Embuary Helper - en to it_IT translation catalogue (37 entries)

[ctx: #32000]
en: Error
it_IT: Errore

[ctx: #32001]
en: This is a tool to provide features to a skin and requires skin integration.
it_IT: Questo è uno strumento per fornire funzionalità a una skin e richiede l'integrazione nella skin.

[ctx: #32002]
en: Enable logging
it_IT: Attiva logging

[ctx: #32004]
en: detected
it_IT: rilevato

[ctx: #32005]
en: Changed font to
it_IT: Font modificato in

[ctx: #32003]
en: Delete add-on image cache
it_IT: Elimina cache immagini add-on

[ctx: #32006]
en: Applying changes
it_IT: Applicazione modifiche

[ctx: #32007]
en: Suggestions based on random watched item
it_IT: Suggerimenti basati su elementi guardati a caso

[ctx: #32008]
en: Next up
it_IT: Prossimo

[ctx: #32009]
en: Suggestions by random genre
it_IT: Suggerimenti per genere casuale

[ctx: #32010]
en: Recently added episodes and shows
it_IT: Episodi e serie aggiunte di recente

[ctx: #32011]
en: All media
it_IT: Tutti i media

[ctx: #32012]
en: Recommended by rating
it_IT: Raccomandazioni basate sulla valutazione

[ctx: #32013]
en: Continue watching
it_IT: Continua a guardare

[ctx: #32014]
en: Suggestions based on the last watched item
it_IT: Suggerimenti basati sull'ultimo elemento guardato

[ctx: #32015]
en: Recently added unwatched episodes and shows
it_IT: Episodi e serie non viste aggiunte di recente

[ctx: #32016]
en: Enable service module
it_IT: Abilita modulo di servizio

[ctx: #32017]
en: Service interval time
it_IT: Intervallo servizio

[ctx: #32018]
en: Default blurring radius
it_IT: Raggio di sfocatura predefinito

[ctx: #32020]
en: Misc.
it_IT: Varie

[ctx: #32021]
en: Background change interval
it_IT: Intervallo cambio dello sfondo

[ctx: #32019]
en: This will delete all created images (blurred backgrounds, genre thumbs, etc.) in the addon_data folder. Do you want to proceed?
it_IT: Ciò eliminerà tutte le immagini create (sfondi sfocati, immagini genere, ecc.) nella cartella addon_data. Vuoi procedere?

[ctx: #32022]
en: All available database items
it_IT: Tutti gli elementi del database disponibili

[ctx: #32023]
en: items
it_IT: elementi

[ctx: #32024]
en: The video database has no library tags stored.
it_IT: Il database video non ha alcuna libreria tag disponibile.

[ctx: #32025]
en: Attention
it_IT: Attenzione

[ctx: #32026]
en: Enable library tag detection for
it_IT: Attiva riconoscimento tag libreria per

[ctx: #32027]
en: Add/remove movie favourite
it_IT: Aggiungi/rimuovi film preferito

[ctx: #32028]
en: Add/remove TV show favourite
it_IT: Aggiungi/rimuovi programma TV preferito

[ctx: #32029]
en: Directed by
it_IT: Diretto da

[ctx: #32030]
en: Items starring
it_IT: Elementi con protagonista

[ctx: #32031]
en: Because you watched
it_IT: Perché hai visto

[ctx: #32032]
en: Christmas holiday season
it_IT: Festività natalizie

[ctx: #32033]
en: Spooky suggestions
it_IT: Suggerimenti spettrali

[ctx: #32034]
en: May the force be with you
it_IT: Che la forza sia con te

[ctx: #32035]
en: Live long and prosper
it_IT: Lunga vita e prosperità

[ctx: #32036]
en: Special and seasonal widgets
it_IT: Widget speciali e stagionali
