctx: #31736]
en: Opacity
ro_ro: Opacitate

[ctx: #31800]
en: Video addons
ro_ro: Suplimente video

[ctx: #31801]
en: Audio addons
ro_ro: Suplimente audio

[ctx: #31802]
en: Video addons / Audio addons
ro_ro: Suplimente video / Suplimente audio

[ctx: #31803]
en: Program addons
ro_ro: Suplimente programe

[ctx: #31804]
en: Picture addons
ro_ro: Suplimente imagini

[ctx: #31850]
en: Budget
ro_ro: Buget

[ctx: #31851]
en: Revenue
ro_ro: Încasări

[ctx: #31856]
en: Use this to select the multi-fanart cycle speed skin wide.
ro_ro: Folosiți aceasta pentru a selecta viteza ciclului decorului multiplu peste tot în costum.

[ctx: #31900]
en: My rating
ro_ro: Nota mea

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
ro_ro: Previziune pe 36 de ore

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
ro_ro: Previziune la o oră

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
ro_ro: Previziune weekend

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
ro_ro: Previziune pe 10 zile

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
ro_ro: Șansă de precipitații

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ro_ro: Preluare informații prognoză...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
ro_ro: Harti & Alerte

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
ro_ro: Configurați meniul principal Aeon Nox

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
ro_ro: Poziție horizontală meniu principal Aeon Nox main menu horizontal position

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
ro_ro: Stil navigație pentru listele orizontale

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
ro_ro: proiectează fișierul video momentan în redadare pe fundal în spatele panourilor.

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
ro_ro: Restabilește toate stabilirile (configurările) de mai sus la valorile lor implicite.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
ro_ro: Aranjament meniu principal Aeon Nox

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
ro_ro: Preferință intrigă video

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
ro_ro: Ascunde panoul de informații la derulare

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
ro_ro: Mod chioșc

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ro_ro: METEO

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ro_ro: IMAGINI

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
ro_ro: Televizor

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ro_ro: VIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ro_ro: FILME

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ro_ro: SERIALE

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ro_ro: MUZICĂ

[ctx: #31957]
en: Apps
ro_ro: Aplicaţii

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ro_ro: REDARE DISC

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ro_ro: SISTEM

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
ro_ro: CONCERTE

[ctx: #31971]
en: Hide visualization behind fanart (works best with waveform)
ro_ro: Ascunde vizualizare după decor (funcționează cel mai bine cu forma de undă)

[ctx: #31978]
en: Reset main menu items to their defaults
ro_ro: Restabilește elementele meniului principal la implicite

[ctx: #31994]
en: Vertical Menu
ro_ro: Meniu vertical
