KODI Skins - en to fi_fi translation catalogue (588 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
fi_fi: Ohjaus

[ctx: #31001]
en: Written by
fi_fi: Käsikirjoitus

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
fi_fi: Sumennettu albumin pienoiskuva

[ctx: #31003]
en: Power Options
fi_fi: Virta-asetukset

[ctx: #31004]
en: Working
fi_fi: Hetkinen

[ctx: #31005]
en: Fixed
fi_fi: Kiinteä

[ctx: #31006]
en: View Options
fi_fi: Näkymän asetukset

[ctx: #31007]
en: Setup home
fi_fi: Muokkaus

[ctx: #31008]
en: Full screen
fi_fi: Koko ruutu

[ctx: #31009]
en: Total Duration
fi_fi: Kokonaiskesto

[ctx: #31010]
en: Next episode
fi_fi: Seuraava jakso

[ctx: #31011]
en: Latest episode
fi_fi: Viimeisin jakso

[ctx: #31012]
en: Airs
fi_fi: Esitetään

[ctx: #31013]
en: Statistics
fi_fi: Tilastot

[ctx: #31014]
en: Extras
fi_fi: Lisäosat

[ctx: #31016]
en: Poster
fi_fi: Juliste

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
fi_fi: Aseta musiikkilajityyppien fanitaiteen polku

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
fi_fi: Infopaneeli

[ctx: #31019]
en: Network
fi_fi: Verkko

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
fi_fi: Lisäfanitaide

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
fi_fi: Esirippu

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
fi_fi: Aseta monikuvainen taustakuva

[ctx: #31023]
en: Set single image background
fi_fi: Aseta yksittäistaustakuva

[ctx: #31024]
en: Page
fi_fi: Sivu

[ctx: #31025]
en: Items
fi_fi: Kohdetta

[ctx: #31026]
en: Misc Options
fi_fi: Muut asetukset

[ctx: #31027]
en: Set item background
fi_fi: Aseta taustakuva

[ctx: #31028]
en: Live Background
fi_fi: Animoitu taustakuva

[ctx: #31029]
en: Recent movies
fi_fi: Tuoreimmat elokuvat

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
fi_fi: Tuoreimmat jaksot

[ctx: #31031]
en: Random movies
fi_fi: Satunnaiset elokuvat

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
fi_fi: Suositellut elokuvat

[ctx: #31033]
en: Random episodes
fi_fi: Satunnaiset jaksot

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
fi_fi: Suositellut jaksot

[ctx: #31035]
en: Random songs
fi_fi: Satunnaiset kappaleet

[ctx: #31036]
en: Random albums
fi_fi: Satunnaiset albumit

[ctx: #31037]
en: Recent albums
fi_fi: Tuoreimmat albumit

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
fi_fi: Suositellut albumit

[ctx: #31039]
en: Actions
fi_fi: Toiminnot

[ctx: #31040]
en: Now Playing
fi_fi: Toistetaan parhaillaan

[ctx: #31041]
en: Select widget
fi_fi: Valitse widgetti

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
fi_fi: Näytä "Toistetaan parhaillaan" -tiedot sulautettuna taustaan

[ctx: #31043]
en: Platform
fi_fi: Alusta

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
fi_fi: Näkymät: Juonen pääpiirteet | Infoikkuna: Täysi juoni

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
fi_fi: Näkymät: Täysi juoni | Infoikkuna: Juonen pääpiirteet

[ctx: #31046]
en: SEEKING
fi_fi: SIIRRYTÄÄN

[ctx: #31047]
en: Set item icon
fi_fi: Aseta ikoni

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
fi_fi: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31049]
en: Select infoline
fi_fi: Valitse inforivi

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi_fi: Suunta: Nouseva

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi_fi: Suunta: Laskeva

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
fi_fi: Elokuvakirjaston tilastot

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
fi_fi: Sarjakirjaston tilastot

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
fi_fi: Musiikkikirjaston tilastot

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fi_fi: Avaa toistolista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fi_fi: Tallenna toistolista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fi_fi: Sulje toistolista

[ctx: #31058]
en: PVR information
fi_fi: PVR-tiedot

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
fi_fi: Tämä tiedosto on pinottu, valitse osa jonka haluat toistaa.

[ctx: #31061]
en: Total addons / Favourites statistics
fi_fi: Lisäosien määrä / Suosikkien tilastot

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
fi_fi: Satunnainen elokuvafanitaide

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
fi_fi: Satunnainen sarjojen fanitaide

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
fi_fi: Satunnainen videofanitaide

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
fi_fi: Satunnainen musiikkifanitaide

[ctx: #31066]
en: Random fanart
fi_fi: Satunnainen fanitaide

[ctx: #31067]
en: Update rating
fi_fi: Päivitä arvio

[ctx: #31068]
en: CD Wall
fi_fi: CD-seinä

[ctx: #31069]
en: Change location
fi_fi: Vaihda sijainti

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
fi_fi: Selattaessa kirjastoa

[ctx: #31072]
en: On open video info
fi_fi: Avattaessa videoinfo

[ctx: #31073]
en: Move menu item
fi_fi: Siirrä valikkonimike

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
fi_fi: Valitse nimike jonka kanssa paikka vaihdetaan

[ctx: #31075]
en: No extra features available
fi_fi: Ei lisäominaisuuksia tarjolla

[ctx: #31077]
en: ShowCase
fi_fi: Näyteikkuna

[ctx: #31078]
en: TriPanel
fi_fi: Kolmoispaneeli

[ctx: #31079]
en: Shift
fi_fi: Vaihto

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
fi_fi: Hallitse alivalikkoa

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
fi_fi: Käytä mukautettuja alivalikoita

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
fi_fi: Irroita RSS-syöte päävalikosta

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
fi_fi: Näytä "Next Aired"-tiedot videokirjastossa

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
fi_fi: Paikallissää

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
fi_fi: Musiikkivideokirjaston tilastot

[ctx: #31086]
en: Icon
fi_fi: Kuvake

[ctx: #31087]
en: Banner
fi_fi: Banneri

[ctx: #31088]
en: BannerWall
fi_fi: Banneriseinä

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
fi_fi: Toista nimike käynnistyksen yhteydessä

[ctx: #31090]
en: Seconds
fi_fi: Sekuntia

[ctx: #31091]
en: Select items
fi_fi: Valitse nimikkeet

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
fi_fi: Kokoruudun fanitaide

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
fi_fi: MatalaLista vipu

[ctx: #31094]
en: List view layout
fi_fi: Listanäkymän asettelu

[ctx: #31095]
en: Slim List
fi_fi: Tiivis lista

[ctx: #31096]
en: Concert locations
fi_fi: Konserttisijainnit

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
fi_fi: Elokuvien toistolistatilastot

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
fi_fi: Sarjojen toistolistatilastot

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
fi_fi: Musiikkivideoiden toistolistatilastot

[ctx: #31100]
en: View:
fi_fi: Näkymä:

[ctx: #31101]
en: Choose view
fi_fi: Valitse näkymä

[ctx: #31102]
en: Background
fi_fi: Tausta

[ctx: #31104]
en: Similar artists
fi_fi: Samantyyppisiä artisteja

[ctx: #31105]
en: More albums from
fi_fi: Lisää albumeita artistilta

[ctx: #31106]
en: On info
fi_fi: Tiedoissa

[ctx: #31107]
en: Persistent
fi_fi: Pysyvä

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
fi_fi: Käytä artistitiedot syötettä (jos tarjolla)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
fi_fi: Katsomattomien jaksojen määrä

[ctx: #31111]
en: Similar
fi_fi: Samankaltaisia

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
fi_fi: Elokuvat jotka on ohjannut

[ctx: #31113]
en: Movies written by
fi_fi: Elokuvat jotka on käsikirjoittanut

[ctx: #31114]
en: More from
fi_fi: Lisää

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
fi_fi: kierrätä fanitaide

[ctx: #31117]
en: Fallback
fi_fi: Varmistus

[ctx: #31118]
en: Cache movie extrafanart
fi_fi: Siirrä elokuvien lisäfanitaide välimuistiin

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
fi_fi: Näytä ohjaajan elokuvat kirjastossasi tai TMDb:ssä olevat tiedot ohjaajasta?

