KODI Skins - en to nb_no translation catalogue (567 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
nb_no: Regissert av

[ctx: #31001]
en: Written by
nb_no: Skrevet av

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
nb_no: Uklart album-miniatyrbilde

[ctx: #31003]
en: Power Options
nb_no: Strømalternativer

[ctx: #31004]
en: Working
nb_no: Arbeider

[ctx: #31005]
en: Fixed
nb_no: Låst

[ctx: #31006]
en: View Options
nb_no: Visningsalternativer

[ctx: #31007]
en: Setup home
nb_no: Sett opp hjem

[ctx: #31008]
en: Full screen
nb_no: Fullskjerm

[ctx: #31009]
en: Total Duration
nb_no: Total varighet

[ctx: #31010]
en: Next episode
nb_no: Neste episode

[ctx: #31011]
en: Latest episode
nb_no: Seneste episode

[ctx: #31012]
en: Airs
nb_no: Sendes

[ctx: #31013]
en: Statistics
nb_no: Statistikk

[ctx: #31014]
en: Extras
nb_no: Annet

[ctx: #31016]
en: Poster
nb_no: Plakat

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
nb_no: Velg plassering for brukerkunstbidrag til bruk for musikksjanger

[ctx: #31019]
en: Network
nb_no: Nettverk

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
nb_no: Ekstra brukerkunstbidrag

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
nb_no: Sceneteppe

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
nb_no: Sett multi-bilde bakgrunn

[ctx: #31023]
en: Set single image background
nb_no: Velg enkelt bilde som bakgrunn

[ctx: #31024]
en: Page
nb_no: Side

[ctx: #31025]
en: Items
nb_no: Elementer

[ctx: #31026]
en: Misc Options
nb_no: Ymse valg

[ctx: #31027]
en: Set item background
nb_no: Sett elementbakgrunn

[ctx: #31028]
en: Live Background
nb_no: Levende bakgrunn

[ctx: #31029]
en: Recent movies
nb_no: Siste filmer

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
nb_no: Siste episoder

[ctx: #31031]
en: Random movies
nb_no: Tilfeldige filmer

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
nb_no: Anbefalte bilder

[ctx: #31033]
en: Random episodes
nb_no: Tilfeldige episoder

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
nb_no: Anbefalte episoder

[ctx: #31035]
en: Random songs
nb_no: Tilfeldige sanger

[ctx: #31036]
en: Random albums
nb_no: Tilfeldige albumer

[ctx: #31037]
en: Recent albums
nb_no: Siste album

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
nb_no: Anbefalte album

[ctx: #31039]
en: Actions
nb_no: Valg

[ctx: #31040]
en: Now Playing
nb_no: Spilles nå

[ctx: #31041]
en: Select widget
nb_no: Velg miniprogram

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
nb_no: Vis "Spilles nå"-informasjon innblandet i bakgrunnen

[ctx: #31043]
en: Platform
nb_no: Plattform

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
nb_no: Visninger: Sammendrag | Info dialog: Full handling

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
nb_no: Visninger: Full handling | Info dialog: Sammendrag

[ctx: #31046]
en: SEEKING
nb_no: SØKER

[ctx: #31047]
en: Set item icon
nb_no: Set elementikon

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
nb_no: Forhåndsinnstilt visualiseringer

[ctx: #31049]
en: Select infoline
nb_no: Velg infolinje

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
nb_no: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
nb_no: Sorter: Synkende

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
nb_no: Statistikk for filmbibliotek

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
nb_no: Statistikk for TV bibliotek

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
nb_no: Statistikk for musikkbibliotek

[ctx: #31055]
en: Open playlist
nb_no: Åpne spilleliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
nb_no: Lagre spilleliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
nb_no: Lukk spilleliste

[ctx: #31058]
en: PVR information
nb_no: PVR informasjon

[ctx: #31059]
en: Artist Slideshow
nb_no: Artist-lysbildefremvisning

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
nb_no: Denne fil er stablet, velg den delen du vil spille.

[ctx: #31061]
en: Total addons / Favourites statistics
nb_no: Totalt antall utvidelser / favoritter -statistikk

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
nb_no: Tilfeldig film-brukerkunstbidrag

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
nb_no: Tilfeldig brukerkunstbidrag for TV-serier

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
nb_no: Tilfeldig video-brukerkunstbidrag

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
nb_no: Tilfeldig musikk-brukerkunstbidrag

[ctx: #31066]
en: Random fanart
nb_no: Tilfeldig brukerkunstbidrag

[ctx: #31067]
en: Update rating
nb_no: Oppdater vurdering

[ctx: #31068]
en: CD Wall
nb_no: CD vegg

[ctx: #31069]
en: Change location
nb_no: Endre plassering

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
nb_no: Mens man blar gjennom biblioteket

[ctx: #31072]
en: On open video info
nb_no: Ved åpen video info

[ctx: #31073]
en: Move menu item
nb_no: Flytt menyelement

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
nb_no: Velg element å bytte plassering med

[ctx: #31075]
en: No extra features available
nb_no: Ingen ekstra funksjoner tilgjengelig

[ctx: #31076]
en: Landscape
nb_no: Landskap

[ctx: #31079]
en: Shift
nb_no: Skift

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
nb_no: Håndter undermeny

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
nb_no: Aktiver tilpassede undermenyer

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
nb_no: Løs ut RSS strøm fra hovedmenyen

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
nb_no: Aktiver Oppkommende visnings-informasjon i videobiblioteket

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
nb_no: Betinget vær

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
nb_no: Statistikk for musikkvideo biblioteket

[ctx: #31086]
en: Icon
nb_no: Ikon

[ctx: #31088]
en: BannerWall
nb_no: BannerVegg

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
nb_no: Spill oppføring ved oppstart

[ctx: #31090]
en: Seconds
nb_no: Sekunder

[ctx: #31091]
en: Select items
nb_no: Velg elementer

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
nb_no: Fullskjerm fanart

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
nb_no: LavListe veksle

[ctx: #31094]
en: List view layout
nb_no: Listevisningsoppsett

[ctx: #31095]
en: Slim List
nb_no: Smal liste

[ctx: #31096]
en: Concert locations
nb_no: Konsert plasseringer

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
nb_no: Film spilleliste statistikk

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
nb_no: TV-Serie spilleliste statistikk

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
nb_no: Musikkvideo spilleliste statistikk

[ctx: #31100]
en: View:
nb_no: Vis:

[ctx: #31101]
en: Choose view
nb_no: Velg visning

[ctx: #31102]
en: Background
nb_no: Bakgrunn

[ctx: #31103]
en: N/A
nb_no: I/T

[ctx: #31104]
en: Similar artists
nb_no: Liknende artister

[ctx: #31105]
en: More albums from
nb_no: Flere album fra

[ctx: #31106]
en: On info
nb_no: Ved info

[ctx: #31107]
en: Persistent
nb_no: Vedvarende

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
nb_no: Aktiver artistinformasjon (om tilgjengelig)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
nb_no: Teller for usette episoder

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
nb_no: Filmer regissert av

[ctx: #31113]
en: Movies written by
nb_no: Filmer skrevet av

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
nb_no: ruller brukerkunstbidrag

[ctx: #31117]
en: Fallback
nb_no: Nødløsning

[ctx: #31118]
en: Cache movie extrafanart
nb_no: Mellomlagre film-brukerkunstbidrag

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
nb_no: Vis filmene fra denne regissøren i ditt bibliotek eller se online informasjon om denne regissøren fra TMDb?

