KODI Skins - en to el_gr translation catalogue (217 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
el_gr: Σκηνοθεσία από

[ctx: #31001]
en: Written by
el_gr: Σενάριο από

[ctx: #31003]
en: Power Options
el_gr: Επιλογές Ενέργειας

[ctx: #31004]
en: Working
el_gr: Απασχολημένο

[ctx: #31005]
en: Fixed
el_gr: Καθορισμένη

[ctx: #31006]
en: View Options
el_gr: Επιλογές Προβολής

[ctx: #31007]
en: Setup home
el_gr: Διαμόρφωση αρχ. οθόνης

[ctx: #31008]
en: Full screen
el_gr: Πλήρης οθόνη

[ctx: #31009]
en: Total Duration
el_gr: Συνολική Διάρκεια

[ctx: #31010]
en: Next episode
el_gr: Επόμενο επεισόδιο

[ctx: #31011]
en: Latest episode
el_gr: Νεώτερο επεισόδιο

[ctx: #31012]
en: Airs
el_gr: Προβάλλεται στις

[ctx: #31013]
en: Statistics
el_gr: Στατιστικά

[ctx: #31016]
en: Poster
el_gr: Αφίσα

[ctx: #31017]
en: Set path to music genre fanart folder
el_gr: Διαδρομή φακέλου fanart ειδών μουσικής

[ctx: #31018]
en: InfoPanel
el_gr: InfoΠάνελ

[ctx: #31019]
en: Network
el_gr: Δίκτυο

[ctx: #31021]
en: Stage curtains
el_gr: Αυλαία

[ctx: #31022]
en: Set multi-image background
el_gr: Υπόβαθρο πολλαπλών εικόνων

[ctx: #31023]
en: Set single image background
el_gr: Μία εικόνα για υπόβαθρο

[ctx: #31024]
en: Page
el_gr: Σελίδα

[ctx: #31025]
en: Items
el_gr: Αντικείμενα

[ctx: #31026]
en: Misc Options
el_gr: Διάφορες Επιλογές

[ctx: #31027]
en: Set item background
el_gr: Υπόβαθρο αντικειμένου

[ctx: #31029]
en: Recent movies
el_gr: Πρόσφατες ταινίες

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
el_gr: Πρόσφατα επεισόδια

[ctx: #31031]
en: Random movies
el_gr: Τυχαίες ταινίες

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
el_gr: Προτεινόμενες ταινίες

[ctx: #31033]
en: Random episodes
el_gr: Τυχαία επεισόδια

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
el_gr: Προτεινόμενα επεισόδια

[ctx: #31035]
en: Random songs
el_gr: Τυχαία τραγούδια

[ctx: #31036]
en: Random albums
el_gr: Τυχαία άλμπουμ

[ctx: #31037]
en: Recent albums
el_gr: Πρόσφατα άλμπουμ

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
el_gr: Προτεινόμενα άλμπουμ

[ctx: #31039]
en: Actions
el_gr: Ενέργειες

[ctx: #31040]
en: Now Playing
el_gr: Τώρα Εκτελείται

[ctx: #31041]
en: Select widget
el_gr: Επιλογή widget

[ctx: #31042]
en: Show "Now Playing" information blended in the background
el_gr: Προβολή πληροφοριών αυτού που "Τώρα Εκτελείται" στο υπόβαθρο

[ctx: #31043]
en: Platform
el_gr: Πλατφόρμα

[ctx: #31044]
en: Views: Plot outline | Info dialog: Full plot
el_gr: Προβολές: Περίληψη πλοκής | Πληροφορίες: Πλήρης πλοκή

[ctx: #31045]
en: Views: Full plot | Info dialog: Plot outline
el_gr: Προβολές: Πλήρη πλοκή | Πληροφορίες: Περίληψη πλοκής

[ctx: #31046]
en: SEEKING
el_gr: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

[ctx: #31047]
en: Set item icon
el_gr: Εικονίδιο αντικειμένου

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
el_gr: Προρυθμίσεις Οπτικοποιήσεων

[ctx: #31049]
en: Select infoline
el_gr: Επιλογή InfoΓραμμής

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
el_gr: Ταξ.: Αύξουσα

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
el_gr: Ταξ.: Φθίνουσα

[ctx: #31052]
en: Movie library statistics
el_gr: Στατιστικά συλλογής ταινιών

[ctx: #31053]
en: TV Show library statistics
el_gr: Στατιστικά συλλογής Τηλ. Σειρών

[ctx: #31054]
en: Music library statistics
el_gr: Στατιστικά μουσικής συλλογής

[ctx: #31055]
en: Open playlist
el_gr: Άνοιγμα λίστας αναπ/γής

[ctx: #31056]
en: Save playlist
el_gr: Αποθήκευση λίστας αναπ/γής

[ctx: #31057]
en: Close playlist
el_gr: Κλείσιμο λίστας αναπ/γής

[ctx: #31058]
en: PVR information
el_gr: Πληροφορίες PVR

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
el_gr: Αυτό το αρχείο είναι στοιβαγμένο, επιλέξτε από που να γίνει αναπαραγωγή.