[ctx: #31121]
en: Enable autocomplete
fi_fi: Käytä automaattitäydennystä

[ctx: #31122]
en: Enables the autocomplete feature of the virtual keyboard
fi_fi: Ottaa virtuaalinäppäimistön ennakoivan tekstinsyötön käyttöön.

[ctx: #31123]
en: Album review
fi_fi: Albumin arvostelu

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
fi_fi: Näytä toistettava video taustalla

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
fi_fi: Näytä visualisointi taustalla

[ctx: #31127]
en: Enable Extended Info integration
fi_fi: Käytä ExtendedInfo-integrointia

[ctx: #31128]
en: Channels View
fi_fi: Kanavanäkymä

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
fi_fi: Piilota fanitaide kokoruudun visualisoinnissa

[ctx: #31130]
en: Use "Enigma2-style" channel OSD
fi_fi: Käytä Enigma2-tyylistä kanavalistaa

[ctx: #31132]
en: Tuner:
fi_fi: Viritin:

[ctx: #31133]
en: Timeline channels-type:
fi_fi: Aikajanan kanavat:

[ctx: #31134]
en: Timeline view-type:
fi_fi: Aikajanan näkymä:

[ctx: #31135]
en: Infobar Options
fi_fi: Infopalkin asetukset

[ctx: #31136]
en: Infobar type:
fi_fi: Infopalkin tyyppi:

[ctx: #31137]
en: Hide encryption information
fi_fi: Piilota salauksen tiedot

[ctx: #31138]
en: Hide tuner information
fi_fi: Piilota virittimen tiedot

[ctx: #31139]
en: Hide signal information
fi_fi: Piilota signaalin tiedot

[ctx: #31140]
en: Sideblade Options
fi_fi: Sivupalkin asetukset

[ctx: #31141]
en: Hide Guide
fi_fi: Piilota ohjelmaopas

[ctx: #31142]
en: Settings level
fi_fi: Asetusten laajuus

[ctx: #31143]
en: Hide Recordings
fi_fi: Piilota tallenteet

[ctx: #31144]
en: Hide Timer
fi_fi: Piilota ajastus

[ctx: #31145]
en: Hide Search
fi_fi: Piilota haku

[ctx: #31146]
en: Rated
fi_fi: Sisältöluokitus

[ctx: #31147]
en: Change rating
fi_fi: Muuta arviota

[ctx: #31148]
en: List local library items
fi_fi: Näytä paikallisen kirjaston kohteet

[ctx: #31149]
en: Online information from TMDb
fi_fi: TMDb:stä löydetyt tiedot

[ctx: #31150]
en: IMDb logo
fi_fi: IMDb-logo

[ctx: #31151]
en: View settings
fi_fi: Näkymäasetukset

[ctx: #31152]
en: Poster
fi_fi: Juliste

[ctx: #31153]
en: Disable views
fi_fi: Poista näkymiä käytöstä

[ctx: #31155]
en: Widgets
fi_fi: Widgetit

[ctx: #31157]
en: Submenu always visible
fi_fi: Alialikko aina näkyvissä

[ctx: #31158]
en: Disable the Search icon
fi_fi: Piilota hakukuvake

[ctx: #31159]
en: Event log
fi_fi: Tapahtumaloki

[ctx: #31160]
en: Extended
fi_fi: Laajennettu

[ctx: #31161]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen, bottom of the screen or the default location directly underneath the main menu.
fi_fi: Valitse RSS-syötteen sijainti. Ruudun ylä-/alareunassa tai oletussijainnissa heti päävalikon alapuolella.

[ctx: #31162]
en: Alternate
fi_fi: Vaihtoehtoinen

[ctx: #31163]
en: This movie is Unrated
fi_fi: Elokuvalla ei ole sisältöluokitusta

[ctx: #31164]
en: Enable live background for movie sets
fi_fi: Käytä animoituja taustakuvia elokuvaryhmien kanssa

[ctx: #31165]
en: Enable to display live background for movie sets when browsing your movie library
fi_fi: Käytä animoituja elokuvaryhmien taustoja elokuvakirjastoa selattaessa.

[ctx: #31166]
en: Enable description for a movies rating
fi_fi: Näytä kuvaukset elokuvien luokituksille

[ctx: #31167]
en: This setting displays a reason for a movies rating. You need to use a script like Rating Update to add these values (prefix must be Rated  including a space after Rated)
fi_fi: Näyttää elokuvan ikäluokituksen syyn. Tarvitset näiden arvojen lisäykseen lisäosan, kuten Rating Update, (etuliitteen tulee olla "Ikäluokitus ", välilyönti mukaan lukien).

[ctx: #31168]
en: Enable to make the submenu permanently visible. Default is hidden until pressing down.
fi_fi: Käytä tehdäksesi alivalikosta pysyvästi näkyvän. Oletusarvoisesti valikko näytetään vasta alaspäin painettassa.

[ctx: #31169]
en: This setting hides the Search icon on the home screen.
fi_fi: Piilottaa aloitusnäytön hakukuvakkeen.

[ctx: #31170]
en: Enabling this setting will hide the alphanumeric label displaying the current position when scrolling through your library.
fi_fi: Piilottaa kirjaston selaamisen yhteydessä näytettävän alkukirjaimen tai -numeron korostuksen.

[ctx: #31171]
en: This setting will activate fullscreen mode automatically after starting to play music.
fi_fi: Vaihtaa automaattisesti koko ruutuun musiikkitoiston alkaessa.

[ctx: #31172]
en: Set the path to your music collection for displaying artist logos in the music visualisation and in some views that support it.
fi_fi: Aseta musiikkikokoelmasi sijainti esittäjien logojen näyttämiseksi musiikivisualisoinneissa ja näkymissä.

[ctx: #31173]
en: Blur background (video info dialog)
fi_fi: Sumenna tausta (videotietojen näyttö)

[ctx: #31174]
en: Blur background behind information
fi_fi: Sumenna tietojen takana näkyvä tausta

[ctx: #31175]
en: Set path to music collection/artwork (for artist logos)
fi_fi: Aseta musiikkikuvien polku (esittäjän logot)

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
fi_fi: Elokuvanousijat

[ctx: #31177]
en: Top Rentals
fi_fi: Vuokratuimmat

[ctx: #31178]
en: Trending Shows
fi_fi: Sarjanousijat

[ctx: #31179]
en: Live TV settings
fi_fi: Televisiolähetyksen asetukset

[ctx: #31180]
en: Minutes left
fi_fi: Minuuttia jäljellä

[ctx: #31181]
en: Hour
fi_fi: Tunti

[ctx: #31182]
en: Minute left
fi_fi: Minuutti jäljellä

[ctx: #31183]
en: Hour left
fi_fi: Tunti jäljellä

[ctx: #31184]
en: Seconds left
fi_fi: Sekuntia jäljellä

[ctx: #31185]
en: Hours left
fi_fi: Tuntia jäljellä

[ctx: #31186]
en: Handwritten
fi_fi: Käsinkirjoitettu

[ctx: #31187]
en: Music layout alignment
fi_fi: Asettelun suunta

[ctx: #31188]
en: Status indicators
fi_fi: Tilamerkinnät

[ctx: #31189]
en: Layout
fi_fi: Asettelu

[ctx: #31190]
en: Video info
fi_fi: Videon tiedot

[ctx: #31191]
en: Enable cases for live backgrounds
fi_fi: Näytä kotelot animoitujen taustakuvien kansssa

[ctx: #31192]
en: Set default background
fi_fi: Aseta oletustaustakuva

[ctx: #31193]
en: Display extrafanart
fi_fi: Näytä lisäfanitaide

[ctx: #31194]
en: Display runtime in hours and minutes
fi_fi: Näytä kesto tunneissa ja minuuteissa

[ctx: #31195]
en: Show time remaining on fullscreen info
fi_fi: Näytä jäljellä oleva aika kokoruudun tiedoissa

[ctx: #31196]
en: Replace default with Extended Info (some features and extras (+) will be unavailable)
fi_fi: Korvaa oletukset ExtendedInfo-lisäosalla (jotkin ominaisuudet ja ekstrat (+) eivät ole käytettävissä)

[ctx: #31198]
en: This setting controls the appearance of cases when using Live Backgrounds
fi_fi: Tämä asetus määrittää koteloiden ulkonäön, kun animoidut taustakuvat on käytössä

[ctx: #31199]
en: Used to select the default/fallback image skin wide
fi_fi: Määrittää ulkoasussa yleisesti käytettävän oletus-/varakuvan.

