KODI Skins - en to ms_my translation catalogue (615 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
ms_my: Diarah oleh

[ctx: #31001]
en: Written by
ms_my: Ditulis oleh

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
ms_my: Lakaran kenit album kabur

[ctx: #31003]
en: Power Options
ms_my: Pilihan Kuasa

[ctx: #31004]
en: Working
ms_my: Berkerja

[ctx: #31005]
en: Fixed
ms_my: Ditetap

[ctx: #31006]
en: View Options
ms_my: Lihat Pilihan

[ctx: #31007]
en: Setup home
ms_my: Persediaan rumah

[ctx: #31008]
en: Full screen
ms_my: Skrin penuh

[ctx: #31009]
en: Total Duration
ms_my: Jumlah Jangkamasa

[ctx: #31010]
en: Next episode
ms_my: Episod berikutnya

[ctx: #31011]
en: Latest episode
ms_my: Episod terakhir

[ctx: #31012]
en: Airs
ms_my: Diudara

[ctx: #31013]
en: Statistics
ms_my: Statistik

[ctx: #31014]
en: Extras
ms_my: Ekstra

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
ms_my: Tetapkan laluan untuk folder seni peminat genre muzik

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
ms_my: Panel Maklumat

[ctx: #31019]
en: Network
ms_my: Rangkaian

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
ms_my: Seni-peminat-ekstra

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
ms_my: Tirai pentas

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
ms_my: Tetapkan latar belakang imej-berbilang

[ctx: #31023]
en: Set single image background
ms_my: Tetapkan latar belakang imej tunggal

[ctx: #31024]
en: Page
ms_my: Halaman

[ctx: #31025]
en: Items
ms_my: Item

[ctx: #31026]
en: Misc Options
ms_my: Pilihan Pelbagai

[ctx: #31027]
en: Set item background
ms_my: Tetapkan latar belakang item

[ctx: #31028]
en: Live Background
ms_my: Latar Belakang Langsung

[ctx: #31029]
en: Recent movies
ms_my: Cereka terkini

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
ms_my: Episod terkini

[ctx: #31031]
en: Random movies
ms_my: Cereka rawak

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
ms_my: Cereka disarankan

[ctx: #31033]
en: Random episodes
ms_my: Episod rawak

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
ms_my: Episod disaran

[ctx: #31035]
en: Random songs
ms_my: Lagu rawak

[ctx: #31036]
en: Random albums
ms_my: Album rawak

[ctx: #31037]
en: Recent albums
ms_my: Album terkini

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
ms_my: Album disarankan

[ctx: #31039]
en: Actions
ms_my: Tindakan

[ctx: #31040]
en: Now Playing
ms_my: Kini Dimainkan

[ctx: #31041]
en: Select widget
ms_my: Pilih widjet

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
ms_my: Tunjuk maklumat "Kini Dimainkan" teradun di latar belakang

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
ms_my: Lihat: Ringkasan plot | Dialog maklumat: Plot penuh

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
ms_my: Lihat: Plot penuh | Dialog maklumat: Ringkasan plot

[ctx: #31046]
en: SEEKING
ms_my: MENJANGKAU

[ctx: #31047]
en: Set item icon
ms_my: Tetapkan ikon item

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
ms_my: Praset Pengvisualan

[ctx: #31049]
en: Select infoline
ms_my: Pilih talian info

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ms_my: Isih: Menaik

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ms_my: Isih: Menurun

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
ms_my: Statistik pustaka cereka

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
ms_my: Statistik pustaka Rancangan TV

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
ms_my: Statistik pustaka Muzik

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ms_my: Buka senarai main

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ms_my: Simpan senarai main

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ms_my: Tutup senarai main

[ctx: #31058]
en: PVR information
ms_my: Maklumat PVR

[ctx: #31059]
en: Artist Slideshow
ms_my: Paparan Slaid Artis

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
ms_my: Fail ini bertindan, pilih bahagian yang anda mahu mainkan.

[ctx: #31061]
en: Total addons / Favourites statistics
ms_my: Statistik Jumlah Tambahan / Kegemaran

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
ms_my: Seni peminat cereka rawak

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
ms_my: Seni peminat rancangan TV rawak

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
ms_my: Seni peminat video rawak

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
ms_my: Seni peminat muzik rawak

[ctx: #31066]
en: Random fanart
ms_my: Seni peminat rawak

[ctx: #31067]
en: Update rating
ms_my: Kemaskini penarafan

[ctx: #31068]
en: CD Wall
ms_my: Dinding CD

[ctx: #31069]
en: Change location
ms_my: Ubah lokasi

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
ms_my: Ketika melayar pustaka

[ctx: #31072]
en: On open video info
ms_my: Bila maklumat video dibuka

[ctx: #31073]
en: Move menu item
ms_my: Alih item menu

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
ms_my: Pilih item untuk silihkan tempat

[ctx: #31075]
en: No extra features available
ms_my: Tiada fitur ekstra tersedia

[ctx: #31076]
en: Landscape
ms_my: Lanskap

[ctx: #31077]
en: ShowCase
ms_my: Wadah

[ctx: #31079]
en: Shift
ms_my: Anjak

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
ms_my: Urus submenu

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
ms_my: Benarkan submenu suai

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
ms_my: Tanggalkan suapan RSS dari menu utama

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
ms_my: Benarkan maklumat Ke Udara Berikutnya di dalam pustaka video

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
ms_my: Keadaan cuaca

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
ms_my: Statistik pustaka video muzik

[ctx: #31086]
en: Icon
ms_my: Ikon

[ctx: #31088]
en: BannerWall
ms_my: Dinding Sepanduk

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
ms_my: Main item semasa permulaan

[ctx: #31090]
en: Seconds
ms_my: Saat

[ctx: #31091]
en: Select items
ms_my: Pilih item

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
ms_my: Seni peminat skrin penuh

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
ms_my: Togol senarai bawah

[ctx: #31094]
en: List view layout
ms_my: Bentangan paparan senarai

[ctx: #31095]
en: Slim List
ms_my: Senarai Ringkas

[ctx: #31096]
en: Concert locations
ms_my: Lokasi konsert

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
ms_my: Statistik senarai main cereka

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
ms_my: Statistik senarai main Rancangan TV

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
ms_my: Statistik senarai main video muzik

[ctx: #31100]
en: View:
ms_my: Pandangan:

[ctx: #31101]
en: Choose view
ms_my: Pilih pandangan

[ctx: #31102]
en: Background
ms_my: Latar belakang

[ctx: #31103]
en: N/A
ms_my: T/A

[ctx: #31104]
en: Similar artists
ms_my: Artis serupa

[ctx: #31105]
en: More albums from
ms_my: Lagi dari album

[ctx: #31106]
en: On info
ms_my: Pada maklumat

[ctx: #31107]
en: Persistent
ms_my: Berterusan

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
ms_my: Benarkan suapan maklumat artis (jika tersedia)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
ms_my: Kiraan episod belum ditonton

[ctx: #31111]
en: Similar
ms_my: Serupa

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
ms_my: Cereka diarah oleh

[ctx: #31113]
en: Movies written by
ms_my: Cereka ditulis oleh

[ctx: #31114]
en: More from
ms_my: Lebih daripada

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
ms_my: kitar seni peminat

[ctx: #31117]
en: Fallback
ms_my: Jatuh-balik

[ctx: #31118]
en: Cache movie extrafanart
ms_my: Cache seni peminat ekstra cereka

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
ms_my: Tunjuk cereka daripada pengarah ini dalam pustaka anda atau lihat maklumat atas-talian berkenaan pengarah ini dalam TMDb?

[ctx: #31121]
en: Enable autocomplete
ms_my: Benarkan autopelengkapan

[ctx: #31122]
en: Enables the autocomplete feature of the virtual keyboard
ms_my: Benarkan fitur autopelengkapan bagi papan kekunci maya

[ctx: #31123]
en: Album review
ms_my: Ulasan album

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
ms_my: Tunjuk Latar Belaakng Video "Kini Dimainkan"

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
ms_my: Tunjuk Latar Belakang Pengvisualan "Kini Dimainkan"

[ctx: #31128]
en: Channels View
ms_my: Paparan Saluran

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
ms_my: Sembunyi Seni Peminat dalam pengvisualan skrin penuh

[ctx: #31130]
en: Use "Enigma2-style" channel OSD
ms_my: Guna OSD saluran "Enigma2-style"

[ctx: #31132]
en: Tuner:
ms_my: Penala:

[ctx: #31133]
en: Timeline channels-type:
ms_my: Jenis-saluran garis masa:

[ctx: #31134]
en: Timeline view-type:
ms_my: Jenis-paparan garis masa:

[ctx: #31135]
en: Infobar Options
ms_my: Pilihan Palang Maklumat

[ctx: #31136]
en: Infobar type:
ms_my: Jenis palang maklumat

[ctx: #31137]
en: Hide encryption information
ms_my: Sembunyi maklumat penyulitan