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
el_gr: Fanart τυχαίων ταινιών

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
el_gr: Fanart τυχαίων τηλ. σειρών

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
el_gr: Fanart τυχαίων βίντεο

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
el_gr: Fanart τυχαίου άλμπουμ

[ctx: #31066]
en: Random fanart
el_gr: Τυχαία fanart

[ctx: #31067]
en: Update rating
el_gr: Ενημέρωση αξιολόγησης

[ctx: #31068]
en: CD Wall
el_gr: Τοίχος CD

[ctx: #31069]
en: Change location
el_gr: Αλλαγή τοποθεσίας

[ctx: #31071]
en: While browsing the library
el_gr: Κατά την περιήγηση στη συλλογή

[ctx: #31072]
en: On open video info
el_gr: Κατά το άνοιγμα πληροφοριών βίντεο

[ctx: #31073]
en: Move menu item
el_gr: Μεταφορά αντικειμένου μενού

[ctx: #31074]
en: Choose item to swap places with
el_gr: Επιλογή αντικειμένου για εναλλαγή

[ctx: #31075]
en: No extra features available
el_gr: Δεν υπάρχουν επιπλέον λειτουργίες

[ctx: #31076]
en: Landscape
el_gr: Τοπίο

[ctx: #31077]
en: ShowCase
el_gr: Βιτρίνα

[ctx: #31078]
en: TriPanel
el_gr: Τριπλό Πάνελ

[ctx: #31079]
en: Shift
el_gr: Μετατόπιση

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
el_gr: Διαχείριση υπομενού

[ctx: #31081]
en: Enable custom submenus
el_gr: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένων υπομενού

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
el_gr: Αποκόλληση της ροής RSS από το κεντρικό μενού

[ctx: #31083]
en: Enable Next Aired information in the videolibrary
el_gr: Ενεργοποίηση πληροφοριών επόμενης προβολής στη συλλογή βίντεο

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
el_gr: Τρέχουσες καιρικές συνθήκες

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
el_gr: Στατιστικά συλλογής μουσικών βίντεο

[ctx: #31086]
en: Icon
el_gr: Εικονίδιο

[ctx: #31087]
en: Banner
el_gr: Πανό

[ctx: #31088]
en: BannerWall
el_gr: Τοίχος Πανό

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
el_gr: Αναπαραγωγή αντικειμένου κατά την εκκίνηση

[ctx: #31090]
en: Seconds
el_gr: Δευτερόλεπτα

[ctx: #31091]
en: Select items
el_gr: Επιλογή αντικειμένων

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
el_gr: Fanart πλήρους οθόνης

[ctx: #31093]
en: LowList toggle
el_gr: Εναλλαγή Χαμηλής Λίστας

[ctx: #31094]
en: List view layout
el_gr: Διάταξη Λίστας

[ctx: #31095]
en: Slim List
el_gr: Λεπτή Λίστα

[ctx: #31096]
en: Concert locations
el_gr: Τοποθεσίες Συναυλιών

[ctx: #31097]
en: Movie playlist statistics
el_gr: Στατιστικά λιστών αναπ/γής ταινιών

[ctx: #31098]
en: TV Show playlist statistics
el_gr: Στατιστικά λιστών αναπ/γής Τηλ. Σειρών

[ctx: #31099]
en: Musicvideo playlist statistics
el_gr: Στατιστικά λιστών αναπ/γής μουσικών βίντεο

[ctx: #31102]
en: Background
el_gr: Υπόβαθρο

[ctx: #31103]
en: N/A
el_gr: Μη διαθέσιμο

[ctx: #31104]
en: Similar artists
el_gr: Παρόμοιοι καλλιτέχνες

[ctx: #31105]
en: More albums from
el_gr: Περισσότερα άλμπουμ από

[ctx: #31106]
en: On info
el_gr: Κατά την εμφάνιση πληροφοριών

[ctx: #31107]
en: Persistent
el_gr: Πάντα

[ctx: #31108]
en: Enable artist information feed (if available)
el_gr: Ενεργοποίηση πληροφοριών καλλιτέχνη (αν υπάρχουν)