[ctx: #31201]
en: Changes the runtime labels throughout the skin from minutes to hours/minutes
fi_fi: Muuttaa keston näyttötavan minuuteista tunteihin ja minuuteihin

[ctx: #31202]
en: Show the remaining time for currently playing videos when pressing info
fi_fi: Näytä toistettavan videon jäljellä oleva aika infonappia painettaessa

[ctx: #31203]
en: In Theaters
fi_fi: Teattereissa

[ctx: #31204]
en: ComingSoon
fi_fi: TulossaPian

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
fi_fi: Sanoituslähde

[ctx: #31206]
en: Opening This Week
fi_fi: Kuluvan viikon ensi-illat

[ctx: #31207]
en: Upcoming
fi_fi: Tulossa

[ctx: #31208]
en: Top Box Office
fi_fi: Kassamagneetit

[ctx: #31209]
en: In Cinemas
fi_fi: Teattereissa

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
fi_fi: Suositut elokuvat

[ctx: #31211]
en: Top Rated Movies
fi_fi: Parhaiten arvioidut elokuvat

[ctx: #31212]
en: Popular TV
fi_fi: Suositut sarjat

[ctx: #31213]
en: Top Rated TV
fi_fi: Parhaiten arvioidut sarjat

[ctx: #31214]
en: Currently Airing TV
fi_fi: Esityksessä olevat sarjat

[ctx: #31215]
en: TV Airing Today
fi_fi: Tänään esitettävät sarjat

[ctx: #31216]
en: Longer details
fi_fi: Pidemmät tiedot

[ctx: #31217]
en: Single logo
fi_fi: Yksittäinen logo

[ctx: #31218]
en: Use vinyl record instead of blank CD for disc fallback
fi_fi: Käytä varmistuksena tyhjän CD-levyn sijaan vinyylilevyä

[ctx: #31219]
en: Language flags
fi_fi: Kielitunnisteet

[ctx: #31220]
en: RSS Feed
fi_fi: RSS-syöte

[ctx: #31221]
en: Big
fi_fi: Suuri

[ctx: #31224]
en: Seekbar time display
fi_fi: Toistopalkissa näytettävä aika

[ctx: #31225]
en: Time remaining label
fi_fi: Jäljellä oleva aika

[ctx: #31226]
en: Time elapsed/Total duration
fi_fi: Kulunut aika/Kokonaiskesto

[ctx: #31227]
en: Time elapsed/Time remaining
fi_fi: Kulunut aika/Jäljellä oleva aika

[ctx: #31228]
en: Time remaining/Total duration
fi_fi: Jäljellä oleva aika/Kokonaiskesto

[ctx: #31229]
en: Extended Panel
fi_fi: Leveä paneeli

[ctx: #31230]
en: Panel
fi_fi: Paneeli

[ctx: #31231]
en: Widget Style
fi_fi: Widgetin tyyli

[ctx: #31232]
en: Replace Play Button
fi_fi: Korvaa toistonappi

[ctx: #31233]
en: Hide artwork
fi_fi: Piilota kuvat

[ctx: #31234]
en: Next aired
fi_fi: Seuraava esitys

[ctx: #31235]
en: Slide Left
fi_fi: Liu'uta vasemmalle

[ctx: #31236]
en: Slide Right
fi_fi: Liu'uta oikealle

[ctx: #31237]
en: Cache tv extrafanart
fi_fi: Tallenna sarjojen lisäfanitaide välimuistiin

[ctx: #31238]
en: SongList
fi_fi: Kappalelista

[ctx: #31239]
en: RightList
fi_fi: Oikea lista

[ctx: #31240]
en: FanartList
fi_fi: Fanitaidelista

[ctx: #31241]
en: LowList
fi_fi: Matala lista

[ctx: #31242]
en: BigList
fi_fi: Iso lista

[ctx: #31243]
en: Posters
fi_fi: Julisteet

[ctx: #31245]
en: Wall
fi_fi: Seinä

[ctx: #31246]
en: Fullscreen Wall
fi_fi: Kokoruudun seinä

[ctx: #31247]
en: InfoWall
fi_fi: Infoseinä

[ctx: #31248]
en: BannerPlex
fi_fi: Banneri-Plex

[ctx: #31249]
en: BigFan
fi_fi: Iso fanitaide

[ctx: #31250]
en: BigInfo
fi_fi: Iso info

[ctx: #31251]
en: Gallery
fi_fi: Galleria

[ctx: #31252]
en: TopBar
fi_fi: Yläpalkki

[ctx: #31253]
en: Banners
fi_fi: Bannerit

[ctx: #31254]
en: Smaller posters
fi_fi: Pienemmät julisteet

[ctx: #31255]
en: Mediaflags
fi_fi: Mediatunnisteet

[ctx: #31256]
en: Brochure
fi_fi: Esite

[ctx: #31257]
en: Movie set titles
fi_fi: Elokuvaryhmien nimet

[ctx: #31258]
en: Blur background (extended info dialog)
fi_fi: Sumenna tausta (ExtendedInfo-tiedot)

[ctx: #31259]
en: Center
fi_fi: Keskellä

[ctx: #31260]
en: Set background rotation speed
fi_fi: Määritä taustan vaihtonopeus

[ctx: #31261]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen or bottom of the screen.
fi_fi: Valitse RSS-syötteen sijainti. Joko ruudun yläreunassa tai alareunassa.

[ctx: #31262]
en: Hides the labels below the icons on the main menu.
fi_fi: Piilottaa päävalikon valikoiden nimet.

[ctx: #31263]
en: Hide menu labels
fi_fi: Piilota valikoiden nimet

[ctx: #31265]
en: This will reset the main menu to its defaults.[CR]This action cannot be undone.
fi_fi: Palauttaa päävalikon oletusasetuksiinsa.[CR]Toimintoa ei voi peruuttaa.