[ctx: #31138]
en: Hide tuner information
ms_my: Sembunyi maklumat penala

[ctx: #31139]
en: Hide signal information
ms_my: Sembunyi maklumat isyarat

[ctx: #31140]
en: Sideblade Options
ms_my: Pilihan Bilah Sisi

[ctx: #31141]
en: Hide Guide
ms_my: Sembunyi Panduan

[ctx: #31142]
en: Settings level
ms_my: Aras tetapan

[ctx: #31143]
en: Hide Recordings
ms_my: Sembunyi Rakaman

[ctx: #31144]
en: Hide Timer
ms_my: Sembunyi Pemasa

[ctx: #31145]
en: Hide Search
ms_my: Sembunyi Gelintar

[ctx: #31146]
en: Rated
ms_my: Ditaraf

[ctx: #31147]
en: Change rating
ms_my: Ubah penarafan

[ctx: #31148]
en: List local library items
ms_my: Senarai item pustaka setempat

[ctx: #31149]
en: Online information from TMDb
ms_my: Maklumat atas-talian dari TMDb

[ctx: #31150]
en: IMDb logo
ms_my: Logo IMDb

[ctx: #31151]
en: View settings
ms_my: Tetapan paparan

[ctx: #31153]
en: Disable views
ms_my: Lumpuhkan paparan

[ctx: #31154]
en: Show Artist Slideshow when playing music
ms_my: Pilih Paparan Slaid Artis bila memainkan muzik

[ctx: #31155]
en: Widgets
ms_my: Widjet

[ctx: #31156]
en: Clearart
ms_my: Seni Kosong

[ctx: #31157]
en: Submenu always visible
ms_my: Submenu sentiasa tampak

[ctx: #31158]
en: Disable the Search icon
ms_my: Lumpuhkan ikon Gelintar

[ctx: #31159]
en: Event log
ms_my: Log peristiwa

[ctx: #31160]
en: Extended
ms_my: Lanjutan

[ctx: #31161]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen, bottom of the screen or the default location directly underneath the main menu.
ms_my: Pilih kedudukan suapan RSS. Bahagian atas skrin, bawah skrin atau lokasi lalai di bawah menu utama.

[ctx: #31162]
en: Alternate
ms_my: Alternatif

[ctx: #31163]
en: This movie is Unrated
ms_my: Cereka ini Belum Diberi Penarafan

[ctx: #31164]
en: Enable live background for movie sets
ms_my: Benarkan latar belakang langsung untuk set cereka

[ctx: #31165]
en: Enable to display live background for movie sets when browsing your movie library
ms_my: Benarkan untuk papar latar belakang langsung untuk set cereka bila melayari pustaka cereka anda

[ctx: #31166]
en: Enable description for a movies rating
ms_my: Benarkan keterangan untuk penarafan cereka

[ctx: #31167]
en: This setting displays a reason for a movies rating. You need to use a script like Rating Update to add these values (prefix must be Rated  including a space after Rated)
ms_my: Tetapan ini paparkan sebab penarafan sesebuah cereka. Anda perlu guna skrip seperti Rating Update untuk menambah nilai ini (awalan mesti Rated termasuklah jarak selepas Rated)

[ctx: #31168]
en: Enable to make the submenu permanently visible. Default is hidden until pressing down.
ms_my: Benarkan submenu kekal tampak. Lalai adalah tersembunyi sehinggalah tekan bawah.

[ctx: #31169]
en: This setting hides the Search icon on the home screen.
ms_my: Tetapan ini menyembunyikan ikon Gelintar pada skrin rumah.

[ctx: #31170]
en: Enabling this setting will hide the alphanumeric label displaying the current position when scrolling through your library.
ms_my: Membenarkan tetapan ini akan sembunyikan label alfanumerik yang paparkan kedudukan semasa bila menatal pustaka anda.

[ctx: #31171]
en: This setting will activate fullscreen mode automatically after starting to play music.
ms_my: Tetapan ini akan aktifkan mod skrin penuh secara automatik selepas mula memainkan muzik.

[ctx: #31172]
en: Set the path to your music collection for displaying artist logos in the music visualisation and in some views that support it.
ms_my: Tetapkan laluan ke koleksi muzik anda untuk memaparkan logo artis dalam pengvisualan muzik dan beberapa paparan yang menyokongnya.

[ctx: #31173]
en: Blur background (video info dialog)
ms_my: Latar belakang kabur (dialog maklumat video)

[ctx: #31174]
en: Blur background behind information
ms_my: Latar belakang kabur disebalik maklumat

[ctx: #31175]
en: Set path to music collection/artwork (for artist logos)
ms_my: Tetapkan laluan ke kerja seni/koleksi (untuk logo artis)

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
ms_my: Cereka Popular

[ctx: #31177]
en: Top Rentals
ms_my: Sewaan Teratas

[ctx: #31178]
en: Trending Shows
ms_my: Rancangan Trending

[ctx: #31179]
en: Live TV settings
ms_my: Tetapan TV Langsung

[ctx: #31180]
en: Minutes left
ms_my: Minit berbaki

[ctx: #31181]
en: Hour
ms_my: Jam

[ctx: #31182]
en: Minute left
ms_my: Minit berbaki

[ctx: #31183]
en: Hour left
ms_my: Jam berbaki

[ctx: #31184]
en: Seconds left
ms_my: Saat berbaki

[ctx: #31185]
en: Hours left
ms_my: Jam berbaki

[ctx: #31186]
en: Handwritten
ms_my: Tulis tangan

[ctx: #31187]
en: Music layout alignment
ms_my: Jajaran bentangan muzik

[ctx: #31188]
en: Status indicators
ms_my: Penunjuk status

[ctx: #31189]
en: Layout
ms_my: Bentangan

[ctx: #31190]
en: Video info
ms_my: Maklumat video

[ctx: #31191]
en: Enable cases for live backgrounds
ms_my: Benarkan bekas untuk latar belakang langsung

[ctx: #31192]
en: Set default background
ms_my: Tetapkan latar belakang lalai

[ctx: #31193]
en: Display extrafanart
ms_my: Papar seni peminat ekstra

[ctx: #31194]
en: Display runtime in hours and minutes
ms_my: Papar masa jalan dalam jam dan minit

[ctx: #31195]
en: Show time remaining on fullscreen info
ms_my: Tunjuk masa berbaki dalam maklumat berskrin penuh

[ctx: #31196]
en: Replace default with Extended Info (some features and extras (+) will be unavailable)
ms_my: Ganti lalai dengan Maklumat Lanjut (sesetengah fitur dan ekstra (+) tidak akan tersedia)

[ctx: #31197]
en: Enable info rating (works with US Ratings only)
ms_my: Benarkan penarafan maklumat (berfungsi dengan Penarafan US sahaja)

[ctx: #31198]
en: This setting controls the appearance of cases when using Live Backgrounds
ms_my: Tetapan ini mengawal penampilan bekas bila menggunakan Latar Belakang Langsung

[ctx: #31199]
en: Used to select the default/fallback image skin wide
ms_my: Digunakan untuk memilih lebar kulit imej lalai/jatuh balik

[ctx: #31200]
en: The Image Resource Select Add-on is used to choose a Kodi resource image pack similiar to weather artwork and icons.
ms_my: Tambahan Pilih Sumber Imej digunakan untuk memilih satu pek imej sumber Kodi yang serupa dengan ikon dan kerja seni Cuaca.

[ctx: #31201]
en: Changes the runtime labels throughout the skin from minutes to hours/minutes
ms_my: Mengubah label masa jalan menyeluruhi kulit dari minit ke jam/minit

[ctx: #31202]
en: Show the remaining time for currently playing videos when pressing info
ms_my: Tunjuk masa berbaki bagi video kini dimainkan bila menekan maklumat

[ctx: #31203]
en: In Theaters
ms_my: Dalam Wayang

[ctx: #31204]
en: ComingSoon
ms_my: Akan Datang

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
ms_my: Sumber Lirik

[ctx: #31206]
en: Opening This Week
ms_my: Pembukaan Minggu Ini

[ctx: #31207]
en: Upcoming
ms_my: Akan Datang

[ctx: #31208]
en: Top Box Office
ms_my: Box Office Terbaik

[ctx: #31209]
en: In Cinemas
ms_my: Dalam Wayang

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
ms_my: Cereka Terkenal

[ctx: #31211]
en: Top Rated Movies
ms_my: Cereka Penarafan Tertinggi

[ctx: #31212]
en: Popular TV
ms_my: TV Terkenal

[ctx: #31213]
en: Top Rated TV
ms_my: TV Penarafan Tertinggi

[ctx: #31214]
en: Currently Airing TV
ms_my: TV Keudara Semasa

[ctx: #31215]
en: TV Airing Today
ms_my: TV Keudara Hari Ini

[ctx: #31216]
en: Longer details
ms_my: Lebih perincian

[ctx: #31217]
en: Single logo
ms_my: Logo tunggal

[ctx: #31218]
en: Use vinyl record instead of blank CD for disc fallback
ms_my: Guna rekod vinil berbanding CD kosong untuk jatuh balik cakera

