KODI Main - en to be_by translation catalogue (171 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi PVR addon for IPTV support.
be_by: PVR-дапаўненне для Kodi для падтрымкі IPTV.

[ctx: Addon Description]
en: IPTV Simple PVR Client support m3u playlists, streaming of Live TV for multicast/unicast sources, listening to Radio channels and EPG.[CR]    [CR]For documentation visit: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]
be_by: IPTV Simple PVR Client падтрымлівае спісы прайгравання m3u, струменевае вяшчанне з аднаканальных і шматканальных крыніц, радыё і тэлегід.[CR]    [CR]Для прагляду дакументацыі наведайце: https://github.com/kodi-pvr/pvr.iptvsimple/blob/Matrix/README.md[CR]

[ctx: Addon Disclaimer]
en: The authors are in no way responsible for failed playings, incorrect EPG times, wasted hours, or any other undesirable effects.
be_by: Аўтары не нясуць адказнасці за памылкі прайгравання, няправільны час у тэлегідзе, змарнаваны час і іншыя адмоўныя эфекты.

[ctx: #30000]
note: settings labels label: General - m3uPathType label: EPG Settings - epgPathType label: Channel Logos - logoPathType
en: Location
be_by: Размяшчэнне

[ctx: #30001]
note: label-option: General - m3uPathType label-option: General - epgPathType label-option: General - logoPathType label-option: General - genresPathType
en: Local path (includes local network)
be_by: Лакальны шлях (уключае лакальную сетку)

[ctx: #30002]
note: label-option: General - m3uPathType label-option: General - epgPathType label-option: General - logoPathType label-option: General - genresPathType
en: Remote path (Internet address)
be_by: Адлеглы шлях (інтэрнэт-адрас)

[ctx: #30003]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Disabled
be_by: Адключана

[ctx: #30004]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Repeated refresh
be_by: Перыядычнае абнаўленне

[ctx: #30005]
note: label-option: General - m3uRefreshMode
en: Once per day
be_by: Раз на дзень

[ctx: #30010]
note: label-category: general label-group: General - General
en: General
be_by: Агульныя

[ctx: #30011]
note: label: General - m3uPath
en: M3U playlist path
be_by: Шлях да спіса прайгравання M3U

[ctx: #30012]
note: label: General - m3uUrl
en: M3U playlist URL
be_by: URL-спасылка на спіс прайгравання M3U

[ctx: #30013]
note: label: General - startNum
en: Start channel number
be_by: Нумар пачатковага канала

[ctx: #30014]
note: label: General - numberByOrder
en: Only number by channel order in M3U
be_by: Сартаваць у M3U толькі па нумары канала

[ctx: #30015]
note: label: General - m3uRefreshMode
en: Auto refresh mode
be_by: Рэжым аўтаматычнага абнаўлення

[ctx: #30016]
note: label: General - m3uRefreshIntervalMins
en: Refresh interval
be_by: Інтэрвал абнаўлення

[ctx: #30017]
note: label: General - m3uRefreshHour
en: Refresh hour (24h)
be_by: Час абнаўлення (24г)

[ctx: #30018]
note: label-group: General - Refresh
en: Refresh
be_by: Абнавіць

[ctx: #30019]
note: label-category: epgsettings
en: EPG Settings
be_by: Налады тэлегіда

[ctx: #30020]
note: label-group: EPG Settings - EPG Settings
en: EPG
be_by: Тэлегід

[ctx: #30021]
note: label: EPG Settings - epgPath
en: XMLTV path
be_by: Шлях да XMLTV

[ctx: #30022]
note: label: EPG Settings - epgUrl
en: XMLTV URL
be_by: URL-спасылка на XMLTV

[ctx: #30023]
note: label: EPG Settings - epgTSOverride
en: Apply time shift to all channels
be_by: Зрух часу для ўсіх каналаў

[ctx: #30024]
note: label: EPG Settings - epgTimeShift
en: EPG time shift
be_by: Зрух часу тэлегіда

[ctx: #30025]
note: label: General - m3uCache
en: Cache m3u at local storage
be_by: Захоўваць m3u у кэшы ў лакальным сховішчы

[ctx: #30026]
note: label: EPG Settings - epgCache
en: Cache XMLTV at local storage
be_by: Захоўваць XMLTV у кэшы ў лакальным сховішчы

[ctx: #30027]
note: format-label: EPG Settings - epgTimeShift
en: {0:.1f} hours
be_by: {0:.1f} гадзін

[ctx: #30028]
note: label: General - tvChannelGroupsOnly
en: Only load TV channels in groups
be_by: Загружаць ТБ-каналы толькі ў групах

[ctx: #30029]
note: label-group: General - TV Groups
en: TV Groups
be_by: ТБ-групы

[ctx: #30030]
note: label-category: channellogos label-group: Channel Logos - Channel Logos
en: Channel Logos
be_by: Лагатыпы каналаў

[ctx: #30031]
note: label: Channel Logos - logoPath
en: Channel logos folder
be_by: Каталог з лагатыпамі каналаў

[ctx: #30032]
note: label: Channel Logos - logoBaseUrl
en: Channel logos base URL
be_by: URL-спасылка на лагатыпы каналаў

[ctx: #30033]
note: label-group: General - Radio Groups
en: Radio Groups
be_by: Радыёгрупы

[ctx: #30034]
note: label: General - tvGroupMoade
en: TV group mode
be_by: Рэжым ТБ-групаў

[ctx: #30035]
note: label: General - radioGroupMoade
en: Radio group mode
be_by: Рэжым радыёгрупаў

[ctx: #30036]
note: label-option: Channels - tvGroupmode label-option: Channels - radioGroupGode
en: All groups
be_by: Усе групы

[ctx: #30037]
note: label-option: Channels - tvGroupMode label-option: Channels - radioGroupGode
en: Some groups
be_by: Некаторыя групы

[ctx: #30038]
note: label-option: General - tvGroupMode label-option: General - radioGroupGode
en: Custom groups
be_by: Адвольныя групы

[ctx: #30039]
note: label: Channels - numTvGroups
en: Number of TV groups
be_by: Колькасць ТБ-групаў

[ctx: #30040]
note: label-group: Channel Logos - XMLTV Logos Options
en: XMLTV Logos Options
be_by: Параметры лагатыпаў XMLTV

[ctx: #30041]
note: label: Channel Logos - logoFromEpg
en: Channels logos from XMLTV
be_by: Лагатыпы каналаў з XMLTV

[ctx: #30042]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Ignore
be_by: Не зважаць

[ctx: #30043]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer M3U
be_by: Аддаваць перавагу M3U

[ctx: #30044]
note: label-option: Channel Logos - logoFromEpg
en: Prefer XMLTV
be_by: Аддаваць перавагу XMLTV

[ctx: #30045]
note: label: General - oneTvGroup
en: TV group 1
be_by: ТБ-група 1

[ctx: #30046]
note: label: General - twoTvGroup
en: TV group 2
be_by: ТБ-група 2

[ctx: #30047]
note: label: General - threeTvGroup
en: TV group 3
be_by: ТБ-група 3

[ctx: #30048]
note: label: General - fourTvGroup
en: TV group 4
be_by: ТБ-група 4

[ctx: #30049]
note: label: General - fiveTvGroup
en: TV group 5
be_by: ТБ-група 5

[ctx: #30050]
note: label-category: genres label-group: Genres - Genres
en: Genres
be_by: Жанры

[ctx: #30051]
note: label: Genres - useEpgGenreText
en: Use genre text from XMLTV when mapping genres
be_by: Выкарыстоўваць даныя XMLTV пры групаванні па жанрах

[ctx: #30052]
note: label: Genres - genresPath
en: Genres path
be_by: Шлях да жанраў

[ctx: #30053]
note: label: Genres - genresUrl
en: Genres URL
be_by: URL-спасылка на жанры

[ctx: #30054]
note: label: Channels - customTvGroupsFile
en: Custom TV groups file
be_by: Файл ТБ-групаў

[ctx: #30055]
note: label: General - oneRadioGroup
en: Radio group 1
be_by: Радыёгрупа 1

[ctx: #30056]
note: label: General - twoRadioGroup
en: Radio group 2
be_by: Радыёгрупа 2

[ctx: #30057]
note: label: General - threeRadioGroup
en: Radio group 3
be_by: Радыёгрупа 3

[ctx: #30058]
note: label: General - fourRadioGroup
en: Radio group 4
be_by: Радыёгрупа 4

[ctx: #30059]
note: label: General - fiveRadioGroup
en: Radio group 5
be_by: Радыёгрупа 5

[ctx: #30060]
note: label-category: advanced
en: Advanced
be_by: Дадаткова

[ctx: #30061]
note: label-group: Advanced - Multicast relay
en: Multicast relay (udpxy)
be_by: Рэтранслятар шматканальных трансляцый (udpxy)

[ctx: #30062]
note: label: Advanced - transformMulticastStreamUrls
en: Transform multicast stream URLs
be_by: Пераўтвараць шматканальныя струмені

[ctx: #30063]
note: label: Advanced - udpxyHost
en: Relay hostname or IP address
be_by: Назва хоста або IP-адрас рэтранслятара

[ctx: #30064]
note: label: Advanced - udpxyPort
en: Relay port
be_by: Порт рэтранслятара

[ctx: #30065]
note: label-group: Advanced - Streaming
en: Streaming
be_by: Струменевая перадача

[ctx: #30066]
note: label: Advanced - useInputstreamAdaptiveforHls
en: Use inputstream.adaptive for m3u8 (HLS) streams
be_by: Выкарыстоўваць inputstream.adaptive для струменяў m3u8 (HLS)

[ctx: #30067]
note: label: Advanced - useFFmpegReconnect
en: Use FFmpeg http reconnect options if possible
be_by: Па магчымасці выкарыстоўваць http-параметры пераключэння FFmpeg

[ctx: #30069]
note: label: Advanced - defaultInputstream
en: Inputstream name
be_by: Назва Inputstream

[ctx: #30070]
note: label: Advanced - defaultMimeType
en: MIME type
be_by: Тып MIME

[ctx: #30071]
note: label-group: Advanced - Channel defaults
en: Channel defaults
be_by: Прадвызначаны канал

[ctx: #30072]
note: label: General - numRadioGroups
en: Number of Radio groups
be_by: Колькасць радыёгрупаў

[ctx: #30073]
note: label: Channels - customRadioGroupsFile
en: Custom Radio groups file
be_by: Файл адвольных радыёгрупаў

[ctx: #30074]
note: label: General - radioChannelGroupsOnly
en: Only load Radio channels in groups
be_by: Загружаць радыёканалы толькі ў групах

[ctx: #30075]
note: help: Channel Logos - useLogosLocalPathOnly
en: For local logos path ignore M3U logos
be_by: Выкарыстоўваць лакальныя лагатыпы, не зважаць на лагатыпы з M3U

[ctx: #30100]
note: label-category: catchup label-group: Catchup - Catchup
en: Catchup
be_by: Архіваванне

[ctx: #30101]
note: label: Catchup - enableCatchup
en: Enable catchup
be_by: Уключыць архіваванне

[ctx: #30102]
note: label: Catchup - catchupQueryFormat
en: Query format string
be_by: Радок фармату запыту

[ctx: #30103]
note: label: Catchup - catchupDays
en: Catchup window
be_by: Перыяд архівацыі

[ctx: #30104]
note: label: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Channels support catchup using mode
be_by: Рэжым падтрымкі архівавання

[ctx: #30105]
note: label-group: Catchup - Watch From EPG
en: Watch From EPG
be_by: Прагляд з тэлегіда

[ctx: #30106]
note: label: Catchup - catchupPlayEpgAsLive
en: Play from EPG in Live TV mode (using timeshift)
be_by: Прайграваць з тэлігіда ў рэжыме ТБ (з дапамогай перамотвання)

[ctx: #30107]
note: label: Catchup - catchupWatchEpgBeginBuffer
en: Buffer before program start
be_by: Буфер да пачатку праграмы

[ctx: #30108]
note: label: Catchup - catchupWatchEpgEndBuffer
en: Buffer after program end
be_by: Буфер пасля сканчэння праграмы