[ctx: #31266]
en: Hide player control buttons
fi_fi: Piilota toistonapit

[ctx: #31267]
en: Hide time & date
fi_fi: Piilota päivä ja kellonaika

[ctx: #31268]
en: Hide Album
fi_fi: Piilota albumi

[ctx: #31269]
en: Hide next track widget
fi_fi: Piilota seuraavan kappaleen widget

[ctx: #31270]
en: Add to CouchPotato
fi_fi: Lisää CouchPotatoon

[ctx: #31271]
en: Click for more
fi_fi: Painamalla lisää

[ctx: #31272]
en: Awards
fi_fi: Palkinnot

[ctx: #31274]
en: Artwork
fi_fi: Mediakuvitukset

[ctx: #31275]
en: Case
fi_fi: Kotelo

[ctx: #31276]
en: Style
fi_fi: Tyyli

[ctx: #31277]
en: Sort by
fi_fi: Lajitteluperuste

[ctx: #31278]
en: Sort order
fi_fi: Lajittelusuunta

[ctx: #31279]
en: Add-on status
fi_fi: Lisäosan tila

[ctx: #31280]
en: Time & Date
fi_fi: Aika ja päivämäärä

[ctx: #31281]
en: Choose skin colors
fi_fi: Valitse ulkoasun värit

[ctx: #31283]
en: Auto open sidemenu when hovering over the top left corner
fi_fi: Hiiren sijaintiin reagoiva sivuvalikko

[ctx: #31284]
en: Enable Advanced Widgets
fi_fi: Näytä edistyneet widgetit

[ctx: #31285]
en: Global Widget Backgrounds
fi_fi: Käytä samaa taustaa kaikissa widgeteissä

[ctx: #31286]
en: Opacity
fi_fi: Läpinäkyvyys

[ctx: #31287]
en: Show list widget information
fi_fi: Näytä lista-widgetin tiedot

[ctx: #31288]
en: Enable panel widget information
fi_fi: Näytä paneeli-widgetin tiedot

[ctx: #31289]
en: Hide widgets when not focused
fi_fi: Piilota kohdistamattomat widgetit

[ctx: #31290]
en: This will auto open the sidemenu (where available) when hovering over the top left corner of the screen using a mouse.
fi_fi: Avaa sivuvalikon automaattisesti, kun hiiren osoitin on lähellä ruudun vasenta ylänurkkaa.

[ctx: #31291]
en: Disable scrolling label
fi_fi: Älä korosta alkukirjaimia

[ctx: #31292]
en: InfoPopup
fi_fi: Näytä lisätiedot

[ctx: #31293]
en: Small Icons
fi_fi: Pienet kuvakkeet

[ctx: #31294]
en: Focused Main Menu
fi_fi: Kohdistettu päävalikossa

[ctx: #31295]
en: Unfocused Main Menu
fi_fi: Kohdistamaton päävalikossa

[ctx: #31296]
en: Focused Submenu
fi_fi: Kohdistettu alivalikko

[ctx: #31297]
en: Unfocused Submenu
fi_fi: Kohdistamaton alivalikko

[ctx: #31298]
en: Focused Icons label
fi_fi: Kohdistettujen kuvakkeiden teksti

[ctx: #31299]
en: Unfocused Icons label
fi_fi: Kohdistamattomien kuvakkeiden teksti

[ctx: #31300]
en: Overview
fi_fi: Yhteenveto

[ctx: #31301]
en: Last Updated
fi_fi: Viimeksi päivitetty

[ctx: #31302]
en: Menu Bar
fi_fi: Valikkopalkki

[ctx: #31303]
en: System Bars
fi_fi: Järjestelmän palkit

[ctx: #31304]
en: Highlight
fi_fi: Korostus

[ctx: #31305]
en: Unwatched episode
fi_fi: Katsomaton jakso

[ctx: #31306]
en: Customize colors
fi_fi: Mukauta värejä

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
fi_fi: Piilota fanitaide

[ctx: #31308]
en: Focused text
fi_fi: Kohdistettu teksti

[ctx: #31309]
en: Memory Used
fi_fi: Muistia käytetty

[ctx: #31310]
en: Unfocused text
fi_fi: Kohdistamaton teksti

[ctx: #31311]
en: New InfoPanel
fi_fi: Uusi infopaneeli

[ctx: #31312]
en: SiLVO mod
fi_fi: SiLVO-modi

[ctx: #31313]
en: Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
fi_fi: Nyt sataa lunta!

[ctx: #31314]
en: Panel
fi_fi: Paneeli

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
fi_fi: Aseta fanitaiteen polku

[ctx: #31319]
en: Due to recent updates it is [B]RECOMMENDED[/B] to reset the Main Menu. Certain issues may be resolved by re-setting up your widgets but if issues continue please reset the Main Menu. Press CANCEL to ignore this warning and continue.
fi_fi: Uusien päivitysten vuoksi [B]SUOSITTELEMME[/B] päävalikon oletusasetusten palauttamista. Jotkin ongelmat voivat korjaantua widgetien asetukset palauttamalla, mutta jos ongelmat jatkuvat, palauta päävalikon oletusasetukset. Paina PERUUTA jatkaaksesi ilman muutoksia.

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
fi_fi: Viimeksi kirjautunut

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
fi_fi: Karaoke kappaleen valinta

[ctx: #31322]
en: This will disable the screensaver during music playback by hiding the visualization. This may cause unwanted [B]IMAGE RETENTION[/B] if not used carefully. Do you accept the risks and want to enable this setting?
fi_fi: Poistaa näytönsäästäjän käytöstä musiikkitoiston aikana piilottamalla visualisoinnin. Tämä saattaa aiheuttaa joillain laitteilla [B]KUVAN PALAMISTA[/B] kiinni näyttöön. Hyväksytkö riskit ottamalla asetuksen käyttöön?

[ctx: #31324]
en: Aired
fi_fi: Esitetty

[ctx: #31328]
en: Recently Added
fi_fi: Viimeksi lisätty

[ctx: #31329]
en: Taking a Screenshot
fi_fi: Otetaan kuvankaappausta

[ctx: #31330]
en: This script is not available in the default Kodi repositiory. The Aeon Nox SiLVO repo is needed to use the click to install feature, without it this script must be installed manually.
fi_fi: Tämä skripti ei löydy Kodin oletusohjelmavarastosta. Tarvitset Aeon Nox SiLVOn ohjelmavaraston asennustoiminnon käyttämiseksi. Voit myös asentaa skriptin manuaalisesti.

[ctx: #31331]
en: Installed
fi_fi: Asennetut

[ctx: #31332]
en: Not Installed or Disabled
fi_fi: Ei asennettu tai poistettu käytöstä

[ctx: #31333]
en: The default behavior is to display Music information for 10 seconds after a song is played or the next track in your queue begins. To display permanently reactivate the info and do not toggle it off a second time.
fi_fi: Oletuksena musiikkitiedot näytetään 10 sekunnin ajan kappaleen päättymisen ja seuraavan alkamisen yhteydessä. Näyttääksesi tiedot koko ajan paina info-painiketta vain kerran.

[ctx: #31334]
en: Required
fi_fi: Vaaditut

[ctx: #31335]
en: Recommended
fi_fi: Suositellut

[ctx: #31336]
en: Optional
fi_fi: Valinnaiset

[ctx: #31338]
en: Enable or disable system debug logging
fi_fi: Käytä järjestelmän vianselvitystietoja tai poista ne käytöstä

[ctx: #31339]
en: Enable or disable skin debug info
fi_fi: Käytä ulkoasun vianselvitystietoja tai poista ne käytöstä

[ctx: #31340]
en: Color customization
fi_fi: Värien muokkaus

[ctx: #31341]
en: NOT SUPPORTED
fi_fi: EI TUETTU

[ctx: #31343]
en: Display background name
fi_fi: Näytä taustan nimi

[ctx: #31345]
en: Main Menu Customizer
fi_fi: Päävalikon mukautus

[ctx: #31346]
en: OSD Progress Bar
fi_fi: Toiston etenemispalkki

[ctx: #31347]
en: Hide CD
fi_fi: Piilota CD-levy

[ctx: #31348]
en: Dimmer
fi_fi: Himmeämpi

[ctx: #31349]
en: Left
fi_fi: Vasemmalle

[ctx: #31350]
en: Right
fi_fi: Oikealle

[ctx: #31352]
en: Inactive
fi_fi: Ei käytössä

[ctx: #31353]
en: Shows an overview of the movie or episode 5 seconds after the video is paused.
fi_fi: Näyttää elokuvan tai jakson yhteenvedon videon oltua tauotettuna 5 sekuntia.