[ctx: #31109]
en: Unwatched episode count
el_gr: Μετρητής μη προβληθέντων επεισοδίων

[ctx: #31111]
en: Similar
el_gr: Παρόμοια

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
el_gr: Ταινίες σκηνοθετημένες από

[ctx: #31113]
en: Movies written by
el_gr: Ταινίες με σενάριο από

[ctx: #31116]
en: cycle fanart
el_gr: κυκλικό fanart

[ctx: #31117]
en: Fallback
el_gr: Εφεδρικό

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
el_gr: Υπόβαθρο το βίντεο που "Τώρα Εκτελείται"

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
el_gr: Εμφάνιση Υποβάθρου κατά την Οπτικοποίηση 'Τώρα Εκτελείται'

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
el_gr: Απόκρυψη Fanart κατά την οπτικοποίηση πλήρους οθόνης

[ctx: #31142]
en: Settings level
el_gr: Επίπεδο ρυθμίσεων

[ctx: #31146]
en: Rated
el_gr: Αξιολογημένο/α

[ctx: #31151]
en: View settings
el_gr: Προβολή ρυθμίσεων

[ctx: #31152]
en: Poster
el_gr: Αφίσα

[ctx: #31155]
en: Widgets
el_gr: Widget

[ctx: #31159]
en: Event log
el_gr: Καταγραφή συμβάντων

[ctx: #31160]
en: Extended
el_gr: Εκτεταμένος

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
el_gr: Ταινίες με Ανοδική Πορεία

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
el_gr: Πηγή Στίχων

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
el_gr: Δημοφιλείς Ταινίες

[ctx: #31211]
en: Top Rated Movies
el_gr: Ταινίες με κορυφαία βαθμολογία

[ctx: #31230]
en: Panel
el_gr: Πάνελ

[ctx: #31234]
en: Next aired
el_gr: Επόμενο Επεισόδιο

[ctx: #31243]
en: Posters
el_gr: Αφίσες

[ctx: #31247]
en: InfoWall
el_gr: InfoΤοίχος

[ctx: #31248]
en: BannerPlex
el_gr: Πλέγμα Πανό

[ctx: #31251]
en: Gallery
el_gr: Πινακοθήκη

[ctx: #31253]
en: Banners
el_gr: Πανό

[ctx: #31272]
en: Awards
el_gr: Βραβεία

[ctx: #31274]
en: Artwork
el_gr: Εικόνες

[ctx: #31277]
en: Sort by
el_gr: Ταξινόμηση κατά

[ctx: #31300]
en: Overview
el_gr: Επισκόπηση

[ctx: #31301]
en: Last Updated
el_gr: Τελευταία ενημέρωση

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
el_gr: Απόκρυψη Fanart

[ctx: #31309]
en: Memory Used
el_gr: Χρήση Μνήμης

[ctx: #31314]
en: Panel
el_gr: Πάνελ

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
el_gr: Διαδρομή Fanart

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
el_gr: Τελευταία είσοδος

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
el_gr: Επιλογέας τραγουδιού Karaoke

[ctx: #31324]
en: Aired
el_gr: Πρώτη Προβολή

[ctx: #31328]
en: Recently Added
el_gr: Προστέθηκαν Πρόσφατα

[ctx: #31332]
en: Not Installed or Disabled
el_gr: Μη εγκατεστήμενο η Απενεργοποιημένο

[ctx: #31335]
en: Recommended
el_gr: Προτεινόμενα

[ctx: #31352]
en: Inactive
el_gr: Ανενεργό

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
el_gr: Αποκωδικοποίηση υλικού

[ctx: #31357]
en: Decoder
el_gr: Αποκωδικοποιητής

[ctx: #31360]
en: Large
el_gr: Μεγάλο

[ctx: #31374]
en: Latest
el_gr: Πρόσφατα

[ctx: #31375]
en: Video OSD
el_gr: Aπεικονίσεις οθόνης (OSD) Βίντεο

[ctx: #31376]
en: Music OSD
el_gr: Aπεικονίσεις οθόνης (OSD) Μουσικής

[ctx: #31390]
en: Skin default
el_gr: Προεπιλογή

[ctx: #31393]
en: Ends at
el_gr: Τελειώνει στις

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
el_gr: [B]ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ[/B][CR]Χειρισμός του Kodi μέσω UPnP και HTTP · Ρύθμιση κοινής χρήσης αρχείων[CR]Ενεργοποίηση Zeroconf · Ρύθμιση AirPlay

[ctx: #31412]
en: Select section
el_gr: Επιλογή τομέα

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
el_gr: Υπάρχει διαθέσιμος υπότιτλος τοπικά

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
el_gr: Επιλέξτε προφίλ χρήστη για το Kodi[CR]για να συνδεθείτε και να συνεχίσετε

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
el_gr: Εισαγωγή κειμένου εδώ...