[ctx: #31219]
en: Language flags
ms_my: Bendera bahasa

[ctx: #31220]
en: RSS Feed
ms_my: Suapan RSS

[ctx: #31221]
en: Big
ms_my: Besar

[ctx: #31224]
en: Seekbar time display
ms_my: Paparan masa palang jangkau

[ctx: #31225]
en: Time remaining label
ms_my: Label masa berbaki

[ctx: #31226]
en: Time elapsed/Total duration
ms_my: Masa berlalu/Jumlah jangka masa

[ctx: #31227]
en: Time elapsed/Time remaining
ms_my: Masa berlalu/Masa berbaki

[ctx: #31228]
en: Time remaining/Total duration
ms_my: Masa berbaki/Jumlah jangka masa

[ctx: #31229]
en: Extended Panel
ms_my: Panel Lanjutan

[ctx: #31231]
en: Widget Style
ms_my: Gaya Widjet

[ctx: #31232]
en: Replace Play Button
ms_my: Ganti Butang Main

[ctx: #31233]
en: Hide artwork
ms_my: Sembunyi kerja seni

[ctx: #31234]
en: Next aired
ms_my: Keudara berikutnya

[ctx: #31235]
en: Slide Left
ms_my: Leret Kiri

[ctx: #31236]
en: Slide Right
ms_my: Leret Kanan

[ctx: #31237]
en: Cache tv extrafanart
ms_my: Cache seni peminat ekstra tv

[ctx: #31238]
en: SongList
ms_my: Senarai Lagu

[ctx: #31239]
en: RightList
ms_my: Senarai Kanan

[ctx: #31240]
en: FanartList
ms_my: Senarai Seni Peminat

[ctx: #31241]
en: LowList
ms_my: Senarai Bawah

[ctx: #31243]
en: Posters
ms_my: Poster

[ctx: #31245]
en: Wall
ms_my: Dinding

[ctx: #31246]
en: Fullscreen Wall
ms_my: Dinding Skrin Penuh

[ctx: #31247]
en: InfoWall
ms_my: Dinding Maklumat

[ctx: #31251]
en: Gallery
ms_my: Galeri

[ctx: #31252]
en: TopBar
ms_my: Palang Atas

[ctx: #31253]
en: Banners
ms_my: Sepanduk

[ctx: #31254]
en: Smaller posters
ms_my: Poster lebih kecil

[ctx: #31255]
en: Mediaflags
ms_my: Mediaflag

[ctx: #31256]
en: Brochure
ms_my: Brosur

[ctx: #31257]
en: Movie set titles
ms_my: Tajuk set cereka

[ctx: #31258]
en: Blur background (extended info dialog)
ms_my: Latar belakang kabur (dialog maklumat lanjut)

[ctx: #31259]
en: Center
ms_my: Tengah

[ctx: #31260]
en: Set background rotation speed
ms_my: Tetapkan kelajuan putaran latar belakang

[ctx: #31261]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen or bottom of the screen.
ms_my: Pilih kedudukan suapan RSS. Bahagian teratas skrin atau bawah skrin.

[ctx: #31262]
en: Hides the labels below the icons on the main menu.
ms_my: Sembunyi label di bawah ikon pada menu utama.

[ctx: #31263]
en: Hide menu labels
ms_my: Sembunyi label menu

[ctx: #31264]
en: Displays artist fanart provided by the Artist Slideshow addon as the background of the home menu.
ms_my: Papar seni peminat artis yang disediakan oleh tambahan Paparan Slaid Artis sebagai latar belakang menu rumah.

[ctx: #31265]
en: This will reset the main menu to its defaults.[CR]This action cannot be undone.
ms_my: Ini akan tetapkan semula menu utama ke lalainya.[CR]Tindakan ini tidak dapat dikembalikan.

[ctx: #31266]
en: Hide player control buttons
ms_my: Sembunyi butang kawalan pemain

[ctx: #31267]
en: Hide time & date
ms_my: Sembunyi waktu & tarikh

[ctx: #31268]
en: Hide Album
ms_my: Sembunyi Album

[ctx: #31269]
en: Hide next track widget
ms_my: Sembunyi widjet trek berikutnya

[ctx: #31270]
en: Add to CouchPotato
ms_my: Tambah ke CouchPotato

[ctx: #31271]
en: Click for more
ms_my: Klik lagi

[ctx: #31272]
en: Awards
ms_my: Anugerah

[ctx: #31273]
en: Recording widget
ms_my: Widjet rakaman

[ctx: #31274]
en: Artwork
ms_my: Kerja seni

[ctx: #31275]
en: Case
ms_my: Bekas

[ctx: #31276]
en: Style
ms_my: Gaya

[ctx: #31277]
en: Sort by
ms_my: Isih mengikut

[ctx: #31278]
en: Sort order
ms_my: Isih tertib

[ctx: #31279]
en: Add-on status
ms_my: Status tambahan

[ctx: #31280]
en: Time & Date
ms_my: Waktu & Tarikh

[ctx: #31281]
en: Choose skin colors
ms_my: Pilih warna kulit

[ctx: #31282]
en: Enable startup intro
ms_my: Benarkan pengenalan permulaan

[ctx: #31283]
en: Auto open sidemenu when hovering over the top left corner
ms_my: Auto buka menu sisi bila terapung di atas bucu kiri atas

[ctx: #31284]
en: Enable Advanced Widgets
ms_my: Benarka Widjet Lanjutan

[ctx: #31285]
en: Global Widget Backgrounds
ms_my: Latar Belakang Widjet Sejagat

[ctx: #31286]
en: Opacity
ms_my: Kelegapan

[ctx: #31287]
en: Show list widget information
ms_my: Tunjuk senarai maklumat widjet

[ctx: #31288]
en: Enable panel widget information
ms_my: Benarkan maklumat widjet panel

[ctx: #31289]
en: Hide widgets when not focused
ms_my: Sembunyikan widjet bila tidak difokus

[ctx: #31290]
en: This will auto open the sidemenu (where available) when hovering over the top left corner of the screen using a mouse.
ms_my: Ia akan auto-buka menu sisi (yang mana tersedia) bila terapung diatas bucu kiri atas skrin menggunakan tetikus.

[ctx: #31291]
en: Disable scrolling label
ms_my: Lumpuhkan label penatalan

[ctx: #31292]
en: InfoPopup
ms_my: InfoTimbul

[ctx: #31293]
en: Small Icons
ms_my: Ikon Kecil

[ctx: #31294]
en: Focused Main Menu
ms_my: Menu Utama Terfokus

[ctx: #31295]
en: Unfocused Main Menu
ms_my: Menu Utama Tidak Fokus

[ctx: #31296]
en: Focused Submenu
ms_my: Submenu Terfokus

[ctx: #31297]
en: Unfocused Submenu
ms_my: Submenu Tidak Fokus

[ctx: #31298]
en: Focused Icons label
ms_my: Label Ikon Terfokus

[ctx: #31299]
en: Unfocused Icons label
ms_my: Label Ikon Tidak Fokus

[ctx: #31300]
en: Overview
ms_my: Selayang Pandang

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ms_my: Terakhid Dikemaskini

[ctx: #31302]
en: Menu Bar
ms_my: Palang Menu

[ctx: #31303]
en: System Bars
ms_my: Palang Sistem

[ctx: #31304]
en: Highlight
ms_my: Sorotan

[ctx: #31305]
en: Unwatched episode
ms_my: Episod belum ditonton

[ctx: #31306]
en: Customize colors
ms_my: Suaikan warna

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
ms_my: Sembunyi Seni Peminat

[ctx: #31308]
en: Focused text
ms_my: Teks terfokus

[ctx: #31309]
en: Memory Used
ms_my: Ingatan Digunakan

[ctx: #31310]
en: Unfocused text
ms_my: Teks tidak fokus

[ctx: #31311]
en: New InfoPanel
ms_my: Panel Maklumat Baharu

[ctx: #31312]
en: SiLVO mod
ms_my: Mod SiLVO

[ctx: #31313]
en: Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
ms_my: Biarkan Salji Turun! Biarkan Salji Turun! Biarkan Salji Turun!

[ctx: #31315]
en: A required script is [B]NOT INSTALLED[/B]. Press INSTALL to download automatically. Press CANCEL if you would like to return to System Settings and switch skins. You may need to restart Kodi after installation completes.
ms_my: Skrip diperlukan [B]TIDAK DIPASANG[/B]. Tekan PASANG untuk memuat turun secara automatik. Tekan BATAL jika anda mahu kembali ke Tetapan Sistem dan tukar kulit. Anda perlu mulakan semula Kodi selepas pemasangan selesai.

