KODI Main - en to ro_ro translation catalogue (22 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi PVR addon for IPTV support.
ro_ro: Supliment PVR Kodi pentru suport IPTV. https://github.com/afedchin/Kodi-addon-iptvsimple/wiki/IPTV-Simple-Home

[ctx: Addon Description]
en: IPTV Simple PVR Client support m3u playlists, streaming of Live TV for multicast/unicast sources, listening to Radio channels and EPG.[CR]    [CR]For documentation visit: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]
ro_ro: PVR Client IPTV suporta liste m3u, redare TV în direct pentru surse de multicast/unicast, ascultare canale radio si EPG.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The authors are in no way responsible for failed playings, incorrect EPG times, wasted hours, or any other undesirable effects.
ro_ro: Această parte din program nu este stabilă! Autorii nu sunt responsabili în nici un fel pentru înregistrări eșuate, cronometrări EPG incorecte, ore pierdute sau orice alte efecte nedorite.

[ctx: #30000]
note: settings labels label: General - m3uPathType label: EPG Settings - epgPathType label: Channel Logos - logoPathType
en: Location
ro_ro: Locație

[ctx: #30003]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Disabled
ro_ro: Dezactivat

[ctx: #30019]
note: label-category: epgsettings
en: EPG Settings
ro_ro: Stabiliri EPG

[ctx: #30020]
note: label-group: EPG Settings - EPG Settings
en: EPG
ro_ro: Ghid program electronic

[ctx: #30022]
note: label: EPG Settings - epgUrl
en: XMLTV URL
ro_ro: URL XMLTV

[ctx: #30025]
note: label: General - m3uCache
en: Cache m3u at local storage
ro_ro: Preîncarcă m3u în stocarea locală

[ctx: #30026]
note: label: EPG Settings - epgCache
en: Cache XMLTV at local storage
ro_ro: Preîncarcă XMLTV în stocarea locală

[ctx: #30040]
note: label-group: Channel Logos - XMLTV Logos Options
en: XMLTV Logos Options
ro_ro: Opțiuni sigle XMLTV

[ctx: #30042]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Ignore
ro_ro: Ignoră

[ctx: #30043]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer M3U
ro_ro: Preferă M3U

[ctx: #30044]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer XMLTV
ro_ro: Preferă XMLTV

[ctx: #30050]
note: label-category: genres label-group: Genres - Genres
en: Genres
ro_ro: Genuri

[ctx: #30060]
note: label-category: advanced
en: Advanced
ro_ro: Avansat

[ctx: #30065]
note: label-group: Advanced - Streaming
en: Streaming
ro_ro: Difuzare în flux

[ctx: #30110]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Disabled
ro_ro: Dezactivat

[ctx: #30111]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Default
ro_ro: Standard

[ctx: #30120]
note: label-category: timeshift label-group: Timeshift - Timeshift
en: Timeshift
ro_ro: Decalaj temporal

[ctx: #30157]
note: label-option: Media - mediaEnabled - IGNORE_GROUP_NAME
en: Never
ro_ro: Niciodată

[ctx: #30450]
note: label: TV
en: TV
ro_ro: Televizor