[ctx: #31121]
en: Enable autocomplete
nb_no: Aktiver autofullføring

[ctx: #31122]
en: Enables the autocomplete feature of the virtual keyboard
nb_no: Aktiverer autofullføringsfunksjonen for det virtuelle tastaturet

[ctx: #31123]
en: Album review
nb_no: Album-anmeldelse

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
nb_no: Vis "Spilles nå" for filmer i bakgrunnen

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
nb_no: Vis «Spilles nå»-bakgrunnen i visualisering

[ctx: #31128]
en: Channels View
nb_no: Kanalvisning

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
nb_no: Skjul brukerkunstbidrag ved visualisering i fullskjerm

[ctx: #31130]
en: Use "Enigma2-style" channel OSD
nb_no: Bruk "Enigma2-style"-kanal OSD

[ctx: #31133]
en: Timeline channels-type:
nb_no: Tidslinje kanaltype:

[ctx: #31134]
en: Timeline view-type:
nb_no: Tidslinje visningstype:

[ctx: #31135]
en: Infobar Options
nb_no: Infobar-alternativer

[ctx: #31136]
en: Infobar type:
nb_no: Infobar-type:

[ctx: #31137]
en: Hide encryption information
nb_no: Skjul kryptert informasjon

[ctx: #31138]
en: Hide tuner information
nb_no: Skjul tuner-informasjon

[ctx: #31139]
en: Hide signal information
nb_no: Skjul signal-informasjon

[ctx: #31140]
en: Sideblade Options
nb_no: Sideblade-alternativer

[ctx: #31141]
en: Hide Guide
nb_no: Skjul guide

[ctx: #31142]
en: Settings level
nb_no: Innstillingsnivå

[ctx: #31143]
en: Hide Recordings
nb_no: Skjul opptak

[ctx: #31144]
en: Hide Timer
nb_no: Skjul timer

[ctx: #31145]
en: Hide Search
nb_no: Skjul søk

[ctx: #31146]
en: Rated
nb_no: Vurdert

[ctx: #31147]
en: Change rating
nb_no: Endre vurdering

[ctx: #31148]
en: List local library items
nb_no: List opp elementer fra lokalt bibliotek

[ctx: #31149]
en: Online information from TMDb
nb_no: Nettbasert informasjon fra TMDb

[ctx: #31150]
en: IMDb logo
nb_no: IMDb-logo

[ctx: #31151]
en: View settings
nb_no: Visningsinnstillinger

[ctx: #31152]
en: Poster
nb_no: Plakat

[ctx: #31153]
en: Disable views
nb_no: Skru av visninger

[ctx: #31155]
en: Widgets
nb_no: Miniprogrammer

[ctx: #31157]
en: Submenu always visible
nb_no: Undermeny alltid synlig

[ctx: #31158]
en: Disable the Search icon
nb_no: Skru av søkeikonet

[ctx: #31159]
en: Event log
nb_no: Hendelseslogg

[ctx: #31160]
en: Extended
nb_no: Utvidet

[ctx: #31161]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen, bottom of the screen or the default location directly underneath the main menu.
nb_no: Velg plasseringen for RSS-strømmen. Toppen av skjermen, bunnen av skjermen eller forvalgt plassering direkte under hovedmenyen.

[ctx: #31162]
en: Alternate
nb_no: Alternativ

[ctx: #31163]
en: This movie is Unrated
nb_no: Denne filmen er ikke vurdert

[ctx: #31164]
en: Enable live background for movie sets
nb_no: Aktiver levende bakgrunn for filmsamlinger

[ctx: #31165]
en: Enable to display live background for movie sets when browsing your movie library
nb_no: Aktiver å vise levende bakgrunn for filmsamlinger når du blar gjennom biblioteket ditt

[ctx: #31166]
en: Enable description for a movies rating
nb_no: Aktiver beskrivelse for filmvurderinger

[ctx: #31167]
en: This setting displays a reason for a movies rating. You need to use a script like Rating Update to add these values (prefix must be Rated  including a space after Rated)
nb_no: Denne innstillingen viser en årsak til en filmvurdering. Du må bruke et skript som Rating Update for å legge til disse verdiene (prefiks må være Rated inkludert et mellomrom etter Rated)

[ctx: #31168]
en: Enable to make the submenu permanently visible. Default is hidden until pressing down.
nb_no: Aktiver for å gjøre undermenyen synlig for godt. Forvalg er skjuling til nedover trykkes.

[ctx: #31169]
en: This setting hides the Search icon on the home screen.
nb_no: Denne innstillingen skjuler søkeikonet på hjemme-skjermen.

[ctx: #31170]
en: Enabling this setting will hide the alphanumeric label displaying the current position when scrolling through your library.
nb_no: Ved å aktivere denne innstillingen vil du skjule den alfanumeriske etiketten som viser nåværende posisjon når du ruller gjennom biblioteket ditt.

[ctx: #31171]
en: This setting will activate fullscreen mode automatically after starting to play music.
nb_no: Denne innstillingen vil aktivere fullskjermsmodus automatisk etter at du har begynt avspilling av musikk.

[ctx: #31172]
en: Set the path to your music collection for displaying artist logos in the music visualisation and in some views that support it.
nb_no: Sett banen til din musikksamling for å vise artistlogoer i musikkvisualisering og i noen visninger som støtter dette.

[ctx: #31173]
en: Blur background (video info dialog)
nb_no: Gjør bakgrunnen uklar (video info-dialog)

[ctx: #31174]
en: Blur background behind information
nb_no: Gjør informasjonens bakenforliggende lag uklart

[ctx: #31175]
en: Set path to music collection/artwork (for artist logos)
nb_no: Set banen til musikk samlingen/bilder (for artistlogoer)

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
nb_no: Trendsettende filmer

[ctx: #31177]
en: Top Rentals
nb_no: Topp-leiefilm

[ctx: #31178]
en: Trending Shows
nb_no: Populære TV-programmer

[ctx: #31179]
en: Live TV settings
nb_no: Direkte-TV-innstillinger

[ctx: #31180]
en: Minutes left
nb_no: minutter igjen

[ctx: #31181]
en: Hour
nb_no: Time

[ctx: #31182]
en: Minute left
nb_no: minutt igjen

[ctx: #31183]
en: Hour left
nb_no: time igjen

[ctx: #31184]
en: Seconds left
nb_no: sekunder igjen

[ctx: #31185]
en: Hours left
nb_no: timer igjen

[ctx: #31186]
en: Handwritten
nb_no: Håndskrevet

[ctx: #31187]
en: Music layout alignment
nb_no: Musikkoppsettsjustering

[ctx: #31188]
en: Status indicators
nb_no: Statusindikatorer

[ctx: #31189]
en: Layout
nb_no: Oppsett

[ctx: #31190]
en: Video info
nb_no: Videoinfo

[ctx: #31191]
en: Enable cases for live backgrounds
nb_no: Aktiver omslag for levende bakgrunner

[ctx: #31192]
en: Set default background
nb_no: Sett bakgrunnsforvalg

[ctx: #31193]
en: Display extrafanart
nb_no: Vis ekstra brukerkunstbidrag

[ctx: #31194]
en: Display runtime in hours and minutes
nb_no: Vis spilletid i timer og minutter

[ctx: #31195]
en: Show time remaining on fullscreen info
nb_no: Vis gjenværende tid i fullskjerminfo

[ctx: #31196]
en: Replace default with Extended Info (some features and extras (+) will be unavailable)
nb_no: Erstatt forvalg med "Utvidet info" (noen funksoner og ekstra (+) vil være utilgjengelige)

[ctx: #31197]
en: Enable info rating (works with US Ratings only)
nb_no: Aktiver info-vurdering (fungerer kun med vurderinger fra USA)

[ctx: #31198]
en: This setting controls the appearance of cases when using Live Backgrounds
nb_no: Denne innstillingen kontrollerer utseendet på omslag når du bruker levende bakgrunner

[ctx: #31199]
en: Used to select the default/fallback image skin wide
nb_no: Benyttet for å velge forvalgt-/tilbakefalls -bilde i hele drakten