[ctx: #31355]
en: You're watching
fi_fi: Katsot

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
fi_fi: Laitteistopurku

[ctx: #31357]
en: Decoder
fi_fi: Purkutapa

[ctx: #31358]
en: Icon only
fi_fi: Vain kuvake

[ctx: #31360]
en: Large
fi_fi: Suuri

[ctx: #31361]
en: Compact
fi_fi: Tiivis

[ctx: #31362]
en: Name only
fi_fi: Vain nimi

[ctx: #31363]
en: No Guide
fi_fi: Ei opasta

[ctx: #31364]
en: Timeshift
fi_fi: Ajansiirto

[ctx: #31365]
en: Customization
fi_fi: Muokkaus

[ctx: #31369]
en: Million
fi_fi: Miljoona

[ctx: #31370]
en: Full plot
fi_fi: Koko juoni

[ctx: #31373]
en: Customize the colors displayed throughout the skin.
fi_fi: Muokkaa ulkoasun värejä.

[ctx: #31374]
en: Latest
fi_fi: Viimeisimmät

[ctx: #31375]
en: Video OSD
fi_fi: Videon kuvaruutuvalikko

[ctx: #31376]
en: Music OSD
fi_fi: Musiikin kuvaruutuvalikko

[ctx: #31381]
en: Will open the settings for the AutoComplete add-on.
fi_fi: Avaa AutoComplete -lisäosan asetukset.

[ctx: #31390]
en: Skin default
fi_fi: Ulkoasun oletus

[ctx: #31393]
en: Ends at
fi_fi: Päättyy

[ctx: #31395]
en: Use colored genres
fi_fi: Merkitse eri lajityypit eri väreillä

[ctx: #31396]
en: Lighter colors
fi_fi: Vaaleammat värit

[ctx: #31397]
en: Custom Widget
fi_fi: Oma widget

[ctx: #31403]
en: Reset skin settings
fi_fi: Palauta ulkoasun oletusasetukset

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
fi_fi: [B]MUOKKAA PALVELUASETUKSIA[/B][CR]Kodin hallinta UPnP:n ja HTTP:n kautta · Määritä tiedostonjakoasetukset[CR]Zefoconf- ja AirPlay-asetukset

[ctx: #31412]
en: Select section
fi_fi: Valitse osio

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
fi_fi: Paikallinen tekstitys on käytettävissä

[ctx: #31417]
en: Set the Main Menu Theme color.
fi_fi: Aseta päävalikon teemaväri.

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
fi_fi: Jatka kirjatumalla[CR]Kodi-käyttäjäprofiilillesi

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
fi_fi: Syötä teksti tähän...

[ctx: #31434]
en: Alt fanart
fi_fi: Vaihtoehtoinen taustakuva

[ctx: #31435]
en: Alt icon
fi_fi: Vaihtoehtoinen kuvake

[ctx: #31438]
en: Click to install Artist Slideshow
fi_fi: Klikkaa asentaaksesi Artist Slideshow -lisäosan

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
fi_fi: Viimeksi katsotut kanavat

[ctx: #31442]
en: Background dimmer
fi_fi: Taustan himmennin

[ctx: #31443]
en: Thumb
fi_fi: Pienoiskuva

[ctx: #31444]
en: Disable widget fanart
fi_fi: Älä käytä widgettien fanitaidetta

[ctx: #31445]
en: Main menu
fi_fi: Päävalikko

[ctx: #31449]
en: Save & Exit
fi_fi: Tallenna & Poistu

[ctx: #31450]
en:   •  Open Settings
fi_fi:   • Avaa asetukset

[ctx: #31452]
en: Premiered
fi_fi: Ensiesitys

[ctx: #31454]
en: Up or down
fi_fi: Ylös tai alas

[ctx: #31459]
en: Radio groups
fi_fi: Radio ryhmät

[ctx: #31466]
en: Press [B]LEFT[/B] to show Plot[CR]Press [B]RIGHT[/B] to show Cast.[CR]Use [B]UP[/B] or [B]DOWN[/B] to scroll.
fi_fi: Näytä juoni painamalla [B]VASEMMALLE[/B][CR]Näytä näyttelijät painamalla [B]OIKEALLE[/B].[CR]Vieritä painamalla [B]YLÖS[/B] tai [B]ALAS[/B].

[ctx: #31468]
en: Restore
fi_fi: Palauta

[ctx: #31485]
en: Eject disc
fi_fi: Poista levy

[ctx: #31489]
en: Hide episode thumb when hiding plot for unwatched items
fi_fi: Piilota myös jakson pienoiskuva, kun piilotetaan katsomattomien kohteiden juoni

[ctx: #31491]
en: Muted
fi_fi: Mykistetty

[ctx: #31500]
en: This will set the music discart fallback to display a vinyl record instead of a blank CD.
fi_fi: Tämä varmistaa musiikin levyetiketin vinyylilevyllä tyhjän CD-levyn sijaan.

[ctx: #31501]
en: Channel group
fi_fi: Kanavaryhmä

[ctx: #31502]
en: Live TV
fi_fi: Televisio

[ctx: #31503]
en: Add Group
fi_fi: Lisää ryhmä

[ctx: #31504]
en: Rename Group
fi_fi: Nimeä ryhmä uudelleen

[ctx: #31505]
en: Delete Group
fi_fi: Poista ryhmä

[ctx: #31506]
en: Available Groups
fi_fi: Mahdolliset ryhmät

[ctx: #31511]
en: Channel Options
fi_fi: Kanavan asetukset

[ctx: #31515]
en: Enable language flags for subtitles, audio language or both to the mediaflags. Note that some views will not display them
fi_fi: Näytä tekstitys- ja ääniraitojen kielten lippukuvakkeet mediatunnisteissa. Huomoi, että nämä eivät näy kaikissa näkymissä

[ctx: #31519]
en: Party mode (Music videos)
fi_fi: Jukeboksi (musiikkivideot)

[ctx: #31526]
en: Building Menu
fi_fi: Rakennetaan valikkoa

[ctx: #31527]
en: Please wait
fi_fi: Odota

[ctx: #31528]
en: PVR stream
fi_fi: PVR-virta

[ctx: #31529]
en: Properties
fi_fi: Ominaisuudet

[ctx: #31530]
en: Common
fi_fi: Yleinen

[ctx: #31531]
en: Commands
fi_fi: Komennot

[ctx: #31532]
en: Recently added TV Shows
fi_fi: Viimeksi lisätyt sarjat

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
fi_fi: Katsomattomat elokuvat

[ctx: #31534]
en: Best picture winners
fi_fi: Paras elokuva -voittajat

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
fi_fi: Katsomattomat sarjat

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
fi_fi: Viimeksi tallennetut

[ctx: #31537]
en: System & Weather
fi_fi: Järjestelmä ja sää

[ctx: #31538]
en: Mixed Media
fi_fi: Sekalainen media

[ctx: #31539]
en: Random TV Shows
fi_fi: Satunnaiset sarjat

[ctx: #31540]
en: Unwatched episodes
fi_fi: Katsomattomat jaksot

[ctx: #31543]
en: Hide channel name
fi_fi: Piilota kanavan nimi

[ctx: #31544]
en: Years old
fi_fi: Vuotta vanha

[ctx: #31545]
en: Crew
fi_fi: Henkilöstö

[ctx: #31546]
en: Known for
fi_fi: Tunnetaan

[ctx: #31547]
en: Image gallery
fi_fi: Kuvagalleria

[ctx: #31551]
en: Embuary Helper provides the Alphabet Jump Letter Bar, scraped ratings from Rotten Tomatoes and MetaCritic in fullscreen info. It also adds Similar and more from director when you Enable Extended Info integration in the settings for Video & Music information.
fi_fi: Embuary Helper tarjoaa aakkosellisen siirtymispalkin ja näyttää koko näytön tiedoissa noudetut Rotten Tomatoes ja MetaCritic -arviot. "Video- ja musiikkitietojen" asetusten ExtendedInfo-integroinnin ollessa käytössä se lisää myös "Samankaltaiset" ja "Lisää ohjaajalta" -näkymät.