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
ms_my: Tetapkan Laluan Seni Peminat

[ctx: #31318]
en: [B]CONFIGURE LibreELEC SETTINGS[/B][CR]Setup system option · Manage network[CR]Configure services · About LibreELEC
ms_my: [B]KONFIGUR TETAPAN LibreELEC[/B][CR]Persediaan pilihan sistem · Urus rangkaian[CR]Konfigur perkhidmatan· Perihal LibreELEC

[ctx: #31319]
en: Due to recent updates it is [B]RECOMMENDED[/B] to reset the Main Menu. Certain issues may be resolved by re-setting up your widgets but if issues continue please reset the Main Menu. Press CANCEL to ignore this warning and continue.
ms_my: Disebabkan kemaskini baru-baru ini adalah [B]DISARANKAN[/B] menetap semula Menu Utama. Beberapa isu boleh diselesaikan dengan menetap-seula widjet anda tetapi jika ia masih berterusan, sila tetap semula Menu Utama. Tekan BATAL untuk abaikan amaran ini dan teruskan.

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ms_my: Terakhid Mendaftar Masuk

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
ms_my: Pemilih Lagu Karaoke

[ctx: #31322]
en: This will disable the screensaver during music playback by hiding the visualization. This may cause unwanted [B]IMAGE RETENTION[/B] if not used carefully. Do you accept the risks and want to enable this setting?
ms_my: Tindakan ini akan lumpuhkan penyelamat skrin ketika main balik muzik dengan menyembunyikan pengvisualan. Walaubagaimanapun ia boleh menimbulkan [B]PENAHANAN IMEJ[/B] jika tidak digunakan dengan hati-hati. Anda menerima risiko ini dan mahu benarkan tetapan ini?

[ctx: #31323]
en: If you cannot locate the directory containing your background images, please add that location as a source in Kodi's File Manager. For more information visit http://kodi.wiki/view/File_manager
ms_my: Jika anda tidak dapat cari direkori yang mengandungi imej latar belakang anda, sila tambah lokasi tersebut sebagai sumber di dalam Pengurus Fail Kodi. Untuk maklumat lanjut lawati http://kodi.wiki/view/File_manager

[ctx: #31324]
en: Aired
ms_my: Diudara

[ctx: #31328]
en: Recently Added
ms_my: Ditambah Baru-baru Ini

[ctx: #31329]
en: Taking a Screenshot
ms_my: Mengambil Cekupan Skrin

[ctx: #31330]
en: This script is not available in the default Kodi repositiory. The Aeon Nox SiLVO repo is needed to use the click to install feature, without it this script must be installed manually.
ms_my: Skrip ini tidak tersedia dalam repositori Kodi lalai. Repo SiLVO Aeon Nox diperlukan untuk gunakan klik bagi pemasangan fitur, tanpanya skrip ini mesti dipasang secara manual.

[ctx: #31331]
en: Installed
ms_my: Dipasang

[ctx: #31333]
en: The default behavior is to display Music information for 10 seconds after a song is played or the next track in your queue begins. To display permanently reactivate the info and do not toggle it off a second time.
ms_my: Kelakuan lalai adalah untuk paparkan maklumat Muzik dalam tempoh 10 saat selepas lagu dimainkan atau trek berikutnya di dalam baris gilir anda bermula. Untuk paparkan secara kekal, aktifkan semula maklumat dan jangan togolkannya menjadi mati buat kali kedua.

[ctx: #31334]
en: Required
ms_my: Diperlukan

[ctx: #31335]
en: Recommended
ms_my: Disaran

[ctx: #31336]
en: Optional
ms_my: Pilihan

[ctx: #31337]
en: Install or change settings of supported add-ons
ms_my: Pasang atau ubah tetapan tambahan disokong

[ctx: #31338]
en: Enable or disable system debug logging
ms_my: Benar atau lumpuhkan pengelogan nyahpepijat sistem

[ctx: #31339]
en: Enable or disable skin debug info
ms_my: Benar atau lumpuhkan maklumat nyahpepijat kulit

[ctx: #31340]
en: Color customization
ms_my: Penyuaian warna

[ctx: #31341]
en: NOT SUPPORTED
ms_my: TIDAK DISOKONG

[ctx: #31342]
en: Display the status of some add-ons supported in Aeon Nox SiLVO. Select an add-on to install or open its settings if already installed.
ms_my: Papar status sesetengah tambahan disokong dalam Aeon Nox SiLVO. Pilih satu tambahan untuk dipasang atau buka tetapan tambahan jika sudah dipasang.

[ctx: #31343]
en: Display background name
ms_my: Papar nama latar belakang

[ctx: #31344]
en: Display title of movie/tvshow/artist on home screen if the background has a fanart slideshow as background.
ms_my: Papar tajuk cereka/rancangantv/artis dalam skrin rumah jika latar belakang mempunyai paparan slaid seni peminat sebagai latar belakang.

[ctx: #31345]
en: Main Menu Customizer
ms_my: Penyuai Menu Utama

[ctx: #31346]
en: OSD Progress Bar
ms_my: Palang Kemajuan OSD

[ctx: #31347]
en: Hide CD
ms_my: Sembunyi CD

[ctx: #31348]
en: Dimmer
ms_my: Lebih Malap

[ctx: #31349]
en: Left
ms_my: Kiri

[ctx: #31350]
en: Right
ms_my: Kanan

[ctx: #31351]
en: Enable Netflix style pause screen popup
ms_my: Benarkan skrin timbul jeda gaya Netflix

[ctx: #31352]
en: Inactive
ms_my: Tidak aktif

[ctx: #31353]
en: Shows an overview of the movie or episode 5 seconds after the video is paused.
ms_my: Tunjuk selayang pandang cereka atau episod selama 5 saat selepas video dijeda.

[ctx: #31354]
en: Fade unfocused
ms_my: Lenyap tidak difokus

[ctx: #31355]
en: You're watching
ms_my: Anda sedang menonton

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
ms_my: Penyahkodan perkakasan

[ctx: #31357]
en: Decoder
ms_my: Penyahkod

[ctx: #31358]
en: Icon only
ms_my: Ikon sahaja

[ctx: #31359]
en: Logo & Channel name
ms_my: Logo & Nama Saluran

[ctx: #31360]
en: Large
ms_my: Besar

[ctx: #31361]
en: Compact
ms_my: Padat

[ctx: #31362]
en: Name only
ms_my: Nama sahaja

[ctx: #31364]
en: Timeshift
ms_my: Peralihan masa

[ctx: #31365]
en: Customization
ms_my: Penyuaian

[ctx: #31366]
en: Setup the on-screen display during fullscreen video playback.
ms_my: Pasang paparan atas-skrin ketika main balik video berskrin penuh.

[ctx: #31367]
en: Setup the on-screen display during fullscreen music playback.
ms_my: Pasang paparan atas-skrin ketika main balik muzik berskrin penuh.

[ctx: #31368]
en: Choose settings for the video and music information screens.
ms_my: Pilih tetapan untuk skrin maklumat video dan muzik.

[ctx: #31369]
en: Million
ms_my: Juta

[ctx: #31370]
en: Full plot
ms_my: Plot penuh

[ctx: #31371]
en: Views and widget plot preference
ms_my: Keutamaan plot paparan dan widjet

[ctx: #31372]
en: Choose if library views and widgets should display plot outline or full plot. Falls back to full plot if no outline is available. This does not effect certain areas with limited space for the plot that have this enabled by default
ms_my: Pilih jika paparan pustaka paparan dan widjet patut paparkan ringkasan plot atau plot penuh. Jatuh balik ke plot penuh jika tiada ringkasan tersedia. Ia tidak mempengaruhi kesan pada tempat tertentu yang kekurangan ruang mengisi plot tersebut yang telah dibenarkan secara lalai

[ctx: #31373]
en: Customize the colors displayed throughout the skin.
ms_my: Suaikan warna dipaparkan menyeluruhi kulit.

[ctx: #31374]
en: Latest
ms_my: Terkini

[ctx: #31375]
en: Video OSD
ms_my: OSD Video

[ctx: #31376]
en: Music OSD
ms_my: OSD Muzik

[ctx: #31377]
en: Altering this shortcut may prevent access to the Main Menu customizer and several skin options.[CR]Are you sure you want to perform the requested changes to this shortcut?
ms_my: Mengubah pintasan ini mungkin dapat menghalang capaian ke penyuai Menu Utama dan beberapa pilihan kulit. [CR]Anda pasti mahu membuat perubahan yang dipinta pada pintasan ini?

[ctx: #31378]
en: Toggle SYSTEM DEBUG LOGGING on or off. When activated a visible debug overlay will appear in the top left corner of your screen. This is NOT the same as SKIN DEBUG INFO.
ms_my: Togol PENGELOGAN NYAHPEPIJAT SISTEM sama ada hidup atau mati. Bila diaktifkan satu tindihan atas nyahpepijat tampak akan muncul pada bucu kiri atas pada skrin anda. Ia TIDAK serupa dengan MAKLUMAT NYAHPEPIJAT KULIT.

[ctx: #31379]
en: Toggle SKIN DEBUG INFO on or off. When activated a visible debug overlay will appear in the top left corner of your screen. This is NOT the same as SYSTEM DEBUG LOGGING.
ms_my: Togol MAKLUMAT NYAHPEPIJAT KULIT sama ada hidup atau mati. Bila diaktifkan satu tindihan atas nyahpepijat tampak akan muncul pada bucu kiri atas pada skrin anda. Ia TIDAK serupa dengan PENGELOGAN NYAHPEPIJAT SISTEM.