[ctx: #31201]
en: Changes the runtime labels throughout the skin from minutes to hours/minutes
nb_no: Endrer tidsetikettene gjennom hele drakten fra minutter til timer/minutter

[ctx: #31202]
en: Show the remaining time for currently playing videos when pressing info
nb_no: Viser gjenværende tid for "Spilles nå"-videoer når du trykker på info

[ctx: #31203]
en: In Theaters
nb_no: På kino

[ctx: #31204]
en: ComingSoon
nb_no: Kommer snart

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
nb_no: Sangtekstskilde

[ctx: #31206]
en: Opening This Week
nb_no: Premiere denne uken

[ctx: #31207]
en: Upcoming
nb_no: Kommer

[ctx: #31208]
en: Top Box Office
nb_no: Toppfilmer på kino

[ctx: #31209]
en: In Cinemas
nb_no: På kino

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
nb_no: Populære filmer

[ctx: #31211]
en: Top Rated Movies
nb_no: Høyest vurderte filmer

[ctx: #31212]
en: Popular TV
nb_no: Populær på TV

[ctx: #31213]
en: Top Rated TV
nb_no: Høyest vurdert TV

[ctx: #31214]
en: Currently Airing TV
nb_no: Vises nå på TV

[ctx: #31215]
en: TV Airing Today
nb_no: Vises på TV i dag

[ctx: #31221]
en: Big
nb_no: Stor

[ctx: #31224]
en: Seekbar time display
nb_no: Søkebar tidsvisning

[ctx: #31225]
en: Time remaining label
nb_no: Etikett for gjenværende tid

[ctx: #31226]
en: Time elapsed/Total duration
nb_no: Forløpt tid/total varighet

[ctx: #31227]
en: Time elapsed/Time remaining
nb_no: Forløpt-/Gjenværende -tid

[ctx: #31228]
en: Time remaining/Total duration
nb_no: Gjenværende tid/total lengde

[ctx: #31229]
en: Extended Panel
nb_no: Utvidet panel

[ctx: #31231]
en: Widget Style
nb_no: Miniprogramstil

[ctx: #31232]
en: Replace Play Button
nb_no: Erstatt Avspillingsknapp

[ctx: #31233]
en: Hide artwork
nb_no: Skjul kunst

[ctx: #31234]
en: Next aired
nb_no: Oppkommende visning

[ctx: #31235]
en: Slide Left
nb_no: Skli til venstre

[ctx: #31236]
en: Slide Right
nb_no: Skli til høyre

[ctx: #31237]
en: Cache tv extrafanart
nb_no: Mellomlagre ekstra brukerkunstbidrag for TV

[ctx: #31238]
en: SongList
nb_no: SangListe

[ctx: #31239]
en: RightList
nb_no: HøyreListe

[ctx: #31240]
en: FanartList
nb_no: BrukerkunstbidragsListe

[ctx: #31241]
en: LowList
nb_no: LavListe

[ctx: #31242]
en: BigList
nb_no: StorListe

[ctx: #31243]
en: Posters
nb_no: Plakater

[ctx: #31245]
en: Wall
nb_no: Vegg

[ctx: #31246]
en: Fullscreen Wall
nb_no: Fullskjermsvegg

[ctx: #31247]
en: InfoWall
nb_no: InfoVegg

[ctx: #31249]
en: BigFan
nb_no: StorFan

[ctx: #31250]
en: BigInfo
nb_no: StorInfo

[ctx: #31251]
en: Gallery
nb_no: Galleri

[ctx: #31252]
en: TopBar
nb_no: ToppBar

[ctx: #31253]
en: Banners
nb_no: Bannere

[ctx: #31254]
en: Smaller posters
nb_no: Mindre plakater

[ctx: #31255]
en: Mediaflags
nb_no: Mediaflagg

[ctx: #31256]
en: Brochure
nb_no: Brosjyre

[ctx: #31257]
en: Movie set titles
nb_no: Titler på filmsamlinger

[ctx: #31258]
en: Blur background (extended info dialog)
nb_no: Gjør bakgrunn uklar (Utvidet info-dialog)

[ctx: #31259]
en: Center
nb_no: Sentrer

[ctx: #31260]
en: Set background rotation speed
nb_no: Sett bakgrunnens rotasjonshastiget

[ctx: #31261]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen or bottom of the screen.
nb_no: Velg plasseringen for RSS-strømmen. Toppen av skjermen eller bunnen av skjermen.

[ctx: #31262]
en: Hides the labels below the icons on the main menu.
nb_no: Skjuler etikettene under ikonene på hovedmenyen.

[ctx: #31263]
en: Hide menu labels
nb_no: Skjul menyetiketter

[ctx: #31265]
en: This will reset the main menu to its defaults.[CR]This action cannot be undone.
nb_no: Tilbakestiller hovedmenyen til forvalg.[CR]Dette kan ikke omgjøres.

[ctx: #31266]
en: Hide player control buttons
nb_no: Skjul avspillerens kontrollknapper

[ctx: #31267]
en: Hide time & date
nb_no: Skjul tid og dato

[ctx: #31268]
en: Hide Album
nb_no: Skjul album

[ctx: #31269]
en: Hide next track widget
nb_no: Skjul "Neste sang" -miniprogram

[ctx: #31270]
en: Add to CouchPotato
nb_no: Legg til i CouchPotato

[ctx: #31274]
en: Artwork
nb_no: Kunst

[ctx: #31275]
en: Case
nb_no: Cover

[ctx: #31276]
en: Style
nb_no: Stil

[ctx: #31277]
en: Sort by
nb_no: Sorter etter

[ctx: #31278]
en: Sort order
nb_no: Sotert etter

[ctx: #31279]
en: Add-on status
nb_no: Utvidelses-status

[ctx: #31280]
en: Time & Date
nb_no: Tid og dato

[ctx: #31281]
en: Choose skin colors
nb_no: Velg draktfarger

[ctx: #31282]
en: Enable startup intro
nb_no: Skru på oppstartsintro

[ctx: #31283]
en: Auto open sidemenu when hovering over the top left corner
nb_no: Åpne sidemenyen automatisk når du svever over hjørnet øverst til venstre med pekeren

[ctx: #31284]
en: Enable Advanced Widgets
nb_no: Aktiver avanserte miniprogrammer

[ctx: #31285]
en: Global Widget Backgrounds
nb_no: Miniprogramsbakgrunner for hele programmet

[ctx: #31286]
en: Opacity
nb_no: Dekkevne

[ctx: #31287]
en: Show list widget information
nb_no: Vis miniprograms-listeinformasjon

[ctx: #31288]
en: Enable panel widget information
nb_no: Aktiver panel-miniprogramsinformasjon

[ctx: #31289]
en: Hide widgets when not focused
nb_no: Skjul miniprogrammer når de ikke er i fokus

[ctx: #31290]
en: This will auto open the sidemenu (where available) when hovering over the top left corner of the screen using a mouse.
nb_no: Dette vil automatisk åpne sidemenyen (hvor det er tilgjengelig) når du svever over hjørnet øverst til venstre på skjermen med pekeren når du bruker ei mus.