[ctx: #31556]
en: Choose the submenu items displayed below your menu for Horizontal or in the left slide out submenu for the Vertical menu.
fi_fi: Valitse vaakavalikon alapuolella tai pystyvalikon vasemmalla puolella olevassa liukuvalikossa näytettävän alivalikon kohteet.

[ctx: #31558]
en: Choose what Widget 1 will display. Widget 1 is always directly above the Horizontal menu or in the center for the Vertical layout.
fi_fi: Valitse widgetin 1 sisältö. Widgetti 1 on aina heti vaakavalikon yläpuolella tai pystyasettelussa keskellä.

[ctx: #31559]
en: Choose what Widget 2 will display. Widget 2 swaps location depending on the Aeon Nox main menu horizontal position. If it is low then it will be at the top of the screen and centered will be below the Horizontal menu. Vertical menu location is always near the bottom of the Home window.
fi_fi: Valitse wdigetin 2 sisältö. Widgetin 2 sijainti vaihtuu ulkoasun vaakavalikon sijainnin perusteella. Valikon ollessa alhaalla, on widgetti ruudun yläreunassa ja valikon ollessa keskellä, on widgetti sen alapuolella. Pystyvalikon kanssa sijainti on aina alareunan lähellä.

[ctx: #31565]
en: Create a new backup
fi_fi: Luo uusi varmuuskopio

[ctx: #31566]
en: Restore from previous backup
fi_fi: Palauta aiemmasta varmuuskopiosta

[ctx: #31567]
en: Browse for backup
fi_fi: Sella varmuuskopiota

[ctx: #31568]
en: Change settings
fi_fi: Muuta asetuksia

[ctx: #31569]
en: Backup & Restore
fi_fi: Varmuuskopioi ja palauta

[ctx: #31570]
en: Hide Channels
fi_fi: Piilota kanavat

[ctx: #31571]
en: Show plots in set
fi_fi: Näytä juonet kokoelmissa

[ctx: #31574]
en: Preferred plot for movie sets
fi_fi: Elokuvakokoelmissa suosittava juoni

[ctx: #31576]
en: Reboot to Android
fi_fi: Käynnistä uudelleen Androidiin

[ctx: #31577]
en: Auto hide OSD
fi_fi: Piilota kuvaruutuvalikko automaattisesti

[ctx: #31578]
en: Random music videos
fi_fi: Satunnaiset musiikkivideot

[ctx: #31579]
en: Random music videos (artists)
fi_fi: Satunnaiset musiikkivideot (esittäjät)

[ctx: #31580]
en: Recent music videos
fi_fi: Viimeisimmät musiikkivideot

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
fi_fi: Katsomattomat musiikkivideot

[ctx: #31582]
en: Most played music videos
fi_fi: Katsotuimmat musiikkivideot

[ctx: #31583]
en: Recently added artists
fi_fi: Viimeksi lisätyt esittäjät

[ctx: #31584]
en: Random artists
fi_fi: Satunnaiset esittäjät

[ctx: #31585]
en: Most played songs
fi_fi: Kuunnelluimmat kappaleet

[ctx: #31586]
en: Prefer clean pause screen
fi_fi: Suosi puhdasta pysäytysnäyttöä

[ctx: #31592]
en: Favourites dialog
fi_fi: Suosikki-ikkuna

[ctx: #31599]
en: Age
fi_fi: Ikä

[ctx: #31600]
en: Place of birth
fi_fi: Syntymäpaikka

[ctx: #31601]
en: Show discart in movie information
fi_fi: Näytä levyetiketti elokuvien tiedoissa

[ctx: #31602]
en: Show plot and cast when pressing info during video playback
fi_fi: Näytä juoni- ja näyttelijätiedot videotoiston tietoikkunassa

[ctx: #31603]
en: Aeon Nox main menu navigation style
fi_fi: Päävalikon selaustapa

[ctx: #31604]
en: Information
fi_fi: Tiedot

[ctx: #31605]
en: Alternate layout
fi_fi: Vaihtoehtoinen asettelu

[ctx: #31607]
en: HD/SD/3D indicators
fi_fi: HD/SD/3D-merkinnät

[ctx: #31608]
en: Cases
fi_fi: Kotelot

[ctx: #31609]
en: Discart
fi_fi: Levyetiketti

[ctx: #31610]
en: Small Shift
fi_fi: Pieni vaihto

[ctx: #31611]
en: Oscar statue
fi_fi: Oscar-patsas

[ctx: #31613]
en: Choose where the Trailer button should be placed
fi_fi: Valitse traileripainikkeen sijainti

[ctx: #31620]
en: Floor
fi_fi: Lattia

[ctx: #31621]
en: Live TV & Weather
fi_fi: Tv-lähetys ja sää

[ctx: #31680]
en: Select a shortcut for this item.
fi_fi: Valitse pikakuvakkeen kohde.

[ctx: #31681]
en: Customize the label. Can also accept some label formatting.
fi_fi: Muokkaa nimeä. Voit käyttää muotoiluja.

[ctx: #31682]
en: Change the selected shorcuts command. Can also be used to enter a custom command.
fi_fi: Muuta valitun pikakuvakkeen komentoa. Voit myös kirjoittaa oman komennon.

[ctx: #31683]
en: Edit and arrange submenu items
fi_fi: Muokkaa ja järjestä alivalikon kohteita

[ctx: #31684]
en: Select the item image used for the Icons menu layout.
fi_fi: Valitse valikossa näytettävä kuvake.

[ctx: #31685]
en: Choose a widget to display for this home menu item.
fi_fi: Valitse valikkokohteen yhteydessä näytettävä widget.