[ctx: #31380]
en: Activating this setting will enable the skins built-in startup intro video.
ms_my: Mengaktifkan tetapan ini akan benarkan video pengenalan permulaan terbina-dalam kulit.

[ctx: #31381]
en: Will open the settings for the AutoComplete add-on.
ms_my: Akan buka tetapan untuk tambahan AutoLengkap.

[ctx: #31382]
en: Resets the path to your video genre fanart folder.
ms_my: Tetap semula laluan ke folder seni peminat genre video anda.

[ctx: #31383]
en: Resets the path to your music genre fanart folder.
ms_my: Tetap semula laluan ke folder seni peminat genre muzik anda.

[ctx: #31384]
en: This activates animated snow falling over all backgrounds.[CR]This may cause perfomance issues on low powered devices.
ms_my: Ini mengaktifkan animasi salji turun disebalik latar belakang.[CR]Ia bolej menyebabkan masalah prestasi pada peranti berkuasa rendah.

[ctx: #31385]
en: Use this to control the opacity of the widgets. [CR]100% has no transparency.
ms_my: Guna ini untuk mengawal kelegapan widjet. [CR]100% tiada mempunyai kelutsinaran.

[ctx: #31386]
en: This will set a global background overriding any per-widget settings.
ms_my: Ini akan tetapkan latar belakang sejagat yang membatalkan mana-mana tetapan per-widjet.

[ctx: #31387]
en: When enabled LIST style widgets will autoscroll. This does not effect PANEL style Widgets.
ms_my: Bila dibenarkan widjet gaya SENARAI akan diauto-tatal. Ia tidak memberi kesan pada Widjet gaya PANEL.

[ctx: #31388]
en: This setting will activate cases for the info that appears when you are focused on a widget. The widget info must be enabled in the settings of the widget for it to appear.
ms_my: Tetapan ini akan aktifkan kes-kes bagi maklumat yang muncul bila anda fokuskan pada sesebuah widjet. Maklumat widjet mesti dibenarkan dalam tetapan widjet supaya ia dapat muncul.

[ctx: #31389]
en: Global setting that shows the information for the focused item above or below depending on the PANEL widget location. This will override any per-widget settings and has NO effect on LIST widgets.
ms_my: Tetapan Sejagat yang menunjukkan maklumat bagi item terfokus di atas atau di bawah yang bergantung pada lokasi widjet PANEL. Ia akan membatalkan mana-mana tetapan per-widjet dan TIDAK memberi kesan pada widjet SENARAI.

[ctx: #31390]
en: Skin default
ms_my: Lalai Kulit

[ctx: #31392]
en: When enabled all widgets will be hidden until you have navigated to it.
ms_my: Bila dibenarkan semua widjet akan disembunyikan sehinggalah anda menavigasi kepadanya.

[ctx: #31393]
en: Ends at
ms_my: Tamat pada

[ctx: #31394]
en: Replace default info with Netflix style
ms_my: Ganti maklumat lalai dengan gaya Netflix

[ctx: #31395]
en: Use colored genres
ms_my: Guna genre berwarna

[ctx: #31396]
en: Lighter colors
ms_my: Warna lebih cerah

[ctx: #31397]
en: Custom Widget
ms_my: Widjet suai

[ctx: #31399]
en: Customize the settings for the Live TV section.
ms_my: Suaikan tetapan bagi seksyen TV Langsung.

[ctx: #31401]
en: [B]CONFIGURE PLAYER SETTINGS[/B][CR]Configure video playback · Configure music playback[CR]Configure picture slideshow · Configure video language and subtitles
ms_my: [B]KONFIGUR TETAPAN PEMAIN[/B][CR]Konfigur main balik video · Konfigur main balik muzik[CR]Konfigur paparan slaid gambar · Konfigur bahasa dan sarikata video

[ctx: #31403]
en: Reset skin settings
ms_my: Tetap semula tetapan kulit

[ctx: #31404]
en: This will RESET ALL skin settings, selecting YES in the dialog that appears is irreversible. This DOES NOT affect the Main Menu items you have set in the Main Menu Customizer.
ms_my: Ini akan TETAP SEMULA SEMUA tetapan kulit, memilih YA dalam dialog adalah tindakan yang tidak boleh dikembalikan. Ia TIDAK mempengaruhi item Menu Utama yang anda telah tetapkan dalam Penyuai Menu Utama.

[ctx: #31408]
en: Enable to show a LiveTV widget displaying what is currently recording and the next timer that is scheduled to record.
ms_my: Benarkan untuk tunjukkan widjet TVLangsung yang memaparkan rakaman semasa dan pemasa berikutnya yang menjadualkan rakaman.

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
ms_my: [B]KONFIGUR TETAPAN PERKHIDMATAN[/B][CR]Persediaan kawalan Kodi melalui UPnP dan HTTP · Konfigur perkongsian fail[CR]Benarkan Zeroconf · Konfigur AirPlay

[ctx: #31411]
en: Will override the General Theme color.
ms_my: Akan batalkan warna Tema Am.

[ctx: #31412]
en: Select section
ms_my: Pilih seksyen

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
ms_my: Sarikata tempatan tersedia

[ctx: #31414]
en: Set the Main Theme color used throughout the skin.
ms_my: Tetapkan warna Tema Utama yang digunakan menyeleruhi kulit.

[ctx: #31416]
en: Set to add color to the UnWatched Episode count.
ms_my: Tetapkan untuk tambah warna ke kiraan Episod BelumDitonton.

[ctx: #31417]
en: Set the Main Menu Theme color.
ms_my: Tetapkan warna Tema Menu Utama.

[ctx: #31418]
en: Choose the color for the TopBar in views and other sections not on the Home screen.
ms_my: Pilih warna bagi PalangAtas dalam paparan dan lain-lain seksyen yang bukan dalam skrin Rumah.

[ctx: #31419]
en: Enable this to change the default transparent color to a more solid FULL COLOR image.
ms_my: Benarkan ini untuk mengubah warna lutsinar lalai pada lebih imej WARNA PENUH tegar.

[ctx: #31420]
en: Choose the color of the Progress bar displayed during fullscreen video playback.
ms_my: Pilih warna bagi palang Kemajuan yang dipapar ketika main balik video berskrin penuh.

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ms_my: Pilih profil pengguna Kodi anda[CR]untuk mendaftar masuk dan teruskan

[ctx: #31422]
en: Customize the Widget Highlight color on the home screen.
ms_my: Suaikan warna Sorot Widjet pada skrin rumah.

[ctx: #31423]
en: Will override the General Highlight color.
ms_my: Akan batalkan warna Sorot Am.

[ctx: #31424]
en: This will change the color of the Widget background when selecting one of the Colored options in the Global setting in the Widgets section or individually in the Menu Customizer if you did not enable Global backgrounds.
ms_my: Ini akan mengubah warna latar belakang Widjet bila memilih salah satu dari pilih Berwarna dalam tetapan Sejagat pada seksyen Widjet atau secara individu dalam Penyuai Menu jika anda lumpuhkan latar belakang Sejagat.

[ctx: #31425]
en: Use this to customize the color on the Home window for the item selected.
ms_my: Gunakan ini untuk suaikan warna pada tetingkap Rumah bagi item terpilih.

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
ms_my: Masukkan teks di sini...

[ctx: #31427]
en: Skin Shortcuts is responsible for handeling all aspects of the main menu.
ms_my: Pintasan Kulit bertanggungjawab mengendalikan semua aspek menu utama.

[ctx: #31428]
en: The Grab Fanart script provides the random fanart slideshows for the main menu.
ms_my: Skrip Seni Peminat Cekau menyediakan paparan slaid seni peminat untuk menu utama.

[ctx: #31429]
en: Library Data Provider is a service that runs in the background to provide library data for widgets and live backgrounds as well as playlist statistics for infolines.
ms_my: Penyedia Data Pustaka ialah perkhidmatan yang berjalan disebalik tabir untuk menyediakan data pustaka bagi widjet dalam latar belakang langsung serta statistik senarai main untuk talian maklumat.

[ctx: #31430]
en: Resource image addon for displaying the default white studio icons throughout the skin.
ms_my: Tambahan imej sumber untuk memaparkan ikon studio lalai menyeluruhi kulit.

[ctx: #31431]
en: Resource image addon for displaying the default white recording label icons throughout the skin.
ms_my: Tambahan imej sumber untuk memaparkan ikon ,abel rakaman putih lalai menyeluruhi kulit.

[ctx: #31433]
en: Skin Info Service is used to display movie set information throughout the skin.
ms_my: Perkhidmatan Maklumat Kulit digunakan untuk paparkan maklumat set cereka menyeluruhi kulit.