[ctx: #31291]
en: Disable scrolling label
nb_no: Skru av rullende etikett

[ctx: #31293]
en: Small Icons
nb_no: Små ikoner

[ctx: #31294]
en: Focused Main Menu
nb_no: Fokusert hovedmeny

[ctx: #31295]
en: Unfocused Main Menu
nb_no: Ufokusert hovedmeny

[ctx: #31296]
en: Focused Submenu
nb_no: Fokusert undermeny

[ctx: #31297]
en: Unfocused Submenu
nb_no: Ufokusert undermeny

[ctx: #31298]
en: Focused Icons label
nb_no: Fokuserte ikoneretiketter

[ctx: #31299]
en: Unfocused Icons label
nb_no: Ufokuserte ikonetiketter

[ctx: #31300]
en: Overview
nb_no: Oversikt

[ctx: #31301]
en: Last Updated
nb_no: Sist oppdatert

[ctx: #31302]
en: Menu Bar
nb_no: Menylinje

[ctx: #31303]
en: System Bars
nb_no: Systemlinjer

[ctx: #31304]
en: Highlight
nb_no: Uthev

[ctx: #31305]
en: Unwatched episode
nb_no: Usett episode

[ctx: #31306]
en: Customize colors
nb_no: Tilpass farger

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
nb_no: Skjul brukerkunstbidrag

[ctx: #31308]
en: Focused text
nb_no: Fokusert tekst

[ctx: #31310]
en: Unfocused text
nb_no: Ufokusert tekst

[ctx: #31311]
en: New InfoPanel
nb_no: Nytt InfoPanel

[ctx: #31312]
en: SiLVO mod
nb_no: SiLVO-mod

[ctx: #31313]
en: Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
nb_no: Ved balders død, sommers endelikt, la det lave ned.

[ctx: #31315]
en: A required script is [B]NOT INSTALLED[/B]. Press INSTALL to download automatically. Press CANCEL if you would like to return to System Settings and switch skins. You may need to restart Kodi after installation completes.
nb_no: Et påkrevd skript er [B]IKKE INSTALLERT[/B]. Velg INSTALLER for å laste det ned automatisk. Trykk på AVBRYT om du vil gå tilbake til System -innstillinger og bytte drakt. Det kan hende du må starte Kodi på nytt etter at installasjonen er fullført.

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
nb_no: Sett søkesti for brukerkunstbidrag

[ctx: #31318]
en: [B]CONFIGURE LibreELEC SETTINGS[/B][CR]Setup system option · Manage network[CR]Configure services · About LibreELEC
nb_no: [B]SETT OPP LibreELEC-INNSTILLINGER[/B][CR]Sett opp systemvalg · Behandle nettverk[CR]Sett opp tjenester · Om LibreELEC

[ctx: #31319]
en: Due to recent updates it is [B]RECOMMENDED[/B] to reset the Main Menu. Certain issues may be resolved by re-setting up your widgets but if issues continue please reset the Main Menu. Press CANCEL to ignore this warning and continue.
nb_no: På grunn av nylige oppdateringer er det [B]ANBEFALT[/B] å tilbakestille hovedmenyen. Noen problemer kan løses ved å sette opp dine widgets på nytt, men dersom problemene fortsetter - tilbakestill hovedmenyen. Trykk AVBRYT for å ignorere denne advarselen.

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
nb_no: Sist innlogget

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
nb_no: Sangvelger for karaoker

[ctx: #31322]
en: This will disable the screensaver during music playback by hiding the visualization. This may cause unwanted [B]IMAGE RETENTION[/B] if not used carefully. Do you accept the risks and want to enable this setting?
nb_no: Dette vil skru av skjermbeskytteren mens du spiller musikk ved å skjule visualiseringen. Dette kan føre til uønsket [B]BILDE-FASTBRENNING[/B] om du ikke er forsiktig. Aksepterer du risikoen og vil fortsatt aktivere denne innstillingen?

[ctx: #31323]
en: If you cannot locate the directory containing your background images, please add that location as a source in Kodi's File Manager. For more information visit http://kodi.wiki/view/File_manager
nb_no: Om du ikke kan finne mappen som inneholder bakgrunnsbildene dine, legg til denne mappen som en kilde i Kodis filhåndtering. For mer informasjon, besøk http://kodi.wiki/view/File_manager

[ctx: #31324]
en: Aired
nb_no: Sendt

[ctx: #31328]
en: Recently Added
nb_no: Nylig lagt til

[ctx: #31329]
en: Taking a Screenshot
nb_no: Tar et skjermbilde

[ctx: #31330]
en: This script is not available in the default Kodi repositiory. The Aeon Nox SiLVO repo is needed to use the click to install feature, without it this script must be installed manually.
nb_no: Dette skriptet er ikke tilgjengelig i Kodis forvalgte pakkebrønn. Aeon Nox SiLVO-pakkebrønnen behøves for å bruke klikk for å installere funksjonen. Uten dette skriptet, må dette installeres manuelt.

[ctx: #31331]
en: Installed
nb_no: Installert

[ctx: #31333]
en: The default behavior is to display Music information for 10 seconds after a song is played or the next track in your queue begins. To display permanently reactivate the info and do not toggle it off a second time.
nb_no: Forvalgt oppførsel er å vise musikkinformasjon i 10 sekunder etter en sang har blitt spilt eller at neste sang i køen begynner. For å vise permanent, reaktiver informasjonen og ikke slå den av en annen gang.

[ctx: #31334]
en: Required
nb_no: Påkrevd

[ctx: #31335]
en: Recommended
nb_no: Anbefalt

[ctx: #31336]
en: Optional
nb_no: Valgfri

[ctx: #31337]
en: Install or change settings of supported add-ons
nb_no: Installer eller endre innstillinger for støttede utvidelser

[ctx: #31338]
en: Enable or disable system debug logging
nb_no: Skru av eller på systemlogger for feilsøking

[ctx: #31339]
en: Enable or disable skin debug info
nb_no: Skru av eller på feilsøkingslogg for drakt

[ctx: #31340]
en: Color customization
nb_no: Fargetilpassing

[ctx: #31341]
en: NOT SUPPORTED
nb_no: IKKE STØTTET

[ctx: #31342]
en: Display the status of some add-ons supported in Aeon Nox SiLVO. Select an add-on to install or open its settings if already installed.
nb_no: Viser status for noen utvidelser støttet i Aeon Nox SiLVO. Velg en utvidelse for å installere eller åpne dens innstillinger om den allerede er installert.

[ctx: #31343]
en: Display background name
nb_no: Vis bakgrunnsnavn

[ctx: #31344]
en: Display title of movie/tvshow/artist on home screen if the background has a fanart slideshow as background.
nb_no: Viser tittelen på filmen/tv-serien/artisten på hjemme-skjermen om bakgrunnen har brukerkunstbidrag-lysbildefremvisning som bakgrunn.

[ctx: #31345]
en: Main Menu Customizer
nb_no: Hovedmeny tilpasser

[ctx: #31346]
en: OSD Progress Bar
nb_no: OSD-fremdriftslinje

[ctx: #31347]
en: Hide CD
nb_no: Skjul CD

[ctx: #31349]
en: Left
nb_no: Venstre

[ctx: #31350]
en: Right
nb_no: Høyre

[ctx: #31351]
en: Enable Netflix style pause screen popup
nb_no: Skru på oppsprettspauseskjerm i Netflix-stil

[ctx: #31352]
en: Inactive
nb_no: Inaktiv

[ctx: #31353]
en: Shows an overview of the movie or episode 5 seconds after the video is paused.
nb_no: Viser et overblikk over filmen eller episoden fem sekunder etter videoen er satt på pause.

[ctx: #31354]
en: Fade unfocused
nb_no: Ton ufokusert

[ctx: #31355]
en: You're watching
nb_no: Du ser på

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
nb_no: Maskinvaredekoding

[ctx: #31357]
en: Decoder
nb_no: Dekoder

[ctx: #31358]
en: Icon only
nb_no: Kun ikon

[ctx: #31360]
en: Large
nb_no: Stor

[ctx: #31361]
en: Compact
nb_no: Kompakt

[ctx: #31362]
en: Name only
nb_no: Kun navn

[ctx: #31364]
en: Timeshift
nb_no: Tdsforskyvning

[ctx: #31365]
en: Customization
nb_no: Tilpasning

[ctx: #31366]
en: Setup the on-screen display during fullscreen video playback.
nb_no: Sett opp skjermvisningen under fullskjermsvideoavspilling.

