KODI Skins - en to da_dk translation catalogue (197 entries)

[ctx: #31000]
en: Directed by
da_dk: Instrueret af

[ctx: #31001]
en: Written by
da_dk: Skrevet af

[ctx: #31002]
en: Blurred album thumb
da_dk: Sløret album-miniaturebillede

[ctx: #31003]
en: Power Options
da_dk: Strømstyring

[ctx: #31004]
en: Working
da_dk: Arbejder

[ctx: #31005]
en: Fixed
da_dk: Fast

[ctx: #31006]
en: View Options
da_dk: Visningsindstillinger

[ctx: #31008]
en: Full screen
da_dk: Fuld skærm

[ctx: #31009]
en: Total Duration
da_dk: Samlet varighed

[ctx: #31010]
en: Next episode
da_dk: Næste afsnit

[ctx: #31011]
en: Latest episode
da_dk: Seneste afsnit

[ctx: #31012]
en: Airs
da_dk: Sendes

[ctx: #31013]
en: Statistics
da_dk: Statistik

[ctx: #31014]
en: Extras
da_dk: Ekstra

[ctx: #31016]
en: Poster
da_dk: Plakat

[ctx: #31019]
en: Network
da_dk: Netværk

[ctx: #31020]
en: Extra-fanart
da_dk: Ekstra fankunst

[ctx: #31024]
en: Page
da_dk: Side

[ctx: #31025]
en: Items
da_dk: Emner

[ctx: #31026]
en: Misc Options
da_dk: Diverse indstillinger

[ctx: #31029]
en: Recent movies
da_dk: Seneste film

[ctx: #31030]
en: Recent episodes
da_dk: Seneste afsnit

[ctx: #31031]
en: Random movies
da_dk: Tilfældige film

[ctx: #31032]
en: Recommended movies
da_dk: Anbefalede film

[ctx: #31033]
en: Random episodes
da_dk: Tilfældige afsnit

[ctx: #31034]
en: Recommended episodes
da_dk: Anbefalede afsnit

[ctx: #31035]
en: Random songs
da_dk: Tilfældige sange

[ctx: #31036]
en: Random albums
da_dk: Tilfældige albummer

[ctx: #31037]
en: Recent albums
da_dk: Seneste albummer

[ctx: #31038]
en: Recommended albums
da_dk: Anbefalede albummer

[ctx: #31039]
en: Actions
da_dk: Handlinger

[ctx: #31040]
en: Now Playing
da_dk: Afspiller nu

[ctx: #31046]
en: SEEKING
da_dk: SØGER

[ctx: #31048]
en: Visualisation Presets
da_dk: Forudindstillinger til visualisering

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
da_dk: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
da_dk: Sorter: Faldende

[ctx: #31055]
en: Open playlist
da_dk: Åbn playliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
da_dk: Gem playliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
da_dk: Luk playliste

[ctx: #31058]
en: PVR information
da_dk: PVR-information

[ctx: #31060]
en: This file is stacked, select the part you want to play from.
da_dk: Denne fil er kombineret. Vælg den del du vil afspille fra.

[ctx: #31062]
en: Random movie fanart
da_dk: Tilfældig filmfankunst

[ctx: #31063]
en: Random TV show fanart
da_dk: Tilfældig fankunst til tv-serie

[ctx: #31064]
en: Random video fanart
da_dk: Tilfældig videofankunst

[ctx: #31065]
en: Random music fanart
da_dk: Tilfældig musikfankunst

[ctx: #31066]
en: Random fanart
da_dk: Tilfældig fankunst

[ctx: #31067]
en: Update rating
da_dk: Opdater bedømmelse

[ctx: #31068]
en: CD Wall
da_dk: CD-væg

[ctx: #31069]
en: Change location
da_dk: Skift placering

[ctx: #31072]
en: On open video info
da_dk: Ved åbning af videoinfo

[ctx: #31075]
en: No extra features available
da_dk: Ingen ekstra funktioner tilgængelig

[ctx: #31076]
en: Landscape
da_dk: Landskab

[ctx: #31079]
en: Shift
da_dk: Skift

[ctx: #31080]
en: Manage submenu
da_dk: Håndter undermenu

[ctx: #31082]
en: Detach RSS feed from the main menu
da_dk: Afkobl RSS-feed fra hovedmenuen