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
el_gr: Πρόσφατα παιγμένα κανάλια

[ctx: #31491]
en: Muted
el_gr: Σίγαση

[ctx: #31501]
en: Channel group
el_gr: Γκρουπ καναλιών

[ctx: #31503]
en: Add Group
el_gr: Προσθήκη Γκρούπ

[ctx: #31504]
en: Rename Group
el_gr: Μετονομασία Γκρουπ

[ctx: #31505]
en: Delete Group
el_gr: Διαγραφή Γκρουπ

[ctx: #31506]
en: Available Groups
el_gr: Διαθέσιμα Γκρουπ

[ctx: #31511]
en: Channel Options
el_gr: Επιλογές Καναλιού

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
el_gr: Μη προβληθείσες ταινίες

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
el_gr: Μη προβληθείσες Τηλ. Σειρές

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
el_gr: Πρόσφατες εγγραφές

[ctx: #31539]
en: Random TV Shows
el_gr: Τυχαίες Σειρές

[ctx: #31545]
en: Crew
el_gr: Συντελεστές

[ctx: #31578]
en: Random music videos
el_gr: Τυχαία μουσικά βίντεο

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
el_gr: Μη προβληθέντα βίντεο

[ctx: #31584]
en: Random artists
el_gr: Τυχαίοι καλλιτέχνες

[ctx: #31604]
en: Information
el_gr: Πληροφορίες

[ctx: #31606]
en: Logo
el_gr: Λογότυπο

[ctx: #31706]
en: Art
el_gr: Εικόνες

[ctx: #31708]
en: Sort by
el_gr: Ταξινόμηση κατά

[ctx: #31712]
en: Panel
el_gr: Πάνελ

[ctx: #31732]
en: In progress movies
el_gr: Ταινίες σε εξέλιξη

[ctx: #31850]
en: Budget
el_gr: Προϋπολογισμός

[ctx: #31851]
en: Revenue
el_gr: Εισπράξεις

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
el_gr: 36ωρη Πρόγνωση

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
el_gr: Ωριαία Πρόγνωση

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
el_gr: Πρόγνωση Σαββατοκύριακου

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
el_gr: Πρόγνωση 10 ημερών

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
el_gr: Πιθανότητα Υετού

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
el_gr: Ανάκτηση πρόγνωσης καιρού...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
el_gr: Χάρτης & Προειδοποιήσεις

[ctx: #31911]
en: Setup the Aeon Nox main menu
el_gr: Διαμόρφωση του κεντρικού μενού

[ctx: #31913]
en: Aeon Nox main menu horizontal position
el_gr: Οριζόντια τοποθέτηση κεντρικού μενού

[ctx: #31915]
en: Navigation style for horizontal lists
el_gr: Στυλ πλοήγησης για οριζόντιες λίστες

[ctx: #31916]
en: Change the way horizontal lists scroll in Aeon Nox. Default will scroll lists in a cycle. "Fixed" are lists with a beginning and end.
el_gr: Αλλαγή του τρόπου κύλισης των οριζόντιων λιστών. Προεπιλογή είναι η κύλιση σε κύκλο. "Καθορισμένη" είναι για λίστες με αρχή και τέλος.

[ctx: #31917]
en: When enabled text scrolls automatically. When disabled manual scrolling is required. Note that not every textbox has a manual button.
el_gr: Αν ενεργοποιηθεί, το κείμενο θα κυλίεται αυτόματα. Αν απενεργοποιηθεί, απαιτείται χειροκίνητη κύλιση. Να σημειωθεί ότι δεν έχει κάθε πλαίσιο κειμένου αυτή τη δυνατότητα.

[ctx: #31918]
en: Projects the current playing video on the background behind the panels.
el_gr: Προβολή του τρέχοντος βίντεο στο υπόβαθρο, πίσω από τα πάνελ.