[ctx: #31367]
en: Setup the on-screen display during fullscreen music playback.
nb_no: Sett opp skjermvisningen under fullskjermsmusikkavspilling.

[ctx: #31370]
en: Full plot
nb_no: Hele plottet

[ctx: #31371]
en: Views and widget plot preference
nb_no: Visninger og miniprogramsplottingsinnstilling

[ctx: #31372]
en: Choose if library views and widgets should display plot outline or full plot. Falls back to full plot if no outline is available. This does not effect certain areas with limited space for the plot that have this enabled by default
nb_no: Velg hvis bibliotekvisning og miniprogrammer skal vise plottet kantlinje eller helt plottet. Faller tilbake til helt plottet hvis ingen kantlinje er tilgjengelig. Dette har ingen innvirkning på noen områder med begrenset plass for plotting som har skrudd på som forvalg.

[ctx: #31373]
en: Customize the colors displayed throughout the skin.
nb_no: Tilpass fargene som vises i drakten.

[ctx: #31374]
en: Latest
nb_no: Nyeste

[ctx: #31375]
en: Video OSD
nb_no: Video-OSD

[ctx: #31376]
en: Music OSD
nb_no: Musikk-OSD

[ctx: #31377]
en: Altering this shortcut may prevent access to the Main Menu customizer and several skin options.[CR]Are you sure you want to perform the requested changes to this shortcut?
nb_no: Å endre denne snarveien kan forhindre tilgang til hovedmeny-tilpasseren og flere draktalternativer.[CR]Er du sikker på at du vil gjøre disse endringene på denne snarveien?

[ctx: #31378]
en: Toggle SYSTEM DEBUG LOGGING on or off. When activated a visible debug overlay will appear in the top left corner of your screen. This is NOT the same as SKIN DEBUG INFO.
nb_no: Slå av og på SYSTEMFEILSØKINGSLOGG. Når dette er aktivert vil det være synlig øverst til venstre på skjermen din. Dette er IKKE det samme som DRAKTFEILSØKINGSLOGG.

[ctx: #31379]
en: Toggle SKIN DEBUG INFO on or off. When activated a visible debug overlay will appear in the top left corner of your screen. This is NOT the same as SYSTEM DEBUG LOGGING.
nb_no: Slå av og på DRAKTFEILSØKINGSLOGG. Når dette er aktivert vil det være synlig øverst til venstre på skjermen din. Dette er IKKE det samme som SYSTEMFEILSØKINGSLOGG.

[ctx: #31380]
en: Activating this setting will enable the skins built-in startup intro video.
nb_no: Aktivering av denne innstillingen vil skru på draktens innebygde oppstartsintrovideo.

[ctx: #31381]
en: Will open the settings for the AutoComplete add-on.
nb_no: Åpner innstillingene for AutoFullfør-utvidelsen.

[ctx: #31382]
en: Resets the path to your video genre fanart folder.
nb_no: Tilbakestiller banen til mappen for videosjanger-brukerkunstbidrag.

[ctx: #31383]
en: Resets the path to your music genre fanart folder.
nb_no: Tilbakestiller banen til mappen for musikksjanger-brukerkunstbidrag.

[ctx: #31384]
en: This activates animated snow falling over all backgrounds.[CR]This may cause perfomance issues on low powered devices.
nb_no: Igangsetter snøfall i alle bakgrunner.[CR]Dette kan gå ut over ytelsen på mindre kraftige enheter.

[ctx: #31385]
en: Use this to control the opacity of the widgets. [CR]100% has no transparency.
nb_no: Bruk dette for å kontrollere dekkevnen for miniprogrammer.[CR]100% har ingen gjennomsiktighet.

[ctx: #31386]
en: This will set a global background overriding any per-widget settings.
nb_no: Dette vil sette en bakgrunn for hele programmet som overstyrer innstillinger per miniprogram.

[ctx: #31387]
en: When enabled LIST style widgets will autoscroll. This does not effect PANEL style Widgets.
nb_no: Når aktivert LISTE-miniprogramstil vil autorulle. Dette gjelder ikke miniprogrammer i PANEL-stil.

[ctx: #31389]
en: Global setting that shows the information for the focused item above or below depending on the PANEL widget location. This will override any per-widget settings and has NO effect on LIST widgets.
nb_no: Globale innstillinger som viser informasjonen for det fokuserte elementet over eller under, som kommer an på PANEL widget plasseringen. Dette vil overskrive per widget innstillingen og har INGEN innvirkning på LISTE widgets.

[ctx: #31390]
en: Skin default
nb_no: Forvalg for drakten

[ctx: #31392]
en: When enabled all widgets will be hidden until you have navigated to it.
nb_no: Hvis påslått vil alle miniprogrammer være skjult til du har navigert til den.

[ctx: #31393]
en: Ends at
nb_no: Slutter

[ctx: #31394]
en: Replace default info with Netflix style
nb_no: Erstatter forvalgt info med Netflix-stil

[ctx: #31395]
en: Use colored genres
nb_no: Bruk fargede sjangere

[ctx: #31396]
en: Lighter colors
nb_no: Lysere farger

[ctx: #31397]
en: Custom Widget
nb_no: Tilpasset miniprogram

[ctx: #31399]
en: Customize the settings for the Live TV section.
nb_no: Tilpass innstillingene for direkte-TV-seksjonen.

[ctx: #31403]
en: Reset skin settings
nb_no: Tilbakestill draktinnstillinger

[ctx: #31404]
en: This will RESET ALL skin settings, selecting YES in the dialog that appears is irreversible. This DOES NOT affect the Main Menu items you have set in the Main Menu Customizer.
nb_no: Dette vil TILBAKESTILLE ALLE draktinnstillinger, ved å velge JA i dialogen som vil vises kan ikke angres. Dette gjelder IKKE elementer du har satt i Hovedmeny-tilpasseren.

[ctx: #31408]
en: Enable to show a LiveTV widget displaying what is currently recording and the next timer that is scheduled to record.
nb_no: Aktiver for å vise et miniprogram for direkte-TV som viser hva som tas opp akkurat nå og neste timer planlagt for opptak.

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
nb_no: [B]SETT OPP TJENESTEINNSTILLINGER[/B][CR]Sett opp kontroll av Kodi via UPnP og HTTP · Sett opp deling[CR]Slå på Zeroconf · Sett opp AirPlay

[ctx: #31411]
en: Will override the General Theme color.
nb_no: Vil overskrive den generelle draktfargen.

[ctx: #31412]
en: Select section
nb_no: Velg seksjon

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
nb_no: Lokal undertekst tilgjengelig

[ctx: #31414]
en: Set the Main Theme color used throughout the skin.
nb_no: Velg hovedfarge som brukes i drakten.

[ctx: #31416]
en: Set to add color to the UnWatched Episode count.
nb_no: Velg for å fargelegge ikke-sett episodetelleren.

[ctx: #31417]
en: Set the Main Menu Theme color.
nb_no: Velg hovedmenyens farge.

[ctx: #31418]
en: Choose the color for the TopBar in views and other sections not on the Home screen.
nb_no: Velg fargen for TopBar i visninger og andre seksjoner som ikke er på hjemskjermen.

[ctx: #31419]
en: Enable this to change the default transparent color to a more solid FULL COLOR image.
nb_no: Skru på dette for å endre den forvalgte transparente fargen til et mer solid FARGE-bilde.

[ctx: #31420]
en: Choose the color of the Progress bar displayed during fullscreen video playback.
nb_no: Velg fargen på fremdriftsviseren som vises under fullskjermsvideoavspilling.

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
nb_no: Velg din Kodi-brukerprofil[CR]for å logge inn og fortsette

[ctx: #31422]
en: Customize the Widget Highlight color on the home screen.
nb_no: Tilpass fremhevingsfargen for miniprogrammer på hjemme-skjermen.

