KODI Main - en to mk_mk translation catalogue (18 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi PVR addon for IPTV support.
mk_mk: Kodi PVR додаток за IPTV. https://github.com/afedchin/Kodi-addon-iptvsimple/wiki/IPTV-Simple-Home

[ctx: Addon Description]
en: IPTV Simple PVR Client support m3u playlists, streaming of Live TV for multicast/unicast sources, listening to Radio channels and EPG.[CR]    [CR]For documentation visit: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]
mk_mk: IPTV Simple PVR Client поддржува m3u листи, гледање на Live TV од multicast/unicast извори, слушање Радио канали и EPG.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The authors are in no way responsible for failed playings, incorrect EPG times, wasted hours, or any other undesirable effects.
mk_mk: Ова е нестабилен софтвер! Авторите во никој случај не се одговорни за неуспешно гледање, неточни времиња во EPG, вашето потрошено време или било кои непосакувани ефекти.

[ctx: #30000]
note: settings labels label: General - m3uPathType label: EPG Settings - epgPathType label: Channel Logos - logoPathType
en: Location
mk_mk: Локација

[ctx: #30003]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Disabled
mk_mk: Исклучено

[ctx: #30010]
note: label-category: general label-group: General - General
en: General
mk_mk: Општо

[ctx: #30019]
note: label-category: epgsettings
en: EPG Settings
mk_mk: EPG поставки

[ctx: #30022]
note: label: EPG Settings - epgUrl
en: XMLTV URL
mk_mk: Адреса до XMLTV

[ctx: #30025]
note: label: General - m3uCache
en: Cache m3u at local storage
mk_mk: Кеширај ја m3u листата локално

[ctx: #30026]
note: label: EPG Settings - epgCache
en: Cache XMLTV at local storage
mk_mk: Кеширај XMLTV локално

[ctx: #30042]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Ignore
mk_mk: Игнорирај

[ctx: #30050]
note: label-category: genres label-group: Genres - Genres
en: Genres
mk_mk: Жанрови

[ctx: #30060]
note: label-category: advanced
en: Advanced
mk_mk: Напредно

[ctx: #30110]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Disabled
mk_mk: Исклучено

[ctx: #30111]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Default
mk_mk: Подразбирачко

[ctx: #30157]
note: label-option: Media - mediaEnabled - IGNORE_GROUP_NAME
en: Never
mk_mk: Никогаш

[ctx: #30450]
note: label: TV
en: TV
mk_mk: ТВ

[ctx: #30451]
note: label: Radio
en: Radio
mk_mk: Радио