[ctx: #31700]
en: Widget options
fi_fi: Widgetin asetukset

[ctx: #31701]
en: Widget style
fi_fi: Widgetin tyyli

[ctx: #31702]
en: Widget background
fi_fi: Widgetin tausta

[ctx: #31703]
en: Panel label style
fi_fi: Paneelin tekstin tyyli

[ctx: #31704]
en: List label style
fi_fi: Listan tekstin tyyli

[ctx: #31705]
en: Panel widget info
fi_fi: Paneeli-widgetin tiedot

[ctx: #31706]
en: Art
fi_fi: Kuva

[ctx: #31707]
en: Case
fi_fi: Kotelo

[ctx: #31708]
en: Sort by
fi_fi: Lajitteluperuste

[ctx: #31709]
en: Sort order
fi_fi: Lajittelusuunta

[ctx: #31710]
en: Configure custom list
fi_fi: Muokkaa omaa listaa

[ctx: #31711]
en: List extended
fi_fi: Leveä lista

[ctx: #31712]
en: Panel
fi_fi: Paneeli

[ctx: #31713]
en: Panel extended
fi_fi: Leveä paneeli

[ctx: #31714]
en: Compact panel
fi_fi: Tiivis paneeli

[ctx: #31715]
en: Compact panel extended
fi_fi: Tiivis leveä paneeli

[ctx: #31716]
en: Mixed extended
fi_fi: Sekoitettu ja laajennettu

[ctx: #31717]
en: Configure custom list
fi_fi: Muokkaa omaa listaa

[ctx: #31718]
en: Square poster
fi_fi: Neliöjuliste

[ctx: #31719]
en: Clearlogo
fi_fi: ClearLogo

[ctx: #31720]
en: Character art
fi_fi: Hahmotaide

[ctx: #31721]
en: Glass
fi_fi: Lasi

[ctx: #31722]
en: Clear case
fi_fi: Läpinäkyvä kotelo

[ctx: #31723]
en: Flat
fi_fi: Tasainen

[ctx: #31724]
en: Clear white
fi_fi: Läpinäkyvä valkoinen

[ctx: #31725]
en: Colored default
fi_fi: Värillinen oletus

[ctx: #31726]
en: Colored flat
fi_fi: Värillinen tasainen

[ctx: #31727]
en: Colored clear
fi_fi: Värillinen kirkas

[ctx: #31728]
en: Colored clear white
fi_fi: Värillinen kirkkaanvalkoinen

[ctx: #31729]
en: Show on panel
fi_fi: Näytä paneelissa

[ctx: #31730]
en: Show on focused item
fi_fi: Näytä valitun kohteen päällä

[ctx: #31731]
en: Show next to to title
fi_fi: Näytä vieressä

[ctx: #31732]
en: In progress movies
fi_fi: Keskeneräiset elokuvat

[ctx: #31733]
en: In progress episodes
fi_fi: Osittain katsotut jaksot

[ctx: #31734]
en: Random genre
fi_fi: Satunnainen lajityyppi

[ctx: #31735]
en: Enable advanced widgets
fi_fi: Käytä edistyneitä widgetejä

[ctx: #31736]
en: Opacity
fi_fi: Läpinäkyvyys

[ctx: #31737]
en: Global widget backgrounds
fi_fi: Käytä samaa taustaa kaikissa widgeteissä

[ctx: #31738]
en: Auto scroll list widgets
fi_fi: Vieritä widget-listojen sisältöä automaattisesti

[ctx: #31739]
en: List widget info
fi_fi: Lista-widgetin tiedot

[ctx: #31740]
en: Case on widget info
fi_fi: Näytä kotelot widgeteissä

[ctx: #31741]
en: Case on widget info dialog
fi_fi: Näytä kotelot widgetin infodialogissa

[ctx: #31742]
en: Cast on widget info dialog
fi_fi: Näytä näyttelijät widgetin infodialogissa

[ctx: #31743]
en: Match info dialog background to widget background
fi_fi: Käytä samaa taustaa infodialogissa ja widgetissä

[ctx: #31744]
en: Global panel widget info
fi_fi: Näytä tiedot kaikissa paneeliwidgeteissä

[ctx: #31746]
en: Match widget panel
fi_fi: Sama kuin widgetin paneeli

[ctx: #31747]
en: Blu-Ray Case
fi_fi: Blu-Ray -kotelo

[ctx: #31748]
en: This setting enables more widget customization. Disable to use Aeon Nox default widgets.
fi_fi: Mahdollistaa widgetien tarkemman muokkaamisen. Ota pois käytöstä, jos haluat käyttää Aeon Noxin oletuswidgetejä.

[ctx: #31749]
en: Change the transparency of the artwork and background.
fi_fi: Muuta kuvien ja taustan läpinäkyvyyttä.

[ctx: #31750]
en: Enable to use the same background throughout the home screen. Disable to set each background individually in the home menu customizer.
fi_fi: Ota käyttöön, jos haluat käyttää samaa taustaa kaikkialla aloitusnäytössä. Poista käytöstä, jos haluat valita aloitusnäytön eri valikoiden taustat erikseen.

[ctx: #31751]
en: Choose the background style.
fi_fi: Valitse taustakuvan tyyli.

[ctx: #31752]
en: The list style widgets will automatically scroll if enabled.
fi_fi: Asetuksen ollessa käyttössä lista-widgetien sisältöä vieritetään automaattisesti.

[ctx: #31753]
en: Choose how information is displayed next to the list style widget.
fi_fi: Valitse miten tiedot esitetään lista-widgetin yhteydessä.

[ctx: #31754]
en: Choose a case for the widget information poster. Match will use the same case as the widget.
fi_fi: Valitse widgetin julisteessa käytettävä kotelo. Täsmää käyttää samaa koteloa kuin widget.

[ctx: #31755]
en: Choose a case for the information dialog poster. Match will use the same case as the widget.
fi_fi: Valitse mitä koteloa käytetään tietovalikoissa. "Sama" käyttää samaa koteloa widgetin kanssa.

[ctx: #31756]
en: Show movie and tv show cast details within the information dialog.
fi_fi: Näyttää elokuvien ja tv-sarjojen näyttelijätiedot muiden tietojen mukana.

[ctx: #31757]
en: Enable to use the widget background in the information dialog.
fi_fi: Ota käyttöön nähdäksesi widgetin taustakuvan lisätietovalikossa.

[ctx: #31758]
en: Enable to show widget information for all panel widgets. Disable to individually select in the home menu customizer.
fi_fi: Näyttää widgetin tiedot kaikissa paneeli-widgeteissä. Asetuksen ollessa pois päältä voit määritellä ne widget-kohtaisesti.

[ctx: #31759]
en: If enabled widgets will not be visible throughout the home screen until they are focused.
fi_fi: Piilottaa aloitusnäytön widgetit kun ne eivät ole kohdistettuina.

[ctx: #31760]
en: Configure custom Widget 1
fi_fi: Muokkaa omaa widgetiä 1

[ctx: #31761]
en: Configure custom Widget 2
fi_fi: Muokkaa omaa widgetiä 2

[ctx: #31800]
en: Video addons
fi_fi: Videolisäosat

[ctx: #31801]
en: Audio addons
fi_fi: Äänilisäosat

[ctx: #31802]
en: Video addons / Audio addons
fi_fi: Video- / Äänilisäosat

[ctx: #31803]
en: Program addons
fi_fi: Ohjelmalisäosat

[ctx: #31804]
en: Picture addons
fi_fi: Kuvalisäosat

[ctx: #31850]
en: Budget
fi_fi: Budjetti

[ctx: #31851]
en: Revenue
fi_fi: Tuotto

[ctx: #31852]
en: Displays a larger ratings classification image with standard descriptions.[CR]Works with U.S. MPAA ratings only.
fi_fi: Näyttää suuremman ikärajaluokituksen kuvan[CR]Toimii vain Yhdysvaltalaisten MPAA-luokitusten kanssa.

[ctx: #31855]
en: Enable this setting to replace the Default info with online info provided by the ExtendedInfo script. You can use the Aeon Nox SiLVO version or the Defaults provided by the script if you enable the option in the settings for ExtendedInfo.
fi_fi: Korvaa oletustiedot ExtendedInfo-skriptin tarjoamilla tiedoilla. Voit käyttää Aeon Nox SiLVOn versiota tai skriptin omia asetuksia.

[ctx: #31856]
en: Use this to select the multi-fanart cycle speed skin wide.
fi_fi: Määrittää fanitaiteen vaihtonopeuden kaikkialla ulkoasussa.

[ctx: #31900]
en: My rating
fi_fi: Om arvio

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
fi_fi: 36 tunnin ennuste

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
fi_fi: Tuntiennuste

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
fi_fi: Viikonlopun ennuste

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
fi_fi: 10 paivän ennuste

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
fi_fi: Sateen mahdollisuus

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
fi_fi: Noudetaan ennustetietoja...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
fi_fi: Kartta ja hälytykset

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
fi_fi: Määritä päävalikko

[ctx: #31912]
en: Customize the main menu with widgets, backgrounds, and statistics. Add your own custom main menu items.
fi_fi: Mukauta päävalikkoa widgeteillä, taustoilla ja tilastoilla. Lisää päävalikkoon omia kohteita.

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
fi_fi: Päävalikon vaakasuuntainen sijainti

[ctx: #31914]
en: Change the horizontal position of the main menu.
fi_fi: Muuta päävalikon vaakasuuntaista sijaintia.

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
fi_fi: Vaakalistausten selaustapa

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
fi_fi: Muuta vaakasuuntaisten listojen selaustapaa. Oletusarvoisesti listat ovat päättymättömiä. "Kiinteä" tarkoittaa listaa, jossa on alku ja loppu.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
fi_fi: Kun käytössä, vieritetään tekstejä automaattisesti. Muutoin vieritys on tehtävä manuaalisesti, joskin on syytä huomioida, ettei kaikille teksteille ole manuaalisia painikkeita.