[ctx: #31919]
en: Projects the visualisation on the background behind the panels when music is played.
el_gr: Προβολή της οπτικοποίησης στο υπόβαθρο, πίσω από τα πάνελ, όταν παίζει μουσική.

[ctx: #31920]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when music is playing.
el_gr: Εμφάνιση widget στην Αρχ. Οθόνη με πληροφορίες, όταν παίζει μουσική.

[ctx: #31921]
en: Displays a widget on the Home screen with media information when a movie or episode is playing.
el_gr: Εμφάνιση widget στην Αρχ. Οθόνη με πληροφορίες, όταν παίζει βίντεο.

[ctx: #31922]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the videolibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
el_gr: Ενεργοποίηση των προσαρμοσμένων υποβάθρων ειδών κατά την περιήγηση στον κόμβο ειδών της συλλογής βίντεο. Τα ονόματα των αρχείων πρέπει να ταιριάζουν με το όνομα του είδους. Η κατάληξη πρέπει να είναι .jpg.

[ctx: #31924]
en: This enables custom genre backgrounds when browsing through the musiclibrary's genre node. Filenames should match the genre label. Extension must be .jpg.
el_gr: Ενεργοποίηση των προσαρμοσμένων υποβάθρων ειδών κατά την περιήγηση στον κόμβο ειδών της μουσικής συλλογής. Τα ονόματα των αρχείων πρέπει να ταιριάζουν με το όνομα του είδους. Η κατάληξη πρέπει να είναι .jpg.

[ctx: #31927]
en: Resets all above values to their defaults.
el_gr: Επαναφορά όλων των ανωτέρω τιμών στις προεπιλογές τους.

[ctx: #31928]
en: Aeon Nox main menu layout
el_gr: Διάταξη κεντρικού μενού

[ctx: #31930]
en: Choose a widget to display on the Home screen to have easy access to content from the library.
el_gr: Επιλογή widget για εμφάνιση στην Αρχ. Οθόνη, προκειμένου να έχετε εύκολη πρόσβαση σε περιεχόμενο της συλλογής.

[ctx: #31931]
en: Video plot preference
el_gr: Προτίμηση πλοκής βίντεο

[ctx: #31933]
en: Select an item to display on the left top of the main menu
el_gr: Επιλογή αντικειμένου που θα εμφανίζεται πάνω αριστερά στο κεντρικό μενού

[ctx: #31935]
en: Switch places with another menu item. Opens a dialog with a list of menu items to choose from.
el_gr: Εναλλαγή θέσης με άλλο αντικείμενο του μενού. Ανοίγει παράθυρο με λίστα αντικειμένων μενού για να επιλέξετε.

[ctx: #31937]
en: Show the RSS feed on the bottom or top of the screen, depending on main menu position. Enabling this setting makes the submenu permanently visible.
el_gr: Εμφάνιση της ροής RSS στο κάτω ή επάνω μέρος της οθόνης, αναλόγως της θέσεως του κεντρικού μενού. Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή κάνετε και το υπομενού πάντα ορατό.

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
el_gr: Απόκρυψη InfoΠάνελ κατά την κύλιση

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
el_gr: Λειτουργία Kiosk

[ctx: #31943]
en: Watched status indicator
el_gr: Ένδειξη προβληθέντων

[ctx: #31945]
en: This toggles the layout of the List view. Default is a 7 item layout with extended info, "Slim List" is a 14 item, more basic layout
el_gr: Έτσι μπορείτε να αλλάξετε τη διάταξη της Προβολής Λίστας. Προεπιλογή είναι η διάταξη 7 αντικειμένων με εκτενείς πληροφορίες. Η "Λεπτή Λίστα" περιέχει 14 αντικείμενα, με λιγότερες πληροφορίες.

[ctx: #31950]
en: WEATHER
el_gr: ΚΑΙΡΟΣ

[ctx: #31951]
en: PICTURES
el_gr: ΕΙΚΟΝΕΣ

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
el_gr: ΒΙΝΤΕΟ

[ctx: #31954]
en: MOVIES
el_gr: ΤΑΙΝΙΕΣ

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
el_gr: ΤΗΛ. ΣΕΙΡΕΣ

[ctx: #31956]
en: MUSIC
el_gr: ΜΟΥΣΙΚΗ

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
el_gr: ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΙΣΚΟΥ

[ctx: #31959]
en: SYSTEM
el_gr: ΣΥΣΤΗΜΑ

[ctx: #31960]
en: CONCERTS
el_gr: ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ
