KODI Main - en to bg_bg translation catalogue (58 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi PVR addon for IPTV support.
bg_bg: Добавка за ПВР за поддръжка на IPTV. https://github.com/afedchin/Kodi-addon-iptvsimple/wiki/IPTV-Simple-Home

[ctx: Addon Description]
en: IPTV Simple PVR Client support m3u playlists, streaming of Live TV for multicast/unicast sources, listening to Radio channels and EPG.[CR]    [CR]For documentation visit: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]
bg_bg: Прост клиент за ПВР за телевизия по Интернет. Поддържа списъци за възпроизвеждане във формат „m3u“, поточно предавана телевизия от източници с излъчване мултикаст и уникаст, слушане на радио канали и електронен програмен справочник.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The authors are in no way responsible for failed playings, incorrect EPG times, wasted hours, or any other undesirable effects.
bg_bg: Тази програма е нестабилна! Авторите не носят отговорност за неуспешно възпроизвеждане, некоректни часове в електронния програмен справочник, пропиляното време и други нежелани ефекти.

[ctx: #30000]
note: settings labels label: General - m3uPathType label: EPG Settings - epgPathType label: Channel Logos - logoPathType
en: Location
bg_bg: Местоположение

[ctx: #30002]
note: label-option: General - m3uPathType label-option: General - epgPathType label-option: General - logoPathType label-option: General - genresPathType
en: Remote path (Internet address)
bg_bg: Отдалечен път (адрес в Интернет)

[ctx: #30003]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Disabled
bg_bg: Изключено

[ctx: #30004]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Repeated refresh
bg_bg: Периодично опресняване

[ctx: #30005]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Once per day
bg_bg: Веднъж дневно

[ctx: #30010]
note: label-category: general label-group: General - General
en: General
bg_bg: Основни

[ctx: #30011]
note: label: General - m3uPath
en: M3U playlist path
bg_bg: Път до списък във формат M3U

[ctx: #30012]
note: label: General - m3uUrl
en: M3U playlist URL
bg_bg: Адрес на списък във формат M3U

[ctx: #30013]
note: label: General - startNum
en: Start channel number
bg_bg: Начален номер на канал

[ctx: #30014]
note: label: General - numberByOrder
en: Only number by channel order in M3U
bg_bg: Да се номерира само по реда на каналите във файла M3U

[ctx: #30016]
note: label: General - m3uRefreshIntervalMins
en: Refresh interval
bg_bg: Интервал на опресняване

[ctx: #30017]
note: label: General - m3uRefreshHour
en: Refresh hour (24h)
bg_bg: Час за опресняване (24ч)

[ctx: #30019]
note: label-category: epgsettings
en: EPG Settings
bg_bg: Настройки на справочника

[ctx: #30020]
note: label-group: EPG Settings - EPG Settings
en: EPG
bg_bg: Справочник

[ctx: #30021]
note: label: EPG Settings - epgPath
en: XMLTV path
bg_bg: Път за XMLTV

[ctx: #30022]
note: label: EPG Settings - epgUrl
en: XMLTV URL
bg_bg: Адрес за XMLTV

[ctx: #30023]
note: label: EPG Settings - epgTSOverride
en: Apply time shift to all channels
bg_bg: Прилагане на времевото отместване за всички канали

[ctx: #30024]
note: label: EPG Settings - epgTimeShift
en: EPG time shift
bg_bg: Времево отместване в справочника

[ctx: #30025]
note: label: General - m3uCache
en: Cache m3u at local storage
bg_bg: Кеширане на файловете m3u в локалното хранилище

[ctx: #30026]
note: label: EPG Settings - epgCache
en: Cache XMLTV at local storage
bg_bg: Кеширане на XMLTV в локалното хранилище

[ctx: #30027]
note: format-label: EPG Settings - epgTimeShift
en: {0:.1f} hours
bg_bg: {0:.1f} часа

[ctx: #30030]
note: label-category: channellogos label-group: Channel Logos - Channel Logos
en: Channel Logos
bg_bg: Емблеми на каналите

[ctx: #30031]
note: label: Channel Logos - logoPath
en: Channel logos folder
bg_bg: Папка с емблемите на каналите

[ctx: #30032]
note: label: Channel Logos - logoBaseUrl
en: Channel logos base URL
bg_bg: Общ адрес за емблеми на каналите

[ctx: #30040]
note: label-group: Channel Logos - XMLTV Logos Options
en: XMLTV Logos Options
bg_bg: Настройки за емблемите от XMLTV

[ctx: #30041]
note: label: Channel Logos - logoFromEpg
en: Channels logos from XMLTV
bg_bg: Емблеми на каналите от XMLTV

[ctx: #30042]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Ignore
bg_bg: Игнорирай

[ctx: #30043]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer M3U
bg_bg: Да се предпочита M3U

[ctx: #30044]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer XMLTV
bg_bg: Да се предпочита XMLTV

[ctx: #30050]
note: label-category: genres label-group: Genres - Genres
en: Genres
bg_bg: Жанрове

[ctx: #30051]
note: label: Genres - useEpgGenreText
en: Use genre text from XMLTV when mapping genres
bg_bg: Използване на текстовете за жанровете от XMLTV при свързване на жанровете