[ctx: #31434]
en: Alt fanart
ms_my: Seni peminat ganti

[ctx: #31435]
en: Alt icon
ms_my: Ikon ganti

[ctx: #31436]
en: Center date and time when infoline is empty
ms_my: Tengahkan tarikh dan waktu bila talian maklumat kosong

[ctx: #31437]
en: Use paused label
ms_my: Guna label berjeda

[ctx: #31438]
en: Click to install Artist Slideshow
ms_my: Klik untuk pasang Paparan Slaid Artis

[ctx: #31439]
en: There are no default backgrounds in this skin, would you like to choose one now?[CR]You can still select one in Skin settings > General if you choose No.
ms_my: Tiada latar belakang lalai dalam kulit ini, anda mahu pilih satu sekarang?[CR]Anda juga boleh pilih satu di dalam tetapan Kulit > Am jika anda pilih Tidak.

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
ms_my: Saluran dimainkan baru-baru ini

[ctx: #31442]
en: Background dimmer
ms_my: Pemalap latar belakang

[ctx: #31443]
en: Thumb
ms_my: Lakaran Kenit

[ctx: #31444]
en: Disable widget fanart
ms_my: Lumpuhkan seni peminat widjet

[ctx: #31445]
en: Main menu
ms_my: Menu utama

[ctx: #31446]
en: Hide Main Menu elements when pressing back
ms_my: Sembunyi unsur Menu Utama ketika menekan undur

[ctx: #31447]
en: Show a popup displaying answers to some FREQUENTLY ASKED QUESTIONS posted by users in the skins thread on the Kodi forums.
ms_my: Tunjuk satu dialog timbul yang memaparkan jawapan bagi beberapa SOALAN KERAP DITANYA yang dipos oleh pengguna dalam bebenang kulit di dalam forum Kodi.

[ctx: #31449]
en: Save & Exit
ms_my: Simpan & Keluar

[ctx: #31450]
en:   •  Open Settings
ms_my:   •  Buka Tetapan

[ctx: #31452]
en: Premiered
ms_my: Perdana

[ctx: #31453]
en: Down for more
ms_my: Ke bawah lagi

[ctx: #31454]
en: Up or down
ms_my: Naik atau turun

[ctx: #31455]
en: Up to return
ms_my: Naik ke permulaan

[ctx: #31456]
en: Library using Global Search
ms_my: Pustaka menggunakan Gelintar Sejagat

[ctx: #31459]
en: Radio groups
ms_my: Kumpulan radio

[ctx: #31460]
en: Mini fullscreen info
ms_my: Maklumat skrin penuh mini

[ctx: #31461]
en: This option requires a Weather fanart pack. If one is not installed, click GET MORE to choose one. After installation you can select it as your weather background. This is also used to display conditional Weather backgrounds for the Main Menu.
ms_my: Pilihan ini memerlukan pek seni peminat Cuaca. Jika tidak dipasang, klik DAPATKAN LAGI untuk memilih satu. Selepas pemasangan anda boleh ia untuk dijadikan sebagai latar belakang cuaca. Ia juga boleh digunakan untuk memaparkan latar belakang Cuaca bersyarat untuk Menu Utama.

[ctx: #31462]
en: This option requires a Weather icon pack. If one is not installed, click GET MORE to choose one. After installation you can select it as your Weather icons.
ms_my: Pilihan ini memerlukan pek ikon Cuaca. Jika tidak dipasang, klik DAPATKAN LAGI untuk memilih satu. Selepas pemasangan anda boleh pilih ia sebagai ikon Cuaca anda.

[ctx: #31463]
en: When enabled pressing BACK or BACKSPACE will hide all Main Menu elements. This does not work when media is Playing or Paused.
ms_my: Bila dibenarkan menekan BACK atau BACKSPACE akan sembunyikan semua unsur Menu Utama. Ia tidak berfungsi jika media masih Dimainkan atau Dijeda.

[ctx: #31464]
en: This will center the Date and Time when the Menu item does not have a chosen InfoLine.
ms_my: Tindakan ini akan tengahkan Tarikh dan Waktu bila item Menu tidak mempunyai InfoLine pilihan.

[ctx: #31465]
en: Video & Music information
ms_my: Maklumat Video & Muzik

[ctx: #31466]
en: Press [B]LEFT[/B] to show Plot[CR]Press [B]RIGHT[/B] to show Cast.[CR]Use [B]UP[/B] or [B]DOWN[/B] to scroll.
ms_my: Ketik [B]KIRI[/B] untuk tunjuk Plot[CR]Ketik [B]KANAN[/B] untuk tunjuk Barisan Pelakon.[CR]Guna [B]NAIK[/B] atau [B]TURUN[/B] untuk tatal.

[ctx: #31467]
en: This will disable the TopBar completely and ignore all on/off view settings.
ms_my: Tindakan ini akan lumpuhkan PalangAtas sepenuhnya dan abaikan semua tetapan paparan hidup/mati.

[ctx: #31468]
en: Restore
ms_my: Pulih

[ctx: #31469]
en: Disable the TopBar
ms_my: Lumpuhkan PalangAtas

[ctx: #31470]
en: Set Weather background
ms_my: Tetapkan latar belakang Cuaca

[ctx: #31471]
en: Set Weather icons
ms_my: Tetapkan ikon Cuaca

[ctx: #31472]
en: Library using Kodi
ms_my: Pustaka menggunakan Kodi

[ctx: #31474]
en: CU LRC Lyrics is used to download, sync, and display lyrics during fullscreen music playback.
ms_my: CU LRC Lyrics digunakan untuk muat turun, segerak, dan paparkan lirik ketika main balik muzik berskrin penuh.

[ctx: #31476]
en: TV - Show Next Aired provides information of previous and next to air episodes in your library. It also provides a TV Guide for the next week or two.
ms_my: TV - Tunjuk Keudara Berikutnya menyediakan maklumat episod yang telah atau akan bersiaran di dalam pustaka anda. Ia juga dapat menyediakan Panduan TV untuk minggu-minggu berikutnya.

[ctx: #31477]
en: Trakt is used to synchronize your collection and personal ratings to your Trakt.tv account.
ms_my: Trakt digunakan untuk segerakkan koleksi dan penarafan peribadi anda dalam akaun Trakt.tv anda.

[ctx: #31478]
en: Artist Slideshow is used to display artist fanart for both the home screen and during fullscreen music playback.
ms_my: Paparan Slaid Artis digunakan untuk memaparkan seni peminat artis untuk kedua-dua skrin rumah dan ketika main balik muzik berskrin penuh.

[ctx: #31484]
en: Play regular
ms_my: Mainkan yang biasa

[ctx: #31485]
en: Eject disc
ms_my: Lenting cakera

[ctx: #31491]
en: Muted
ms_my: Senyap

[ctx: #31501]
en: Channel group
ms_my: Kumpulan saluran

[ctx: #31502]
en: Live TV
ms_my: TV Langsung

[ctx: #31503]
en: Add Group
ms_my: Tambah Kumpulan

[ctx: #31504]
en: Rename Group
ms_my: Namakan Semula Kumpulan

[ctx: #31505]
en: Delete Group
ms_my: Padam Kumpulan

[ctx: #31506]
en: Available Groups
ms_my: Kumpulan Tersedia

[ctx: #31511]
en: Channel Options
ms_my: Pilihan Saluran

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
ms_my: Cereka belum ditonton

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
ms_my: Rancangan TV Belum Ditonton

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
ms_my: Rakaman baru-baru ini

[ctx: #31578]
en: Random music videos
ms_my: Video muzik rawak

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
ms_my: Video muzik belum ditonton

[ctx: #31584]
en: Random artists
ms_my: Artis rawak

[ctx: #31601]
en: Show discart in movie information
ms_my: Tunjuk seni cakera dalam maklumat cereka

[ctx: #31602]
en: Show plot and cast when pressing info during video playback
ms_my: Tunjuk plot dan barisan pelakan bila menekan maklumat ketika main balik video

[ctx: #31603]
en: Aeon Nox main menu navigation style
ms_my: Gaya navigasi menu utama Aeon Nox

[ctx: #31604]
en: Information
ms_my: Maklumat

[ctx: #31605]
en: Alternate layout
ms_my: Bentangan alternatif

[ctx: #31607]
en: HD/SD/3D indicators
ms_my: Penunjuk HD/SD/3D

[ctx: #31608]
en: Cases
ms_my: Bekas

[ctx: #31609]
en: Discart
ms_my: Seni Cereka

[ctx: #31610]
en: Small Shift
ms_my: Anjak Kecil

[ctx: #31611]
en: Oscar statue
ms_my: Patung Oscar

[ctx: #31612]
en: Replace Choose art button
ms_my: Ganti butang Pilih seni

[ctx: #31613]
en: Choose where the Trailer button should be placed
ms_my: Pilih lokasi butang Treler yang harus diletakkan

[ctx: #31620]
en: Floor
ms_my: Lantai

[ctx: #31621]
en: Live TV & Weather
ms_my: TV & Cuaca Langsung

[ctx: #31680]
en: Select a shortcut for this item.
ms_my: Pilih satu pintasan untuk item ini.

[ctx: #31681]
en: Customize the label. Can also accept some label formatting.
ms_my: Suaikan label. Boleh juga menerima beberapa pemformatan label.