[ctx: #30109]
note: label: Catchup - catchupOnlyOnFinishedProgrammes
en: Catchup only available on finished programmes
be_by: Архіваванне даступна толькі для скончаных праграм

[ctx: #30110]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Disabled
be_by: Адключана

[ctx: #30111]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Default
be_by: Прадвызначана

[ctx: #30115]
note: label-option: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: Xtream codes
be_by: Коды Xtream

[ctx: #30116]
note: label: Catchup - catchupOverrideMode
en: Include channels
be_by: Уключаць каналы

[ctx: #30117]
note: label-option: Catchup - catchupOverrideMode
en: without catchup mode
be_by: без рэжыму архівавання

[ctx: #30118]
note: label-option: Catchup - catchupOverrideMode
en: with catchup mode
be_by: з рэжымам архівавання

[ctx: #30119]
note: label-option: Catchup - catchupOverrideMode
en: with and without catchup mode (all channels)
be_by: з і без рэжыму архівавання (усе каналы)

[ctx: #30120]
note: label-category: timeshift label-group: Timeshift - Timeshift
en: Timeshift
be_by: Перамотванне

[ctx: #30121]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabled
en: Enable timeshift
be_by: Уключыць перамотванне

[ctx: #30122]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledHttp
en: Enable timeshift for HTTP based streams
be_by: Уключыць перамотванне для HTTP-струменяў

[ctx: #30123]
note: label: Timeshift - timeshiftFFmpegdirectSettings
en: - Modify inputstream.ffmpegdirect settings...
be_by: - Змяніць налады inputstream.ffmpegdirect...

[ctx: #30124]
note: label-group: Timeshift - Inputstream Settings
en: Inputstream Settings
be_by: Налады Inputstream

[ctx: #30125]
note: label: Timeshift - timeshiftCustom
en: Always enable timeshift stream mode if missing
be_by: Заўсёды ўключаць перамотванне, калі яно адключана

[ctx: #30126]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledAll
en: Enable timeshift for all streams
be_by: Уключыць перамотванне для ўсіх струменяў

[ctx: #30127]
note: label: Timeshift - timeshiftEnabledUdp
en: Enable timeshift for UDP based streams
be_by: Уключыць перамотванне для UDP-струменяў

[ctx: #30128]
note: label-option: Catchup - catchupCorrection
en: Catchup correction
be_by: Карэкцыя архівавання

[ctx: #30157]
note: label-option: Media - mediaEnabled - IGNORE_GROUP_NAME
en: Never
be_by: Ніколі

[ctx: #30450]
note: label: TV
en: TV
be_by: ТБ

[ctx: #30451]
note: label: Radio
en: Radio
be_by: Радыё

[ctx: #30500]
note: notification: Inputstreams
en: Inputstream error
be_by: Памылка Inputstream

[ctx: #30501]
note: notification: Inputstreams
en: The %s addon is not installed.
be_by: Дапаўненне "%s" не ўсталявана.

[ctx: #30502]
note: notification: Inputstreams
en: The %s addon is not enabled.
be_by: Дапаўненне "%s" не ўключана.

[ctx: #30600]
note: ############ help info # help info - General help-category: General
en: General settings required for the addon to function.
be_by: Для працы дапаўнення патрэбныя агульныя налады.

[ctx: #30601]
note: help: General - m3uPathType
en: Select where to find the M3U resource. The options are: [B]Local path[/B] - A path to an M3U file whether it be on the device or the local network; [B]Remote path[/B] - A URL specifying the location of the M3U file.
be_by: Абярыце шлях да M3U. Параметры: [B]Лакальны шлях[/B] - шлях да файла M3U на прыладзе або ў лакальнай сетцы; [B]Адлеглы шлях[/B] - URL-адрас да файла M3U.

[ctx: #30602]
note: help: General - m3uPath
en: If location is [B]Local path[/B] this setting must contain a valid path for the addon to function.
be_by: Калі абрана [B]Лакальны шлях[/B], патрэбна ўвесці правільны шлях да файла.

[ctx: #30603]
note: help: General - m3uUrl
en: If location is [B]Remote path[/B] this setting must contain a valid URL for the addon to function.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], патрэбна ўвесці правільны URL-адрас да файла.