[ctx: #30052]
note: label: Genres - genresPath
en: Genres path
bg_bg: Път до жанровете

[ctx: #30053]
note: label: Genres - genresUrl
en: Genres URL
bg_bg: Адрес на жанровете

[ctx: #30060]
note: label-category: advanced
en: Advanced
bg_bg: Допълнителни

[ctx: #30061]
note: label-group: Advanced - Multicast relay
en: Multicast relay (udpxy)
bg_bg: Мултикастово препредаване (udpxy)

[ctx: #30062]
note: label: Advanced - transformMulticastStreamUrls
en: Transform multicast stream URLs
bg_bg: Преобразуване на адресите за мултикастови потоци

[ctx: #30063]
note: label: Advanced - udpxyHost
en: Relay hostname or IP address
bg_bg: Препредаване на името на сървъра или IP адреса

[ctx: #30064]
note: label: Advanced - udpxyPort
en: Relay port
bg_bg: Препредаване на порта

[ctx: #30065]
note: label-group: Advanced - Streaming
en: Streaming
bg_bg: Поточно излъчване

[ctx: #30110]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Disabled
bg_bg: Изключено

[ctx: #30111]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Default
bg_bg: Стандартен

[ctx: #30120]
note: label-category: timeshift label-group: Timeshift - Timeshift
en: Timeshift
bg_bg: Изместване във времето

[ctx: #30121]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabled
en: Enable timeshift
bg_bg: Изместване във времето

[ctx: #30157]
note: label-option: Media - mediaEnabled - IGNORE_GROUP_NAME
en: Never
bg_bg: Никога

[ctx: #30450]
note: label: TV
en: TV
bg_bg: ТЕЛЕВИЗИЯ

[ctx: #30451]
note: label: Radio
en: Radio
bg_bg: Радио

[ctx: #30600]
note: ############ help info # help info - General help-category: General
en: General settings required for the addon to function.
bg_bg: Общи настройки, необходими за работата на добавката.

[ctx: #30606]
note: help: General - numberByOrder
en: Ignore any 'tvg-chno' tags and only number channels by the order in the M3U starting at 'Start channel number'.
bg_bg: Пренебрегване на всякакви етикети от вида „tvg-chno“; каналите да се номерират по реда във файла M3U, започвайки с „Началния номер на канал“.

[ctx: #30626]
note: help: EPG Settings - epgTSOverside
en: Whether or not to override the time shift for all channels with `EPG time shift`. If not enabled `EPG time shift` plus the individual time shift per channel (if available) will be used.
bg_bg: Дали времевото отместване на всички канали да се замени от `Времевото отместване в справочника`. Ако `Времевото отместване в справочника` не е включено, ще се използват отделните времеви отмествания на всеки канал (ако има такива).

[ctx: #30640]
note: help info - Channel Logos help-category: Channel Logos
en: Settings related to Channel Logos.
bg_bg: Настройки за емблемите на каналите.

[ctx: #30660]
note: help info - Genres help-category: Genres
en: Settings related to genres.
bg_bg: Настройки за жанровете

[ctx: #30661]
note: help: Genres - useEpgGenreText
en: If enabled, and a genre mapping file is used to get a genre type and sub type use the EPG's genre text (i.e. 'category' text) for the genre instead of the kodi default text.
bg_bg: Ако това е включено, и за типа и подтипа на жанра се използва файл за свързване на жанровете, от ще се използва текстът за жанра от справочника (тоест текста за „категория“), вместо текстът по подразбиране.

[ctx: #30681]
note: help: Advanced - transformMulticastStreamUrls
en: Multicast (UDP/RTP) streams do not work well on Wifi networks. A multicast relay can convert the stream from UDP/RTP multicast to HTTP. Enabling this option will transform multicast stream URLs from the M3U file to HTTP addresses so they can be accesssed via a 'udpxy' relay on the local network. E.g. a UDP multicast stream URL like 'udp://@239.239.3.38:5239' would get transformed to something like 'http://192.168.1.1:4000/udp/239.239.3.38:5239'.
bg_bg: Мултикастовите потоци (UDP/RTP) не работят добре при ползване на безжична мрежа. Мултикастовото препредаване може да преобразува потока от мултикаст UDP/RTP до HTTP. Включването на тази възможност ще преобразува адресите за мултикастови потоци от файла M3U в адреси по протокола HTTP, така че да могат да бъдат достъпни чрез препредаване с „udpxy“ в локалната мрежа. Например: мултикастов поток през UDP с адрес от вида „udp://@239.239.3.38:5239“ ще бъде преобразуван до нещо като „http://192.168.1.1:4000/udp/239.239.3.38:5239“.

[ctx: #30682]
note: help: Advanced - udpxyHost
en: The hostname or ip address of the multicast relay (udpxy) on the local network.
bg_bg: Името на сървъра или IP адреса за мултикастово препредаване (udpxy) в локалната мрежа.

[ctx: #30683]
note: help: Advanced - udpxyPort
en: The port of the multicast relay (udpxy) on the local network.
bg_bg: Порта за мултикастово препредаване (udpxy) в локалната мрежа.