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
fi_fi: Näyttää toistettavan videon taustana, paneelien takana.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
fi_fi: Näyttää toistettavan musiikin visualisoinnin taustana, paneelien takana.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
fi_fi: Näyttää aloitusnäytössä widgetin toistettavan musiikin tiedoilla.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
fi_fi: Näyttää aloitusnäytössä widgetin toistettavan elokuvan tai jakson tiedoilla.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
fi_fi: Ottaa videokirjaston lajityyppejä selattaessa näytettävät, mukautetut lajityyppikohtaiset taustat käyttöön. Tiedostonimien tulee vastata lajityypin nimeä. Tiedostopäätteen tulee olla .jpg.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
fi_fi: Ottaa musiikkikirjaston lajityyppejä selattaessa näytettävät, mukautetut lajityyppikohtaiset taustat käyttöön. Tiedostonimien tulee vastata lajityypin nimeä. Tiedostopäätteen tulee olla .jpg.

[ctx: #31925]
en: Choose what to display for the menu items background.
fi_fi: Määritä mitä näytetään valikkokohteen taustana.

[ctx: #31926]
en: Select library paths, add-ons, playlists or favourites as your menu item.
fi_fi: Valitse valikkokohteeksi kirjastosijainnit, lisäosat, toistolistat tai suosikit.

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
fi_fi: Palauta ylläolevien valintojen oletusarvot.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
fi_fi: Päävalikon asettelu

[ctx: #31929]
en: This setting defines the main menu layout. Options are 5 items, 3 items, 1 items, or icons for the default horizontal menu. You can also choose a vertical menu layout.
fi_fi: Määrittää päävalikon asettelun. Voit valita vaakavalikon kuvakkeilla tai 5, 3, tai 1 kohdetta. Voit valita myös pystysuuntaisen valikkoasettelun.

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
fi_fi: Valitse aloitusnäytössä näytettävä widgetti tavoittaaksesi kirjastosi sisällön helposti.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
fi_fi: Videon juonen esitystapa

[ctx: #31932]
en: Show plot outline in the library views and full plot in the video information dialog or vice versa. Falls back to full plot if no outline is available.
fi_fi: Näytä juonen pääpiirteet kirjaston näkymissä ja täysi juoni videotiedot-ikkunassa tai toisinpäin. Täysi juoni näytetään jos pääpiirteitä ei ole saatavilla.

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
fi_fi: Valitse päävalikossa ylävasemmalla näytettävä kohde

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
fi_fi: Vaihda paikkaa toisen päävalikon nimikkeen kanssa. Avaa ikkunan jossa on lista valikkonimikkeistä.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
fi_fi: Näytä RSS-syöte ruudun alalaidassa päävalikon sijainnista riippuen. Tämä tekee alivalikosta pysyvästi näkyvän.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
fi_fi: Piilota infopaneeli vieritettäessä

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
fi_fi: Kioskitila

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
fi_fi: Katsotantilan indikaattori

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
fi_fi: Vaihtaa listanäkymän asettelua. Oletus on 7-nimikkeen asettelu ExtendedInfo-tiedoilla. "Tiivis lista" näyttää vähemmän tietoja, mutta 14 nimikettä.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
fi_fi: SÄÄ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
fi_fi: KUVAT

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
fi_fi: TELEVISIO

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
fi_fi: VIDEOT

[ctx: #31954]
en: MOVIES
fi_fi: ELOKUVAT

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
fi_fi: SARJAT

[ctx: #31956]
en: MUSIC
fi_fi: MUSIIKKI

[ctx: #31957]
en: Apps
fi_fi: Sovellukset

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
fi_fi: TOISTA LEVY

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
fi_fi: JÄRJESTELMÄ

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
fi_fi: KONSERTIT

[ctx: #31961]
en: Hide ratings in list views
fi_fi: Piilota arviot listanäkymissä

[ctx: #31962]
en: This toggles the visibility of ratings in views of type List, LowList and TriPanel, except if sorted by rating.
fi_fi: Piilottaa arviot Lista-, MatalaLista- ja TriplaPalneeli-näkymissä, paitsi jos kohteet on lajiteltu arvion perusteella.

[ctx: #31965]
en: BoxSet mod
fi_fi: BoxSet-modi

[ctx: #31966]
en: OpenCase mod
fi_fi: OpenCase-modi

[ctx: #31970]
en: Rate on Trakt
fi_fi: Arvostele Traktissa

[ctx: #31971]
en: Hide visualization behind fanart (works best with waveform)
fi_fi: Piilota visualisointi fanitaiteen taakse (toimii parhaiten waveformin kanssa)

[ctx: #31972]
en: Autoplay music in fullscreen
fi_fi: Toista musiikki automaattisesti koko ruudussa

[ctx: #31973]
en: Mod delay
fi_fi: Modin viive

[ctx: #31974]
en: Select the style of cases used in all views
fi_fi: Valitse kaikissä näkymissä käytettävien koteloiden tyyli

[ctx: #31975]
en: Use colored icons and mediaflags
fi_fi: Käytä värillisiä kuvakkeita ja mediatunnisteita

[ctx: #31978]
en: Reset main menu items to their defaults
fi_fi: Palauta päävalikon oletusasetukset

[ctx: #31979]
en: Sliding set discart
fi_fi: Liukuva elokuvaryhmien levyetiketti

[ctx: #31980]
en: Change the way the home menu scrolls in Aeon Nox. Default will scroll in a cycle. "Fixed" has a beginning and end.
fi_fi: Vaihda aloitusnäytön vieritystapaa. Oletusarvoisesti valikko on päättymätön, kun taas "Kiinteä" tarkoitaa valikkoa, jolla on alku ja loppu.

[ctx: #31981]
en: Show Plot and Cast information when pressing info button during video playback.
fi_fi: Näytä juoni- ja näyttelijätiedot kokoruudun infonäkymässä.

[ctx: #31982]
en: Display discart for  movies in information screen.
fi_fi: Näytä elokuvien levyetiketti tietoruudussa.

[ctx: #31983]
en: Swap locations of Trailer and Cinema Experience buttons. Location is either in extras (+) or in the info dialog.
fi_fi: Vaihda traileri- ja Cinema Experience -painikkeiden sijaintia. Sijaitsee joko infodialogissa tai (+)-painikkeessa.

[ctx: #31984]
en: When activated the default mediaflags and icons are changed to colored versions
fi_fi: Kun käytössä, vaihdetaan mediatunnisteet ja kuvakkeet värillisiin versioihin

[ctx: #31986]
en: Select case style used in all views. Default or clear cases.
fi_fi: Valitse käytettävä kotelotyyli. Oletus tai läpinäkyvät kotelot.

[ctx: #31987]
en: Enable this setting to hide the "Disable views" button in the sidemenu.
fi_fi: Piilottaa sivuvalikon "Poista näkymiä käytöstä" -painikkeen.

[ctx: #31988]
en: Enable setting to animate backgrounds for views and the homescreen
fi_fi: Ottaa aloitusnäytön taustojen ja näkymien animoinnin käyttöön.

[ctx: #31989]
en: Animate backgrounds
fi_fi: Animoidut taustat

[ctx: #31991]
en:  Change default Widget to display a panel type style
fi_fi: Muuta oletus-widget paneelityyppiseksi

[ctx: #31992]
en: Change panel style layout. Choose between compact or expanded layouts.
fi_fi: Muuta paneelityylin asettelua. Valitse tiiviin ja laajennetun väliltä.

[ctx: #31993]
en: Fake discart
fi_fi: Epäaito levyetiketti

[ctx: #31994]
en: Vertical Menu
fi_fi: Pystyvalikko
