KODI Main - en to fi_fi translation catalogue (36 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi PVR addon for IPTV support.
fi_fi: Kodin tallenninlisäosa IPTV-tuelle. https://github.com/afedchin/Kodi-addon-iptvsimple/wiki/IPTV-Simple-Home

[ctx: Addon Description]
en: IPTV Simple PVR Client support m3u playlists, streaming of Live TV for multicast/unicast sources, listening to Radio channels and EPG.[CR]    [CR]For documentation visit: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]
fi_fi: IPTV Simple PVR-pääte tukee m3u-toistolistoja, televisiolähetysten multicast-/unicast-suoratoistoa, radiokanavien kuuntelua sekä ohjelmaopasta.[CR]    [CR]Ohjeita löydät täältä: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The authors are in no way responsible for failed playings, incorrect EPG times, wasted hours, or any other undesirable effects.
fi_fi: Tämä on epävakaa ohjelmisto! Sen kehittäjät eivät ole millään tavoin vastuussa epäonnistuneista toistoista, virheellisistä ohjelmaoppaan aikatauluista, hukatusta ajasta tai mistään muistakaan ei-toivotuista seurauksista.

[ctx: #30000]
note: settings labels label: General - m3uPathType label: EPG Settings - epgPathType label: Channel Logos - logoPathType
en: Location
fi_fi: Sijainti

[ctx: #30001]
note: label-option: General - m3uPathType label-option: General - epgPathType label-option: General - logoPathType label-option: General - genresPathType
en: Local path (includes local network)
fi_fi: Paikallinen sijainti (sisältää verkkosijainnit)

[ctx: #30002]
note: label-option: General - m3uPathType label-option: General - epgPathType label-option: General - logoPathType label-option: General - genresPathType
en: Remote path (Internet address)
fi_fi: Etäsijainti (Internet-osoite)

[ctx: #30003]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Disabled
fi_fi: Ei käytössä

[ctx: #30010]
note: label-category: general label-group: General - General
en: General
fi_fi: Yleiset

[ctx: #30019]
note: label-category: epgsettings
en: EPG Settings
fi_fi: Ohjelmaopas

[ctx: #30020]
note: label-group: EPG Settings - EPG Settings
en: EPG
fi_fi: Ohjelmaopas

[ctx: #30022]
note: label: EPG Settings - epgUrl
en: XMLTV URL
fi_fi: XMLTV-tiedoston URL-osoite

[ctx: #30023]
note: label: EPG Settings - epgTSOverride
en: Apply time shift to all channels
fi_fi: Käytä ajansiirtoa kaikilla kanavilla

[ctx: #30024]
note: label: EPG Settings - epgTimeShift
en: EPG time shift
fi_fi: Ohjelmaoppaan ajansiirto

[ctx: #30025]
note: label: General - m3uCache
en: Cache m3u at local storage
fi_fi: Tallenna m3u-tiedostot paikalliselle levylle

[ctx: #30026]
note: label: EPG Settings - epgCache
en: Cache XMLTV at local storage
fi_fi: Tallenna XMLTV-tiedostot paikalliselle levylle

[ctx: #30040]
note: label-group: Channel Logos - XMLTV Logos Options
en: XMLTV Logos Options
fi_fi: XMLTV-logojen asetukset

[ctx: #30042]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Ignore
fi_fi: Jätä huomioimatta

[ctx: #30043]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer M3U
fi_fi: Suosi M3U:ta

[ctx: #30044]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer XMLTV
fi_fi: Suosi XMLTV:tä

[ctx: #30050]
note: label-category: genres label-group: Genres - Genres
en: Genres
fi_fi: Lajityypit

[ctx: #30060]
note: label-category: advanced
en: Advanced
fi_fi: Edistynyt

[ctx: #30065]
note: label-group: Advanced - Streaming
en: Streaming
fi_fi: Suoratoisto

[ctx: #30110]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Disabled
fi_fi: Ei käytössä

[ctx: #30111]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Default
fi_fi: Oletus

[ctx: #30120]
note: label-category: timeshift label-group: Timeshift - Timeshift
en: Timeshift
fi_fi: Ajansiirto

[ctx: #30121]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabled
en: Enable timeshift
fi_fi: Käytä ajansiirtoa

[ctx: #30122]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledHttp
en: Enable timeshift for HTTP based streams
fi_fi: Käytä ajansiirtoa HTTP-pohjaisille mediavirroille

[ctx: #30125]
note: label: Timeshift - timeshiftCustom
en: Always enable timeshift stream mode if missing
fi_fi: Käytä mediavirran ajansiirtotilaa, jos puuttuu

[ctx: #30126]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledAll
en: Enable timeshift for all streams
fi_fi: Käytä ajansiirtoa kaikille mediavirroille

[ctx: #30127]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledUdp
en: Enable timeshift for UDP based streams
fi_fi: Käytä ajansiirtoa UDP-pohjaisille mediavirroille

[ctx: #30157]
note: label-option: Media - mediaEnabled - IGNORE_GROUP_NAME
en: Never
fi_fi: Ei koskaan

[ctx: #30450]
note: label: TV
en: TV
fi_fi: Tv

[ctx: #30500]
note: notification: Inputstreams
en: Inputstream error
fi_fi: Inputstream-virhe

[ctx: #30501]
note: notification: Inputstreams
en: The %s addon is not installed.
fi_fi: %s -lisäosaa ei ole asennettu.

[ctx: #30502]
note: notification: Inputstreams
en: The %s addon is not enabled.
fi_fi: %s -lisäosa ei ole käytössä.

[ctx: #30721]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabled
en: Enable the timeshift feature.
fi_fi: Käytä ajansiirto-ominaisuutta.
