KODI Skins - en to mk_mk translation catalogue (82 entries)

[ctx: #31003]
en: Power Options
mk_mk: Опции за напојување

[ctx: #31005]
en: Fixed
mk_mk: Фиксирано

[ctx: #31006]
en: View Options
mk_mk: Погледни опции

[ctx: #31008]
en: Full screen
mk_mk: Полн екран

[ctx: #31009]
en: Total Duration
mk_mk: Вкупно времетраење

[ctx: #31016]
en: Poster
mk_mk: Постер

[ctx: #31019]
en: Network
mk_mk: Мрежа

[ctx: #31024]
en: Page
mk_mk: Страна

[ctx: #31025]
en: Items
mk_mk: Ставки

[ctx: #31026]
en: Misc Options
mk_mk: Други опции

[ctx: #31031]
en: Random movies
mk_mk: Произволни филмови

[ctx: #31036]
en: Random albums
mk_mk: Произволни албуми

[ctx: #31039]
en: Actions
mk_mk: Дела

[ctx: #31040]
en: Now Playing
mk_mk: Сега се репродуцира

[ctx: #31046]
en: SEEKING
mk_mk: ПРЕБАРУВАЊЕ

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
mk_mk: Предефирнирани визуелизации

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
mk_mk: Подреди: Растечки

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
mk_mk: Подреди: Опаѓачки

[ctx: #31055]
en: Open playlist
mk_mk: Отвори список на реп.

[ctx: #31056]
en: Save playlist
mk_mk: Сочувај список на реп.

[ctx: #31057]
en: Close playlist
mk_mk: Затвори список на реп.

[ctx: #31058]
en: PVR information
mk_mk: PVR инфо

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
mk_mk: Оваа датотека е сложена, изаберете дел кој сакате да го репродуцирате.

[ctx: #31102]
en: Background
mk_mk: Позадина

[ctx: #31104]
en: Similar artists
mk_mk: Слични изведувачи

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
mk_mk: Прикажи сегашен филм во позадина

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
mk_mk: Прикажи сегашна визуализација во позадина

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
mk_mk: Сокриј ги постерите во визуелизацијата на полн екран

[ctx: #31142]
en: Settings level
mk_mk: Ниво на поставки

[ctx: #31146]
en: Rated
mk_mk: Оценет

[ctx: #31152]
en: Poster
mk_mk: Постер

[ctx: #31159]
en: Event log
mk_mk: Дневник на настани

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
mk_mk: Извор на текстови на песани

[ctx: #31243]
en: Posters
mk_mk: Постер

[ctx: #31245]
en: Wall
mk_mk: Икони

[ctx: #31247]
en: InfoWall
mk_mk: Инфо Ѕид

[ctx: #31274]
en: Artwork
mk_mk: Декорации

[ctx: #31277]
en: Sort by
mk_mk: Сортирано по

[ctx: #31301]
en: Last Updated
mk_mk: Последно ажурирање

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
mk_mk: Сокриј слика

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
mk_mk: Пост. пат. до слики

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
mk_mk: Последна пријава

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
mk_mk: Бирач на караоке песни

[ctx: #31324]
en: Aired
mk_mk: Емитирано

[ctx: #31328]
en: Recently Added
mk_mk: Неодамна додадено

[ctx: #31374]
en: Latest
mk_mk: Најново

[ctx: #31375]
en: Video OSD
mk_mk: Видео OSD

[ctx: #31376]
en: Music OSD
mk_mk: Музички OSD

[ctx: #31390]
en: Skin default
mk_mk: Подразбирачка маска

[ctx: #31393]
en: Ends at
mk_mk: Завршува на

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
mk_mk: Локален превод достапен

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
mk_mk: Внеси текст...

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
mk_mk: Неодамна гледани канали

[ctx: #31503]
en: Add Group
mk_mk: Додади група

[ctx: #31504]
en: Rename Group
mk_mk: Преимени група

[ctx: #31505]
en: Delete Group
mk_mk: Избриши група

[ctx: #31511]
en: Channel Options
mk_mk: Подесување на канали

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
mk_mk: Негледани филмови

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
mk_mk: Негледани ТВ шоуа

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
mk_mk: Неодамна снимени

[ctx: #31578]
en: Random music videos
mk_mk: Произволни музички спотови

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
mk_mk: Негледани музички спотови

[ctx: #31584]
en: Random artists
mk_mk: Произволни артисти

[ctx: #31604]
en: Information
mk_mk: Информација

[ctx: #31708]
en: Sort by
mk_mk: Сортирано по

[ctx: #31732]
en: In progress movies
mk_mk: Недогледани филмови

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
mk_mk: 36 Часовна Прогноза

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
mk_mk: Часовна Прогноза

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
mk_mk: Викенд Прогноза

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
mk_mk: 10 дневна Прогноза

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
mk_mk: Можност за врнежи

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
mk_mk: Превземање на прогноза...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
mk_mk: Мапи и Предупредувања

[ctx: #31950]
en: WEATHER
mk_mk: Време

[ctx: #31951]
en: PICTURES
mk_mk: Слики

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
mk_mk: ТВ во живо

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
mk_mk: Видеа

[ctx: #31954]
en: MOVIES
mk_mk: Филмови

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
mk_mk: ТВ Серијали

[ctx: #31956]
en: MUSIC
mk_mk: Музика

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
mk_mk: Пушти диск

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
mk_mk: Систем