[ctx: #31084]
en: Conditional weather
da_dk: Vejrforhold

[ctx: #31085]
en: Musicvideo library statistics
da_dk: Statistik for musikbibliotek

[ctx: #31086]
en: Icon
da_dk: Ikon

[ctx: #31088]
en: BannerWall
da_dk: Bannervæg

[ctx: #31089]
en: Play item on startup
da_dk: Afspil emne ved opstart

[ctx: #31090]
en: Seconds
da_dk: Sekunder

[ctx: #31091]
en: Select items
da_dk: Vælg emner

[ctx: #31092]
en: Fullscreen fanart
da_dk: Fankunst i fuld skærm

[ctx: #31094]
en: List view layout
da_dk: Listevisning

[ctx: #31095]
en: Slim List
da_dk: Smal liste

[ctx: #31100]
en: View:
da_dk: Vis:

[ctx: #31102]
en: Background
da_dk: Baggrund

[ctx: #31103]
en: N/A
da_dk: Ikke tilgængelig

[ctx: #31104]
en: Similar artists
da_dk: Lignende kunstnere

[ctx: #31105]
en: More albums from
da_dk: Flere albummer fra

[ctx: #31112]
en: Movies directed by
da_dk: Film instrueret af

[ctx: #31113]
en: Movies written by
da_dk: Film skrevet af

[ctx: #31117]
en: Fallback
da_dk: Alternativ

[ctx: #31119]
en: Show the movies from this director in your library or view online information on this director on TMDb?
da_dk: Vis filmene fra denne instruktør i dit bibliotek, eller se online oplysninger om denne instruktør på TMDb?

[ctx: #31121]
en: Enable autocomplete
da_dk: Aktiver automatisk fuldførelse

[ctx: #31122]
en: Enables the autocomplete feature of the virtual keyboard
da_dk: Aktiverer automatisk fuldførelse på det virtuelle tastatur

[ctx: #31123]
en: Album review
da_dk: Album-anmeldelse

[ctx: #31124]
en: Show Background "Now Playing" Video
da_dk: Vis "Spiller nu" i baggrunden for videoer

[ctx: #31125]
en: Show Background "Now Playing" Visualisation
da_dk: Vis "Spiller nu" visualisering i baggrunden

[ctx: #31129]
en: Hide Fanart in full screen visualisation
da_dk: Skjul fankunst i fuldskærmsvisning

[ctx: #31135]
en: Infobar Options
da_dk: Valgmuligheder for infolinje

[ctx: #31136]
en: Infobar type:
da_dk: Type af infolinje:

[ctx: #31137]
en: Hide encryption information
da_dk: Skjul krypteringsinformation

[ctx: #31138]
en: Hide tuner information
da_dk: Skjul tunerinformation

[ctx: #31139]
en: Hide signal information
da_dk: Skjul signalinformation

[ctx: #31141]
en: Hide Guide
da_dk: Skjul guide

[ctx: #31142]
en: Settings level
da_dk: Indstillingsniveau

[ctx: #31143]
en: Hide Recordings
da_dk: Skjul optagelser

[ctx: #31144]
en: Hide Timer
da_dk: Skjul timer

[ctx: #31145]
en: Hide Search
da_dk: Skjul søgning

[ctx: #31146]
en: Rated
da_dk: Vurderet

[ctx: #31151]
en: View settings
da_dk: Indstillinger til visning

[ctx: #31152]
en: Poster
da_dk: Plakat

[ctx: #31157]
en: Submenu always visible
da_dk: Undermenu altid synlig

[ctx: #31158]
en: Disable the Search icon
da_dk: Deaktiver søgeikon

[ctx: #31159]
en: Event log
da_dk: Hændelseslog

[ctx: #31160]
en: Extended
da_dk: Udvidet

[ctx: #31161]
en: Choose the position of the RSS feed. Top of the screen, bottom of the screen or the default location directly underneath the main menu.
da_dk: Vælg position til RSS feed. Top eller bunden af skærmen eller standardposition lige under hovedmenuen.