[ctx: #31682]
en: Change the selected shorcuts command. Can also be used to enter a custom command.
ms_my: Ubah perintah pintasan terpilih. Boleh juga digunakan untuk masukkan perintah suai.

[ctx: #31683]
en: Edit and arrange submenu items
ms_my: Sunting dan susun item submenu

[ctx: #31684]
en: Select the item image used for the Icons menu layout.
ms_my: Pilih imej item yang digunakan untuk bentangan menu ikon.

[ctx: #31685]
en: Choose a widget to display for this home menu item.
ms_my: Pilih satu widjet dipapar untuk item menu rumah ini.

[ctx: #31700]
en: Widget options
ms_my: Pilihan widjet

[ctx: #31701]
en: Widget style
ms_my: Gaya widjet

[ctx: #31702]
en: Widget background
ms_my: Latar belakang widjet

[ctx: #31703]
en: Panel label style
ms_my: Gaya label panel

[ctx: #31704]
en: List label style
ms_my: Gaya label senarai

[ctx: #31705]
en: Panel widget info
ms_my: Maklumat widjet panel

[ctx: #31706]
en: Art
ms_my: Seni

[ctx: #31707]
en: Case
ms_my: Bekas

[ctx: #31708]
en: Sort by
ms_my: Isih mengikut

[ctx: #31709]
en: Sort order
ms_my: Isih tertib

[ctx: #31710]
en: Configure custom list
ms_my: Konfigur senarai suai

[ctx: #31711]
en: List extended
ms_my: Senarai lanjutan

[ctx: #31713]
en: Panel extended
ms_my: Panel lanjutan

[ctx: #31714]
en: Compact panel
ms_my: Panel padat

[ctx: #31715]
en: Compact panel extended
ms_my: Panel padat lanjutan

[ctx: #31716]
en: Mixed extended
ms_my: Bercampur lanjutan

[ctx: #31717]
en: Configure custom list
ms_my: Konfigur senarai suai

[ctx: #31718]
en: Square poster
ms_my: Poster petak

[ctx: #31719]
en: Clearlogo
ms_my: Logokosong

[ctx: #31720]
en: Character art
ms_my: Seni aksara

[ctx: #31721]
en: Glass
ms_my: Kaca

[ctx: #31722]
en: Clear case
ms_my: Bekas lutsinar

[ctx: #31723]
en: Flat
ms_my: Rata

[ctx: #31724]
en: Clear white
ms_my: Putih lutsinar

[ctx: #31725]
en: Colored default
ms_my: Lalai berwarna

[ctx: #31726]
en: Colored flat
ms_my: Rata berwarna

[ctx: #31727]
en: Colored clear
ms_my: Lutsinar berwarna

[ctx: #31728]
en: Colored clear white
ms_my: Putih lutsinar berwarna

[ctx: #31729]
en: Show on panel
ms_my: Tunjuk pada panel

[ctx: #31730]
en: Show on focused item
ms_my: Tunjuk pada item terfokus

[ctx: #31731]
en: Show next to to title
ms_my: Tunjuk berikutnya pada tajuk

[ctx: #31732]
en: In progress movies
ms_my: Cereka masih dimainkan

[ctx: #31733]
en: In progress episodes
ms_my: Episod masih dimainkan

[ctx: #31734]
en: Random genre
ms_my: Genre rawak

[ctx: #31735]
en: Enable advanced widgets
ms_my: Benarkan widjet lanjutan

[ctx: #31736]
en: Opacity
ms_my: Kelegapan

[ctx: #31737]
en: Global widget backgrounds
ms_my: Latar belakang widjet sSejagat

[ctx: #31738]
en: Auto scroll list widgets
ms_my: Auto-tatal widjet senarai

[ctx: #31739]
en: List widget info
ms_my: Maklumat widjet senarai

[ctx: #31740]
en: Case on widget info
ms_my: Maklumat widjet bekas

[ctx: #31741]
en: Case on widget info dialog
ms_my: Dialog maklumat widjet bekas dihidupkan

[ctx: #31742]
en: Cast on widget info dialog
ms_my: Dialog maklumat widjet barisan pelakon dihidupkan

[ctx: #31743]
en: Match info dialog background to widget background
ms_my: Padankan latar belakang dialog maklumat dengan latar belakang widjet

[ctx: #31744]
en: Global panel widget info
ms_my: Maklumat widjet panel sejagat

[ctx: #31745]
en: Hide widget when not focused
ms_my: Sembunyi widjet bila tidak difokus

[ctx: #31746]
en: Match widget panel
ms_my: Padankan panel widjet

[ctx: #31747]
en: Blu-Ray Case
ms_my: Bekas Blu-Ray

[ctx: #31748]
en: This setting enables more widget customization. Disable to use Aeon Nox default widgets.
ms_my: Tetapan in membenarkan lagi penyuaian widjet. Lumpuhkan untuk guna widjet lalai Aeon Nox.

[ctx: #31749]
en: Change the transparency of the artwork and background.
ms_my: Ubah kelutsinaran kerja seni dan latar belakang.

[ctx: #31750]
en: Enable to use the same background throughout the home screen. Disable to set each background individually in the home menu customizer.
ms_my: Benarkan penggunaan latar belakang sama menyeluruhi skrin rumah. Lumpuhkan untuk tetapkan setiap latar belakang secara individu dalam penyuai menu rumah.

[ctx: #31751]
en: Choose the background style.
ms_my: Pilih gaya latar belakang.

[ctx: #31752]
en: The list style widgets will automatically scroll if enabled.
ms_my: Widjet gaya senarai akan tatal secara automatik jika dibenarkan.

[ctx: #31753]
en: Choose how information is displayed next to the list style widget.
ms_my: Pilih bagaimana maklumat dipaparkan bersebelahan dengan widjet gaya senarai.

[ctx: #31754]
en: Choose a case for the widget information poster. Match will use the same case as the widget.
ms_my: Pilih satu bekas untuk poster maklumat widjet. Padanan akan gunakan bekas yang sama sebagai widjet.

[ctx: #31755]
en: Choose a case for the information dialog poster. Match will use the same case as the widget.
ms_my: Pilih satu bekas untuk poster dialog maklumat. Padanan akan gunakan bekas yang sama sebagai widjet.

[ctx: #31756]
en: Show movie and tv show cast details within the information dialog.
ms_my: Tunjuk perincian barisan pelakon cereka dan rancangan tv di dalam dialog maklumat.

[ctx: #31757]
en: Enable to use the widget background in the information dialog.
ms_my: Benarkan penggunaan latar belakang widjet dalam dialog maklumat.

[ctx: #31758]
en: Enable to show widget information for all panel widgets. Disable to individually select in the home menu customizer.
ms_my: Benarkan untuk tunjuk maklumat widjet bagi semua widjet panel. Lumpuhkan untuk pilih secara individu dalam penyuai menu rumah.

[ctx: #31759]
en: If enabled widgets will not be visible throughout the home screen until they are focused.
ms_my: Jika dibenarkan widjet tidak akan kelihatan dalam skrin rumah sehinggalah ia difokus.

[ctx: #31760]
en: Configure custom Widget 1
ms_my: Konfigur Widjet 1 suai

[ctx: #31761]
en: Configure custom Widget 2
ms_my: Konfigur Widjet 2 suai

[ctx: #31800]
en: Video addons
ms_my: Tambahan video

[ctx: #31801]
en: Audio addons
ms_my: Tambahan audio

[ctx: #31802]
en: Video addons / Audio addons
ms_my: Tambahan video / Tambahan audio

[ctx: #31803]
en: Program addons
ms_my: Tambahan program

[ctx: #31804]
en: Picture addons
ms_my: Tambahan gambar

[ctx: #31850]
en: Budget
ms_my: Bajet

[ctx: #31851]
en: Revenue
ms_my: Pendapatan

[ctx: #31852]
en: Displays a larger ratings classification image with standard descriptions.[CR]Works with U.S. MPAA ratings only.
ms_my: Papar imej pengelasan penarafan yang lebih besar dengan keterangan piawai.[CR]Berfungsi dengan penarafan MPAA Amerika Syarikat sahaja.

[ctx: #31855]
en: Enable this setting to replace the Default info with online info provided by the ExtendedInfo script. You can use the Aeon Nox SiLVO version or the Defaults provided by the script if you enable the option in the settings for ExtendedInfo.
ms_my: Benarkan tetapan ini untuk gantikan maklumat Lalai dengan maklumat atas-talian yang disediakan oleh skrip ExtendedInfo. Anda boleh guna versi Aeon Nox SiLVO atau Lalai yang disediakan oleh skrip jika benarkan pilihan ini di dalam tetapan untuk ExtendedInfo.

[ctx: #31856]
en: Use this to select the multi-fanart cycle speed skin wide.
ms_my: Guna ini untuk memilih kulit lebar kitar seni peminat berbilang.