[ctx: #30604]
note: help: General - m3uCache
en: If location is [B]Remote path[/B] select whether or not the the M3U file should be cached locally.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], трэба вызначыць, ці патрэбна захоўваць у кэшы файл M3U.

[ctx: #30605]
note: help: General - startNum
en: The number to start numbering channels from. Only used when [B]Use backend channel numbers[/B] from PVR settings is enabled and a channel number is not supplied in the M3U file.
be_by: Нумар, з якога пачынаецца нумарацыя каналаў. Выкарыстоўваецца толькі, калі ў наладах уключаны параметр [B]Выкарыстоўваць нумарацыю каналаў сервера[/B] і нумар канала не атрымалася знайсці ў файле M3U.

[ctx: #30606]
note: help: General - numberByOrder
en: Ignore any 'tvg-chno' tags and only number channels by the order in the M3U starting at 'Start channel number'.
be_by: Не зважаць на пазнакі "tvg-chno" і нумараваць каналы паслядоўна, пачынаючы з "Нумар пачатковага канала".

[ctx: #30607]
note: help: General - m3uRefreshMode
en: Select the auto refresh mode for the M3U/XMLTV files. Note that caching is disabled if auto refresh is used. The options are: [B]Disabled[/B] - Don't auto refresh the files; [B]Repeated refresh[/B] - Refresh the files on a minute based interval; [B]Once per day[/B] - Refresh the files once per day.
be_by: Абярыце рэжым абнаўлення файлаў M3U/XMLTV. Звярніце ўвагу на тое, што пры ўключэнні параметра захоўванне ў кэшы будзе адключана. Параметры: [B]Адключана[/B] - не абнаўляць; [B]Перыядычнае абнаўленне[/B] - абнаўляць файлы паводле вызначанага прамежку часу; [B]Адзін раз на дзень[/B] - абнаўляць адзін раз.

[ctx: #30608]
note: help: General - m3uRefreshIntervalMins
en: If M3U auto refresh mode is [B]Repeated refresh[/B] refresh the files every time this number of minutes passes. Max 120 minutes.
be_by: Калі абраны рэжым [B]Перыядычнае абнаўленне[/B], абнаўляць кожны раз, калі мінае гэтая колькасць хвілін. Максімум - 120 хвілін.

[ctx: #30609]
note: help: General - m3uRefreshHour
en: If auto refresh mode is [B]Once per day[/B] refresh the files every time this hour of the day is reached.
be_by: Калі абраны рэжым [B]Адзін раз на дзень[/B], абнаўляць кожны раз у гэтую гадзіну.

[ctx: #30610]
note: help: General - tvChannelGroupsOnly
en: Only TV channels that belong to groups (i.e. have a [B]group-title[/B] attribute) will be loaded from the M3U file.
be_by: З файла M3U будуць загружаныя толькі ТБ-каналы, якія ўваходзяць у групы (маюць атрыбут [B]group-title[/B]).

[ctx: #30611]
note: help: Channels - tvGroupMode
en: Choose from one of the following three modes: [B]All groups[/B] Load all TV groups from the M3U file; [B]Some groups[/B] Only load the groups specified in the next options; [B]Custom groups[/B] Load a set of groups from the M3U file whose names are loaded from an XML file.
be_by: Абярыце адзін з наступных рэжымаў: [B]Усе групы[/B] Загружаць усе групы з файла M3U; [B]Пэўныя групы[/B] Загружаць усе групы, пазначаныя ў параметрах; [B]Адвольныя групы[/B] Загружаць групы з файла M3U, назвы якіх пазначаныя ў файле XML.

[ctx: #30612]
note: help: Channels - oneTvGroup help: Channels - twoTvGroup help: Channels - threeTvGroup help: Channels - fourTvGroup help: Channels - fiveTvGroup
en: If the previous option has been has been set to 'Some groups' you need to specify a TV group to be loaded from the M3U file. Please note that this is the group name as shown in the group-title attribute (i.e. 'UK (TV)'). This setting is case-sensitive.
be_by: Калі ў папярэднім параметры абрана "Пэўныя групы", вам трэба будзе абраць групы, якія будуць загружацца з файла M3U. Гэта назва групы, пазначаная ў атрыбуце "group-title" (напрыклад, UK (TV)). У гэтым параметры ўлічваецца рэгістр.

