Embuary Helper - en to tr_TR translation catalogue (29 entries)

[ctx: #32000]
en: Error
tr_TR: Hata

[ctx: #32001]
en: This is a tool to provide features to a skin and requires skin integration.
tr_TR: Bu, dış görünüme özellikler sağlayan ve dış görünümün tamamlanması için gerekli bir araçtır.

[ctx: #32002]
en: Enable logging
tr_TR: Günlük kaydı etkinleştir

[ctx: #32004]
en: detected
tr_TR: algılandı

[ctx: #32005]
en: Changed font to
tr_TR: Yazı tipi olarak değiştirildi

[ctx: #32003]
en: Delete add-on image cache
tr_TR: Eklenti resim önbelleğini sil

[ctx: #32006]
en: Applying changes
tr_TR: Değişiklikleri uygulama

[ctx: #32007]
en: Suggestions based on random watched item
tr_TR: Rastgele izlenen öğeye dayalı öneriler

[ctx: #32008]
en: Next up
tr_TR: Sıradaki

[ctx: #32009]
en: Suggestions by random genre
tr_TR: Rastgele türe göre öneriler

[ctx: #32010]
en: Recently added episodes and shows
tr_TR: Son eklenen bölümler ve programlar

[ctx: #32011]
en: All media
tr_TR: Tüm medya

[ctx: #32012]
en: Recommended by rating
tr_TR: Derecelendirmeye göre önerilir

[ctx: #32013]
en: Continue watching
tr_TR: İzlemeye devam et

[ctx: #32014]
en: Suggestions based on the last watched item
tr_TR: Son izlenen öğeye dayalı öneriler

[ctx: #32015]
en: Recently added unwatched episodes and shows
tr_TR: Son eklenen izlenmemiş bölümler ve programlar

[ctx: #32016]
en: Enable service module
tr_TR: Servis modülünü etkinleştir

[ctx: #32017]
en: Service interval time
tr_TR: Servis zaman aralığı

[ctx: #32018]
en: Default blurring radius
tr_TR: Varsayılan bulanıklaştırma yarıçapı

[ctx: #32020]
en: Misc.
tr_TR: Çeşitli

[ctx: #32021]
en: Background change interval
tr_TR: Arkaplan değişim aralığı

[ctx: #32019]
en: This will delete all created images (blurred backgrounds, genre thumbs, etc.) in the addon_data folder. Do you want to proceed?
tr_TR: Bu, addon_data klasöründe oluşturulan tüm görüntüleri (bulanık arka planlar, tür küçük resimleri vb.) siler. Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: #32022]
en: All available database items
tr_TR: Kullanılabilir tüm veritabanı öğeleri

[ctx: #32023]
en: items
tr_TR: Öğeler

[ctx: #32024]
en: The video database has no library tags stored.
tr_TR: Video veritabanında kayıtlı kitaplık etiketi yok.

[ctx: #32025]
en: Attention
tr_TR: Dikkat

[ctx: #32026]
en: Enable library tag detection for
tr_TR: Kütüphane etiketi algılamayı etkinleştir

[ctx: #32027]
en: Add/remove movie favourite
tr_TR: Favori film ekle/kaldır

[ctx: #32028]
en: Add/remove TV show favourite
tr_TR: Favori TV programı ekle/kaldır