[ctx: #31423]
en: Will override the General Highlight color.
nb_no: Oversriver den generelle fremhevelsesfargen.

[ctx: #31424]
en: This will change the color of the Widget background when selecting one of the Colored options in the Global setting in the Widgets section or individually in the Menu Customizer if you did not enable Global backgrounds.
nb_no: Dette vil endre fargen på miniprogrambakgrunnen når du velger en av de fargede alternativene i innstillingene for hele programmet i miniprogram-seksjonen eller individuelt i menytilpasseren om du ikke aktiverte bakgrunner for hele programmet.

[ctx: #31425]
en: Use this to customize the color on the Home window for the item selected.
nb_no: Bruk dette for å tilpasse fargen på hjemme-skjermen for det valgte elementet.

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
nb_no: Skriv inn tekst her…

[ctx: #31427]
en: Skin Shortcuts is responsible for handeling all aspects of the main menu.
nb_no: Draktsnarveier har ansvaret for alle aspekter rundt hovedmenyen.

[ctx: #31428]
en: The Grab Fanart script provides the random fanart slideshows for the main menu.
nb_no: Hent brukerkunstbidrag -skriptet gir deg tilfeldig brukerkunst- lysbildefremvisninger for hovedmenyen.

[ctx: #31429]
en: Library Data Provider is a service that runs in the background to provide library data for widgets and live backgrounds as well as playlist statistics for infolines.
nb_no: Biblioteksdatatilbyder er en tjeneste som kjører i bakgrunnen for å gi deg biblioteksdata for miniprogrammer og levende bakgrunner i tillegg til spillelistestatistikk for infolinjer.

[ctx: #31430]
en: Resource image addon for displaying the default white studio icons throughout the skin.
nb_no: Resurssbilde -tillegg for å vise de forvalgte hvite studioikonene i drakten.

[ctx: #31431]
en: Resource image addon for displaying the default white recording label icons throughout the skin.
nb_no: Resurssbilde -tillegg for å vise de forvalgte hvite plateselskapsikonene i drakten.

[ctx: #31433]
en: Skin Info Service is used to display movie set information throughout the skin.
nb_no: Draktinfoservice brukes for å vise informasjon om filmsamlinger gjennom drakten.

[ctx: #31434]
en: Alt fanart
nb_no: Alt brukerkunstbidrag

[ctx: #31435]
en: Alt icon
nb_no: Alt ikon

[ctx: #31436]
en: Center date and time when infoline is empty
nb_no: Sentrer dato og tid når infolinjen er tom

[ctx: #31437]
en: Use paused label
nb_no: Bruk pause -etikett

[ctx: #31438]
en: Click to install Artist Slideshow
nb_no: Klikk for å installere artist-lysildefremvisning

[ctx: #31439]
en: There are no default backgrounds in this skin, would you like to choose one now?[CR]You can still select one in Skin settings > General if you choose No.
nb_no: Det er ingen forvalgt bakgrunn i denne drakten, øsnker du å velge en nå?[CR]Du kan velge en i Draktinnstillinger > Hovedinnstillinger hvis du velger Nei.

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
nb_no: Nylig spilte kanaler

[ctx: #31442]
en: Background dimmer
nb_no: Bakgrunnsdimmer

[ctx: #31443]
en: Thumb
nb_no: Håndtak

[ctx: #31444]
en: Disable widget fanart
nb_no: Skru av brukerkunstbidrag for miniprogrammer

[ctx: #31445]
en: Main menu
nb_no: Hovedmeny

[ctx: #31447]
en: Show a popup displaying answers to some FREQUENTLY ASKED QUESTIONS posted by users in the skins thread on the Kodi forums.
nb_no: VIs ett oppsprettsvindu som viser svar på OFTE STILTE SPØRSMÅL postet av brukere i drakttråden på Kodi-forumet.

[ctx: #31449]
en: Save & Exit
nb_no: Lagre og avslutt

[ctx: #31450]
en:   •  Open Settings
nb_no:   •  Åpne innstillinger

[ctx: #31452]
en: Premiered
nb_no: Premiere

[ctx: #31453]
en: Down for more
nb_no: Ned for mer

[ctx: #31454]
en: Up or down
nb_no: Opp eller ned

[ctx: #31455]
en: Up to return
nb_no: Opp for å gå tilbake

[ctx: #31459]
en: Radio groups
nb_no: Radiogrupper

[ctx: #31460]
en: Mini fullscreen info
nb_no: Minifullskjermsinfo

[ctx: #31501]
en: Channel group
nb_no: Kanalgruppe

[ctx: #31502]
en: Live TV
nb_no: Direkte-TV

[ctx: #31503]
en: Add Group
nb_no: Legg til gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename Group
nb_no: Gi nytt navn på gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete Group
nb_no: Slett gruppe

[ctx: #31506]
en: Available Groups
nb_no: Tilgjengelige grupper

[ctx: #31511]
en: Channel Options
nb_no: Kanalinnstillinger

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
nb_no: Usette filmer

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
nb_no: Usette TV-serier

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
nb_no: Siste opptak

[ctx: #31578]
en: Random music videos
nb_no: Tilfeldige musikkvideoer

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
nb_no: Usette musikkvideoer

[ctx: #31584]
en: Random artists
nb_no: Tilfeldige artister

[ctx: #31601]
en: Show discart in movie information
nb_no: Vis diskbilde i filminformasjon

[ctx: #31602]
en: Show plot and cast when pressing info during video playback
nb_no: Vis plott og besetning når du trykker info under videoavspilling

[ctx: #31603]
en: Aeon Nox main menu navigation style
nb_no: Aeon Nox navigeringsstil for hovedmeny

[ctx: #31604]
en: Information
nb_no: Informasjon

[ctx: #31605]
en: Alternate layout
nb_no: Veksle mellom oppsett

[ctx: #31607]
en: HD/SD/3D indicators
nb_no: HD/SD/3D -indikasjoner

[ctx: #31608]
en: Cases
nb_no: Omslag

[ctx: #31609]
en: Discart
nb_no: Diskbilde

[ctx: #31610]
en: Small Shift
nb_no: Liten shift

[ctx: #31611]
en: Oscar statue
nb_no: Oscar-statuett

[ctx: #31612]
en: Replace Choose art button
nb_no: Erstatt velg grafikk -knapp

[ctx: #31613]
en: Choose where the Trailer button should be placed
nb_no: Velg hvor Trailer -knappen skal plasseres

[ctx: #31620]
en: Floor
nb_no: Gulv

[ctx: #31621]
en: Live TV & Weather
nb_no: Direkte-TV og vær

[ctx: #31680]
en: Select a shortcut for this item.
nb_no: Velg en snarvei for dette elementet.

[ctx: #31681]
en: Customize the label. Can also accept some label formatting.
nb_no: Tilpass etiketten. Kan også akseptere noe etikettformatering.

[ctx: #31682]
en: Change the selected shorcuts command. Can also be used to enter a custom command.
nb_no: Endre valgte snarveiers kommando. Kan også brukes til å legge inn en tilpasset kommando.

[ctx: #31683]
en: Edit and arrange submenu items
nb_no: Endre og arranger undermenyelementer

[ctx: #31684]
en: Select the item image used for the Icons menu layout.
nb_no: Velg elementetbilde til bruk for ikoner i menyoppsett.

[ctx: #31685]
en: Choose a widget to display for this home menu item.
nb_no: Velg et miniprogram å vise for dette hjemmemeny-elementet.