[ctx: #31176]
en: Trending Movies
da_dk: Populære film

[ctx: #31180]
en: Minutes left
da_dk: Minutter tilbage

[ctx: #31181]
en: Hour
da_dk: Time

[ctx: #31182]
en: Minute left
da_dk: Minut tilbage

[ctx: #31183]
en: Hour left
da_dk: Time tilbage

[ctx: #31184]
en: Seconds left
da_dk: Sekunder tilbage

[ctx: #31185]
en: Hours left
da_dk: Timer tilbage

[ctx: #31186]
en: Handwritten
da_dk: Håndskrevet

[ctx: #31188]
en: Status indicators
da_dk: Statusindikatorer

[ctx: #31190]
en: Video info
da_dk: Videoinformation

[ctx: #31193]
en: Display extrafanart
da_dk: Vis ekstra fankunst

[ctx: #31195]
en: Show time remaining on fullscreen info
da_dk: Vis resterende tid på fuldskærmsinformation

[ctx: #31203]
en: In Theaters
da_dk: I biografen

[ctx: #31204]
en: ComingSoon
da_dk: Kommer snart

[ctx: #31205]
en: Lyrics Source
da_dk: Kilde til sangtekster

[ctx: #31209]
en: In Cinemas
da_dk: Vises i biografer nu

[ctx: #31210]
en: Popular Movies
da_dk: Populære film

[ctx: #31234]
en: Next aired
da_dk: Næste der sendes

[ctx: #31243]
en: Posters
da_dk: Plakater

[ctx: #31245]
en: Wall
da_dk: Væg

[ctx: #31247]
en: InfoWall
da_dk: Infovæg

[ctx: #31251]
en: Gallery
da_dk: Galleri

[ctx: #31253]
en: Banners
da_dk: Bannere

[ctx: #31272]
en: Awards
da_dk: Priser

[ctx: #31274]
en: Artwork
da_dk: Grafik

[ctx: #31277]
en: Sort by
da_dk: Sorter efter

[ctx: #31286]
en: Opacity
da_dk: Gennemsigtighed

[ctx: #31291]
en: Disable scrolling label
da_dk: Deaktiver rullende label

[ctx: #31300]
en: Overview
da_dk: Oversigt

[ctx: #31301]
en: Last Updated
da_dk: Sidst opdateret

[ctx: #31307]
en: Hide Fanart
da_dk: Skjul fankunst

[ctx: #31309]
en: Memory Used
da_dk: Anvendt hukommelse

[ctx: #31317]
en: Set Fanart Path
da_dk: Vælg sti til fankunst

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
da_dk: Sidst logget ind

[ctx: #31321]
en: Karaoke Song Selector
da_dk: Sangvælger til Karaoke

[ctx: #31324]
en: Aired
da_dk: Sendt

[ctx: #31328]
en: Recently Added
da_dk: Senest tilføjede

[ctx: #31331]
en: Installed
da_dk: Installeret

[ctx: #31332]
en: Not Installed or Disabled
da_dk: Ikke installeret eller deaktiveret

[ctx: #31334]
en: Required
da_dk: Påkrævet

[ctx: #31335]
en: Recommended
da_dk: Anbefalede

[ctx: #31352]
en: Inactive
da_dk: Inaktiv

[ctx: #31356]
en: Hardware decoding
da_dk: Hardware-afkodning

[ctx: #31357]
en: Decoder
da_dk: Afkoder

[ctx: #31360]
en: Large
da_dk: Stor

[ctx: #31364]
en: Timeshift
da_dk: Tidsforskydning

[ctx: #31374]
en: Latest
da_dk: Seneste

[ctx: #31376]
en: Music OSD
da_dk: Musik OSD

[ctx: #31390]
en: Skin default
da_dk: Skinnets standard

[ctx: #31393]
en: Ends at
da_dk: Slutter

[ctx: #31397]
en: Custom Widget
da_dk: Brugerdefineret widget

[ctx: #31410]
en: [B]CONFIGURE SERVICE SETTINGS[/B][CR]Setup control of Kodi via UPnP and HTTP · Configure file sharing[CR]Enable Zeroconf · Configure AirPlay
da_dk: [B]KONFIGURER TJENESTER[/B][CR]Opsæt styring af Kodi via UPnP og HTTP · Konfigurer fildeling[CR]Aktiver Zeroconf · Konfigurer AirPlay

[ctx: #31413]
en: Local subtitle available
da_dk: Lokal undertekst tilgængelig

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
da_dk: Vælg din Kodi brugerprofil[CR]for at logge ind og fortsætte

[ctx: #31426]
en: Enter text here...
da_dk: Skriv tekst her...