[ctx: #31900]
en: My rating
ms_my: Penarafan saya

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
ms_my: Ramalan 36 Jam

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
ms_my: Ramalan Sejam

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
ms_my: Ramalan Mingguan

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
ms_my: Ramalan 10 Hari

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
ms_my: Ubah Pemendakan

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
ms_my: Mendapatkan maklumat ramalan...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
ms_my: Peta & Amaran

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
ms_my: Persediaan menu utama Aeon Nox

[ctx: #31912]
en: Customize the main menu with widgets, backgrounds, and statistics. Add your own custom main menu items.
ms_my: Suaikan menu utama dengan widjet, latar belakang, dan statistik. Tambah item menu utama suai anda.

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
ms_my: Kedudukan mengufuk meu utama Aeon Nox

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu.
ms_my: Ubah kedudukan mengufuk bagi menu utama.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
ms_my: Gaya navigasi untuk senarai mengufuk

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
ms_my: Ubah cara tatal senarai mengufuk dalam Aeon Nox. Lalai akan tatal senarai dalam kitaran. "Tetap" adalah senarai dengan permulaan dan penghujung.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
ms_my: Bila benarkan tatal teks secara automatik. Bila penatalan manual dilumpuhkan diperlukan. Perhatian tidak semua kotak teks mempunyai butang manual.

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
ms_my: Unjur video dimain semasa pada latar belakang disebalik panel.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
ms_my: Unjur pengvidualan pada latar belakang disebalik panel bila muzik dimainkan.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
ms_my: Papar widjet pada skrin Rumah dengan maklumat media bila muzik dimainkan.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
ms_my: Papar widjet pada skrin Rumah dengan maklumat media bila cereka atau episod dimainkan.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
ms_my: Ini membenarkan latar belakang suai bila melayari melalui nod genre pustaka video. Nama fail seharusnya sepadan dengan label genre. Sambungan mestilah dalam format .jpg.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
ms_my: Ini membenarkan latar belakang genre suai bila melayari melalui nod genre pustaka muzik. Nama fail seharusnya sepadan dengan label genre. Sambungan mestilah dalam format .jpg.

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
ms_my: Tetap semula semua nilai diatas ke nilai lalai mereka.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
ms_my: Bentangan menu utama Aeon Nox

[ctx: #31929]
en: This setting defines the main menu layout. Options are 5 items, 3 items, 1 items, or icons for the default horizontal menu. You can also choose a vertical menu layout.
ms_my: Tetapan ini takrifkan bentangan menu utama. Pilihan adalah 5 item, 3 item, 1 item, atau ikon untuk menu mengufuk lalai. Anda juga boleh memilih bentangan menu menegak.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
ms_my: Pilih satu widjet dipapar pada skrin Rumah untuk capaian mudah ke kandungan dari pustaka.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
ms_my: Keutamaan plot video

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
ms_my: Tunjuk ringkasan plot dalam paparan pustaka dan plot penuh dalam dialog maklumat video dan sebaliknya. Jatuh-balik ke plot penuh jika tiada ringkasan tersedia.

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
ms_my: Pilih satu item untuk dipapar pada atas kiri menu utama

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
ms_my: Tukar tempat dengan item menu lain. Buka satu dialog dengan senarai item menu untuk dipilih.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
ms_my: Tunjuk suapan RSS di bahagian atas atau bawah skrin, bergantung pada kedudukan menu utama. Membenarkan tetapan ini menjadikan submenu kekal tampak.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
ms_my: Sembunyi panel maklumat bila menatal

[ctx: #31940]
en: Hides the infopanel while scrolling through the library. Set the amount of seconds to wait for the infopanel to appear when scrolling has stopped.
ms_my: Sembunyi panel maklumat ketika menatal menerusi pustaka. Tetapkan amaun saat menunggu untuk panel maklumat muncul ketika penatalan berhenti.

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
ms_my: Mod kiosk

[ctx: #31942]
en: Disables the slide out menu (media menu) in the library as well as certain buttons in the media information dialogs.
ms_my: Lumpuhkan menu slaid keluar (menu media) di dalam pustaka sebaik sahaja butang tertentu di dalam dialog maklumat media.

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
ms_my: Penunjuk status ditonton

[ctx: #31944]
en: Choose which overlays to show on thumbs in icon based views. Note that the "Resume" flag takes precedent over any watched status. After activating an overlay you must also enable it in each views settings.
ms_my: Pilih tindihan atas yang hendak ditunjukkan pada lakaran kenit di dalam paparan berasaskan ikon. Perhatian bendera "Sambung Semula" mengambil sedikit masa melalui mana-mana status ditonton. Selepas mengaktifkan tindihan atas anda juga boleh benarkannya dalam setiap tetapan paparan.

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
ms_my: Ini menogol bentangan paparan Senarai. Lalai adalah bentangan 7 item dengan maklumat tambahan, "Senarai Ringkas" mempunyai 14 item, lagi bentangan asas

[ctx: #31950]
en: WEATHER
ms_my: CUACA

[ctx: #31951]
en: PICTURES
ms_my: GAMBAR

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
ms_my: TV LANGSUNG

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
ms_my: VIDEO

[ctx: #31954]
en: MOVIES
ms_my: CEREKA

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
ms_my: RANCANGAN TV

[ctx: #31956]
en: MUSIC
ms_my: MUZIK

[ctx: #31957]
en: Apps
ms_my: Apl

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
ms_my: MAIN CAKERA

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
ms_my: SISTEM

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
ms_my: KONSERT

[ctx: #31961]
en: Hide ratings in list views
ms_my: Sembunyi penarafan dala paparan senarai

[ctx: #31962]
en: This toggles the visibility of ratings in views of type List, LowList and TriPanel, except if sorted by rating.
ms_my: Ini menogol ketampakan penarafan dalam paparan jenis senarai, Senarai Rendah dan Tripanel, kecuali diisih mengikut penarafan.

[ctx: #31964]
en: NoTo
ms_my: TidakKe

[ctx: #31965]
en: BoxSet mod
ms_my: Mod BoxSet

[ctx: #31966]
en: OpenCase mod
ms_my: Mod OpenCase

[ctx: #31970]
en: Rate on Trakt
ms_my: Penarafan pada Trakt

[ctx: #31971]
en: Hide visualization behind fanart (works best with waveform)
ms_my: Sembunyi pengvisualan disebalik seni peminat (terbaik dengan waveform)

[ctx: #31972]
en: Autoplay music in fullscreen
ms_my: Auto-main muzik jika berskrin penuh

[ctx: #31973]
en: Mod delay
ms_my: Lengah mod

[ctx: #31974]
en: Select the style of cases used in all views
ms_my: Pilih gaya bekas yang digunakan dalam semua paparan

[ctx: #31975]
en: Use colored icons and mediaflags
ms_my: Guna ikon berwarna dan bendera media

[ctx: #31978]
en: Reset main menu items to their defaults
ms_my: Tetap semula item menu utama ke lalainya

[ctx: #31979]
en: Sliding set discart
ms_my: Leret set seni cakera

[ctx: #31980]
en: Change the way the home menu scrolls in Aeon Nox. Default will scroll in a cycle. "Fixed" has a beginning and end.
ms_my: Ubah cara tatal menu rumah dalam Aeon Nox. Lalai akan tatal dalam kitaran. "Tetap" mempunyai permulaan dan penghujung.

[ctx: #31981]
en: Show Plot and Cast information when pressing info button during video playback.
ms_my: Tunjuk maklumat Plot dan Barisan Ppelakoan bila menekan butang maklumat ketika main balik video.

[ctx: #31982]
en: Display discart for  movies in information screen.
ms_my: Papar seni cereka untuk cereka dalam skrin maklumat.

[ctx: #31983]
en: Swap locations of Trailer and Cinema Experience buttons. Location is either in extras (+) or in the info dialog.
ms_my: Silih lokasi Butang Treler dengan Pengalaman Wayang. Lokasi sama ada dalam ekstra (+) atau dalam dialog maklumat.

[ctx: #31984]
en: When activated the default mediaflags and icons are changed to colored versions
ms_my: Bila diaktifkan bendera media lalai dan ikon berubah ke versi berwarna.

[ctx: #31986]
en: Select case style used in all views. Default or clear cases.
ms_my: Pilih gaya bekas yang digunakan dalam semua paparan. Lalai atau bekas lutsinar.

[ctx: #31987]
en: Enable this setting to hide the "Disable views" button in the sidemenu.
ms_my: Benarkan tetapan ini sembunyikan butang "Lumpuhkan paparan" dalam menu sisi.

[ctx: #31988]
en: Enable setting to animate backgrounds for views and the homescreen
ms_my: Benarkan tetapan untuk latar belakang beranimasi bagi paparan dan skrin rumah

[ctx: #31989]
en: Animate backgrounds
ms_my: Animasikan latar belakang

[ctx: #31991]
en:  Change default Widget to display a panel type style
ms_my: Ubah Widjet lalai untuk paparkan gaya jenis panel

[ctx: #31992]
en: Change panel style layout. Choose between compact or expanded layouts.
ms_my: Ubah bentangan gaya panel. Pilih diantara bentangan padat atau dikembangkan.

[ctx: #31993]
en: Fake discart
ms_my: Seni cereka tipu

[ctx: #31994]
en: Vertical Menu
ms_my: Menu Menegak