[ctx: #31700]
en: Widget options
nb_no: Miniprogram-alternativer

[ctx: #31701]
en: Widget style
nb_no: Miniprogram-stil

[ctx: #31702]
en: Widget background
nb_no: Miniprogram-bakgrunn

[ctx: #31703]
en: Panel label style
nb_no: Etikett-stil for panel

[ctx: #31704]
en: List label style
nb_no: Etikett-stil for liste

[ctx: #31705]
en: Panel widget info
nb_no: Miniprograminfo for panel

[ctx: #31706]
en: Art
nb_no: Kunst

[ctx: #31707]
en: Case
nb_no: Omslag

[ctx: #31708]
en: Sort by
nb_no: Sorter etter

[ctx: #31709]
en: Sort order
nb_no: Sorteringsrekkefølge

[ctx: #31710]
en: Configure custom list
nb_no: Sett opp tilpasset liste

[ctx: #31711]
en: List extended
nb_no: Liste utvidet

[ctx: #31713]
en: Panel extended
nb_no: Panel utvidet

[ctx: #31714]
en: Compact panel
nb_no: Kompakt panel

[ctx: #31715]
en: Compact panel extended
nb_no: Kompakt panel utvidet

[ctx: #31716]
en: Mixed extended
nb_no: Mikset utvidet

[ctx: #31717]
en: Configure custom list
nb_no: Sett opp tilpasset liste

[ctx: #31718]
en: Square poster
nb_no: Firkantet plakat

[ctx: #31720]
en: Character art
nb_no: Tegn-kunst

[ctx: #31722]
en: Clear case
nb_no: Klart omslag

[ctx: #31724]
en: Clear white
nb_no: Klar hvit

[ctx: #31725]
en: Colored default
nb_no: Farget forvalg

[ctx: #31726]
en: Colored flat
nb_no: Farget flat

[ctx: #31727]
en: Colored clear
nb_no: Farget klar

[ctx: #31728]
en: Colored clear white
nb_no: Farget helt hvit

[ctx: #31729]
en: Show on panel
nb_no: Vis på panel

[ctx: #31730]
en: Show on focused item
nb_no: Vis på fokusert element

[ctx: #31731]
en: Show next to to title
nb_no: Vis ved siden av tittel

[ctx: #31732]
en: In progress movies
nb_no: Pågående filmer

[ctx: #31733]
en: In progress episodes
nb_no: Pågående episoder

[ctx: #31734]
en: Random genre
nb_no: Tilfeldig sjanger

[ctx: #31735]
en: Enable advanced widgets
nb_no: Skru på avanserte miniprogrammer

[ctx: #31736]
en: Opacity
nb_no: Dekkevne

[ctx: #31737]
en: Global widget backgrounds
nb_no: Miniprogrambakgrunner for hele programmet

[ctx: #31738]
en: Auto scroll list widgets
nb_no: Autorullende liste-miniprogrammer

[ctx: #31739]
en: List widget info
nb_no: Liste-miniprograminfo

[ctx: #31740]
en: Case on widget info
nb_no: Omslag på miniprograminfo

[ctx: #31741]
en: Case on widget info dialog
nb_no: Omslag på miniprograminfo-dialog

[ctx: #31742]
en: Cast on widget info dialog
nb_no: Skuespillere på miniprograminfo-dialog

[ctx: #31743]
en: Match info dialog background to widget background
nb_no: Jamfør infodialog-bakgrunn til miniprogrambakgrunn

[ctx: #31744]
en: Global panel widget info
nb_no: Panel-miniprograminfo for hele programmet

[ctx: #31746]
en: Match widget panel
nb_no: Jamfør miniprogrampanel

[ctx: #31747]
en: Blu-Ray Case
nb_no: Blu-Ray-omslag

[ctx: #31748]
en: This setting enables more widget customization. Disable to use Aeon Nox default widgets.
nb_no: Denne innstillinger skrur på mer miniprogram-tilpassing. Skru av for å bruke forvalgte Aeon Nox -minipprogram.

[ctx: #31749]
en: Change the transparency of the artwork and background.
nb_no: Endre synligheten på bildet og bakgrunnen.

[ctx: #31750]
en: Enable to use the same background throughout the home screen. Disable to set each background individually in the home menu customizer.
nb_no: Skru på for å bruke samme bakgrunn i hele hjemskjermen. Skru av for å sette en bakgrunn individuelt i hjemmemeny-tilpasseren.

[ctx: #31751]
en: Choose the background style.
nb_no: Velg bakgrunnsstil.

[ctx: #31752]
en: The list style widgets will automatically scroll if enabled.
nb_no: Listestil-miniprogrammene vil automatisk rulle hvis de blir påskrudd.

[ctx: #31753]
en: Choose how information is displayed next to the list style widget.
nb_no: Velg hvordan informasjonen som vises ved siden av listestil-miniprogrammet.

[ctx: #31754]
en: Choose a case for the widget information poster. Match will use the same case as the widget.
nb_no: Velg et omslag for miniprogramsinformasjons-plakaten. Jamfør vil bruke samme omslag som miniprogrammet.

[ctx: #31755]
en: Choose a case for the information dialog poster. Match will use the same case as the widget.
nb_no: Velg et omslag for informasjonsdialogs-plakaten. Jamfør vil bruke samme omslag som miniprogrammet.

[ctx: #31756]
en: Show movie and tv show cast details within the information dialog.
nb_no: Vis film- og TV-program -detaljer i informasjonsdialogen.

[ctx: #31757]
en: Enable to use the widget background in the information dialog.
nb_no: Skru på for å bruke miniprogramsbakgrunn i informasjonsdialogen.

[ctx: #31758]
en: Enable to show widget information for all panel widgets. Disable to individually select in the home menu customizer.
nb_no: Skru på for å vise miniprogramsinformasjon for alle panel-miniprogrammer. Skru av for å velge på individuell basis i hjemmemeny-tilpasseren.

[ctx: #31759]
en: If enabled widgets will not be visible throughout the home screen until they are focused.
nb_no: Hvis aktivert, vil miniprogrammer ikke være synlige gjennom hele hjemme -skjermen før de er i fokus.

[ctx: #31760]
en: Configure custom Widget 1
nb_no: Sett opp tilpasset miniprogram 1

[ctx: #31761]
en: Configure custom Widget 2
nb_no: Sett opp tilpasset miniprogram 2

[ctx: #31800]
en: Video addons
nb_no: Videoutvidelser

[ctx: #31801]
en: Audio addons
nb_no: Lydutvidelser

[ctx: #31802]
en: Video addons / Audio addons
nb_no: Video-/lyd -utvidelser

[ctx: #31803]
en: Program addons
nb_no: Programutvidelser

[ctx: #31804]
en: Picture addons
nb_no: Bildeutvidelser

[ctx: #31850]
en: Budget
nb_no: Budsjett

[ctx: #31851]
en: Revenue
nb_no: Inntekter

[ctx: #31852]
en: Displays a larger ratings classification image with standard descriptions.[CR]Works with U.S. MPAA ratings only.
nb_no: Viser et større vurderingsklassifiseringsbilde med forvalgte beskrivelser.[CR]Fungerer kun med U.S. MPAA-vurderinger.

[ctx: #31855]
en: Enable this setting to replace the Default info with online info provided by the ExtendedInfo script. You can use the Aeon Nox SiLVO version or the Defaults provided by the script if you enable the option in the settings for ExtendedInfo.
nb_no: Skru på denne innstillingen for å erstatte forvalgt informasjon med nettbasert informasjon gitt av ExtendedInfo -skriptet. Du kan bruke Aeon Nox SiLVO -versjonen eller forvalg gitt av skriptet om du skrur på dette alternativet i innstillingene for ExtendedInfo.

[ctx: #31856]
en: Use this to select the multi-fanart cycle speed skin wide.
nb_no: Bruk dette for å velge hastigheten for multi-fanart rulleringen gjennom hele drakten.