[ctx: #31440]
en: Recently played channels
da_dk: Nyligt afspillede kanaler

[ctx: #31445]
en: Main menu
da_dk: Hovedmenu

[ctx: #31452]
en: Premiered
da_dk: Haft premiere

[ctx: #31491]
en: Muted
da_dk: Lyd slået fra

[ctx: #31501]
en: Channel group
da_dk: Kanalgruppe

[ctx: #31502]
en: Live TV
da_dk: Direkte tv

[ctx: #31503]
en: Add Group
da_dk: Tilføj gruppe

[ctx: #31504]
en: Rename Group
da_dk: Omdøb gruppe

[ctx: #31505]
en: Delete Group
da_dk: Slet gruppe

[ctx: #31506]
en: Available Groups
da_dk: Tilgængelige grupper

[ctx: #31511]
en: Channel Options
da_dk: Kanalindstillinger

[ctx: #31533]
en: Unwatched movies
da_dk: Usete film

[ctx: #31535]
en: Unwatched TV Shows
da_dk: Usete tv-serier

[ctx: #31536]
en: Recent recordings
da_dk: Nylige optagelser

[ctx: #31545]
en: Crew
da_dk: Mandskab

[ctx: #31578]
en: Random music videos
da_dk: Tilfældige musikvideoer

[ctx: #31581]
en: Unwatched music videos
da_dk: Usete musikvideoer

[ctx: #31584]
en: Random artists
da_dk: Tilfældige kunstnere

[ctx: #31599]
en: Age
da_dk: Alder

[ctx: #31600]
en: Place of birth
da_dk: Fødselssted

[ctx: #31708]
en: Sort by
da_dk: Sorter efter

[ctx: #31732]
en: In progress movies
da_dk: Igangværende film

[ctx: #31736]
en: Opacity
da_dk: Gennemsigtighed

[ctx: #31851]
en: Revenue
da_dk: Indtægter

[ctx: #31901]
en: 36 Hour Forecast
da_dk: 36 timers vejrudsigt

[ctx: #31902]
en: Hourly Forecast
da_dk: Vejrudsigt de næste timer

[ctx: #31903]
en: Weekend Forecast
da_dk: Vejrudsigt for weekenden

[ctx: #31904]
en: 10 Day Forecast
da_dk: 10 døgns vejrudsigt

[ctx: #31908]
en: Chance of Precipitation
da_dk: Risiko for nedbør

[ctx: #31909]
en: Fetching forecast info...
da_dk: Henter vejrudsigt...

[ctx: #31910]
en: Map & Alerts
da_dk: Kort og advarsler

[ctx: #31939]
en: Hide Infopanel on scrolling
da_dk: Skjul informationspanel ved rulning

[ctx: #31941]
en: Kiosk mode
da_dk: Kiosktilstand

[ctx: #31950]
en: WEATHER
da_dk: VEJR

[ctx: #31951]
en: PICTURES
da_dk: BILLEDER

[ctx: #31952]
en: LIVE TV
da_dk: DIREKTE TV

[ctx: #31953]
en: VIDEOS
da_dk: VIDEOER

[ctx: #31954]
en: MOVIES
da_dk: FILM

[ctx: #31955]
en: TV SHOWS
da_dk: TV-SERIER

[ctx: #31956]
en: MUSIC
da_dk: MUSIK

[ctx: #31958]
en: PLAY DISC
da_dk: AFSPIL DISC

[ctx: #31970]
en: Rate on Trakt
da_dk: Bedøm på Trakt

[ctx: #31989]
en: Animate backgrounds
da_dk: Animer baggrunde

[ctx: #31994]
en: Vertical Menu
da_dk: Lodret menu