[ctx: #31900]
en: My rating
nb_no: Min vurdering

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
nb_no: 36-timersvarsel

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
nb_no: Time for time

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
nb_no: Helgevarsel

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
nb_no: 10-dagersvarsel

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
nb_no: Mulighet for nedbør

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
nb_no: Henter værvarsel…

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
nb_no: Kart og varsler

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
nb_no: Sett opp Aeon Nox -hovedmeny

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
nb_no: Horisontal posisjon for Aeon Nox -hovedmeny

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu.
nb_no: Endre den horisontale posisjonen på hovedmenyen.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
nb_no: Navigasjonsutseende for horisontale lister

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
nb_no: Endre måten horisontale lister ruller i Aeon Nox . Som forvalg vil lister rulleres i syklus . " Fast " er lister med en begynnelse og slutt.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
nb_no: Når den er påskrudd ruller teksten automatisk. Når den er avslkrudd må det rulles manuelt. Merk at ikke alle tekstbokser har en manuell knapp .

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
nb_no: Viser videoen som spilles på bakgrunnen bak panelene.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
nb_no: Viser visualiseringen i bakgrunnen av panelet når musikken blir spilt.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
nb_no: Viser et miniatyrprogram på hjemmeskjermen med mediainformasjon når musikk spilles.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
nb_no: Viser et miniatyrprogram på hjemmeskjermen med mediainformasjon når en film eller episode spilles.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
nb_no: Dette aktiverer spesielle sjanger-bakgrunner når du blar gjennom videobibliotekets sjangernode. Filnavn burde samsvare med sjanger-etiketten. Filendelser må være .jpg.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
nb_no: Dette skrur på spesielle sjangerbakgrunner når du blar gjennom musikkbibliotekets sjangernode. Filnavn burde stemme med sjanger-etiketten. Filendelser må være .jpg.

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
nb_no: Tilbakestiller alle verdier over dette tilbake til forvalg.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
nb_no: Aeon Nox -hovedmenyoppsett

[ctx: #31929]
en: This setting defines the main menu layout. Options are 5 items, 3 items, 1 items, or icons for the default horizontal menu. You can also choose a vertical menu layout.
nb_no: Denne innstillingen definerer utseendet på hovedmenyen. Alternativene er 5 elementer, 3 elementer, 1 element eller ikoner for forvalgt horisontal meny. Du kan også velge en vertikalt oppsett.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
nb_no: Velg hvilket miniatyrprogram som skal vises på hjemmeskjermen for å få enkel tilgang til innholdet i biblioteket.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
nb_no: Video-plott preferanse

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
nb_no: Vis kort versjon av plottet i bibliotekvisning og fullt plot i videoinformasjonsruta eller omvendt. Viser fullt plott om kortversjon ikke er tilgjengelig.

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
nb_no: Velg et element å vise øverst til venstre i hovedmenyen

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
nb_no: Bytt plass med et annet menyelement. Åpner en rute med en liste av menyelementer å velge mellom.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
nb_no: Vis RSS-strømmen øverst eller nederst på skjermen, avhengig av hovedmenyens plassering. Aktiveres dette vil undermenyen vises permanent.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
nb_no: Skjul infopanel ved rulling

[ctx: #31940]
en: Hides the infopanel while scrolling through the library. Set the amount of seconds to wait for the infopanel to appear when scrolling has stopped.
nb_no: Skjuler infopanelet mens du blar gjennom biblioteket. Velg antall sekunder å vente for at infopanelet skal vises etter at rullingen har sluttet.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
nb_no: Kioskmodus

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs.
nb_no: Skru av uttrekksmenyen (mediamenyen) i biblioteket og enkelte knapper i mediainformasjonsdialogene.

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
nb_no: Sett statusindikator

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
nb_no: Denne justerer oppsettet for listevisning. Forvalg er 7 elementers oppsett med utvidet informasjon, "Smal Liste" er et 14 elementers, mer grunnleggende oppsett.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
nb_no: VÆR

[ctx: #31951]
en: PICTURES
nb_no: BILDER

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
nb_no: DIREKTE-TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
nb_no: VIDEOER

[ctx: #31954]
en: MOVIES
nb_no: FILMER

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
nb_no: TV-SERIER

[ctx: #31956]
en: MUSIC
nb_no: MUSIKK

[ctx: #31957]
en: Apps
nb_no: Programmer

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
nb_no: SPILL PLATE

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
nb_no: KONSERTER

[ctx: #31961]
en: Hide ratings in list views
nb_no: Skjul rangering i listevisning

[ctx: #31962]
en: This toggles the visibility of ratings in views of type List, LowList and TriPanel, except if sorted by rating.
nb_no: Denne skifter synligheten av rangering i visning av type: Liste, LavListe og TriPanel, med unntak av når det sorteres etter rangering.

[ctx: #31965]
en: BoxSet mod
nb_no: BoxSet-mod

[ctx: #31966]
en: OpenCase mod
nb_no: OpenCase-mod

[ctx: #31970]
en: Rate on Trakt
nb_no: Vurder på Trakt

[ctx: #31971]
en: Hide visualization behind fanart (works best with waveform)
nb_no: Skjuler visualisering bak brukerkunstbidrag (fungerer best med waveform).

[ctx: #31972]
en: Autoplay music in fullscreen
nb_no: Spill musikk automatisk i fullskjerm

[ctx: #31973]
en: Mod delay
nb_no: Mod-forsinkelse

[ctx: #31974]
en: Select the style of cases used in all views
nb_no: Velger stilen på omslag benyttet i alle visninger.

[ctx: #31975]
en: Use colored icons and mediaflags
nb_no: Bruk fargede ikoner og mediaflagg

[ctx: #31978]
en: Reset main menu items to their defaults
nb_no: Tilbakestill hovedmenyens elementer til forvalg

[ctx: #31979]
en: Sliding set discart
nb_no: Rullende samling for diskbilde

[ctx: #31980]
en: Change the way the home menu scrolls in Aeon Nox. Default will scroll in a cycle. "Fixed" has a beginning and end.
nb_no: Endre måten hjemmemenyen ruller i Aeon Nox. Forvalg gjør at den rullerer i syklus. "Bestemt" har en begynnelse og en slutt.

[ctx: #31981]
en: Show Plot and Cast information when pressing info button during video playback.
nb_no: Vis plott og besetningsinformasjon ved å trykke på Info -knappen under avspilling av video.

[ctx: #31982]
en: Display discart for  movies in information screen.
nb_no: Vis diskbilde for filmer på informasjonsskjermen.

[ctx: #31983]
en: Swap locations of Trailer and Cinema Experience buttons. Location is either in extras (+) or in the info dialog.
nb_no: Bytt plass på Trailer og Cinema Experience -knappene. Plasseringen er enten i Extra (+) eller i infodialogen.

[ctx: #31984]
en: When activated the default mediaflags and icons are changed to colored versions
nb_no: Når aktivert vil forvalgt medieflagg og ikoner endres til fargede versjoner.

[ctx: #31986]
en: Select case style used in all views. Default or clear cases.
nb_no: Velg omslagsstil brukt i alle visninger. Forvalg eller klare omslag.

[ctx: #31987]
en: Enable this setting to hide the "Disable views" button in the sidemenu.
nb_no: Ved å skru på denne innstillingen, skjuler du "Skru av visninger" -knappen i sidemenyen.

[ctx: #31988]
en: Enable setting to animate backgrounds for views and the homescreen
nb_no: Aktiver innstillingen for å animere bakgrunner for visninger og hjemme-skjermen.

[ctx: #31989]
en: Animate backgrounds
nb_no: Animer bakgrunner

[ctx: #31991]
en:  Change default Widget to display a panel type style
nb_no: Endre forvalgt miniprogram til å vise en paneltypestil

[ctx: #31992]
en: Change panel style layout. Choose between compact or expanded layouts.
nb_no: Endre panelstil-oppsett. Velg mellom kompakt og utvidet oppsett-

[ctx: #31993]
en: Fake discart
nb_no: Forfalsket diskbilde

[ctx: #31994]
en: Vertical Menu
nb_no: Vertikal meny