[ctx: #30613]
note: help: Channels - radioGroupMode
en: Choose from one of the following three modes: [B]All groups[/B] Load all Radio groups from the M3U file[/B]; [B]Some groups[/B] Only load the groups specified in the next options; [B]Custom groups[/B] Load a set of groups from the M3U file whose names are loaded from an XML file.
be_by: Абярыце адзін з наступных рэжымаў: [B]Усе групы[/B] Загружаць усе групы з файла M3U; [B]Пэўныя групы[/B] Загружаць усе групы, пазначаныя ў параметрах; [B]Адвольныя групы[/B] Загружаць групы з файла M3U, назвы якіх пазначаныя ў файле XML.

[ctx: #30614]
note: help: Channels - oneRadioGroup help: Channels - twoRadioGroup help: Channels - threeRadioGroup help: Channels - fourRadioGroup help: Channels - fiveRadioGroup
en: If the previous option has been has been set to 'Some groups' you need to specify a Radio group to be fetched from the M3U file. Please not that this is the group name as shown on the group-title attribute (i.e. 'UK (Radio)'). This setting is case-sensitive.
be_by: Калі ў папярэднім параметры абрана "Пэўныя групы", вам трэба будзе абраць групы, якія будуць загружацца з файла M3U. Гэта назва групы, пазначаная ў атрыбуце "group-title" (напрыклад, UK (Radio)). У гэтым параметры ўлічваецца рэгістр.

[ctx: #30615]
note: help: Channels - customTvGroupsFile
en: The file used to load the custom TV groups. The default file is `customTVGroups-example.xml`.
be_by: Файл выкарыстоўваецца для загрузкі адвольных ТБ-групаў. Прадвызначаны файл - customTVGroups-example.xml.

[ctx: #30616]
note: help: Channels - customRadioGroupsFile
en: The file used to load the custom Radio groups. The default file is `customRadioGroups-example.xml`.
be_by: Файл выкарыстоўваецца для загрузкі адвольных радыёгрупаў. Прадвызначаны файл - customRadioGroups-example.xml.

[ctx: #30617]
note: help: Channels - numTvGroups
en: The number of TV groups to load when `Some groups` is the selected mode. Up to 5 can be chosen. If more than 5 are required the 'Custom groups' mode should be used instead.
be_by: Колькасць ТБ-групаў для загрузкі, калі абраны рэжым "Пэўныя групы". Максімум - 5. Калі трэба болей, то патрэбна абраць рэжым "Адвольныя групы".

[ctx: #30618]
note: help: Channels - numRadioGroups
en: The number of Radio groups to load when `Some groups` is the selected mode. Up to 5 can be chosen. If more than 5 are required the 'Custom groups'  mode should be used instead.
be_by: Колькасць радыёгрупаў для загрузкі, калі абраны рэжым "Пэўныя групы". Максімум - 5. Калі трэба болей, то патрэбна абраць рэжым "Адвольныя групы".

[ctx: #30619]
note: help: General - radioChannelGroupsOnly
en: Only Radio channels that belong to groups (i.e. have a [B]group-title[/B] attribute) will be loaded from the M3U file.
be_by: З файла M3U будуць загружаныя толькі радыёканалы, якія ўваходзяць у групы (маюць атрыбут [B]group-title[/B]).

[ctx: #30620]
note: help info - EPG Settings help-category: EPG Settings
en: Settings related to the EPG. Note that Kodi will only load the EPG data when it needs to. The add-on will force a load of the EPG data regardless of whether or not Kodi requests it if either catchup is enabled or XMLTV logos are required.
be_by: Налады, звязаныя з EPG. Звярніце ўвагу на тое, што Kodi будзе загружаць даныя EPG толькі пры неабходнасці. Дапаўненне будзе прымусова загружаць даныя EPG незалежна ад таго, ці запытвае іх Kodi, калі ўключана функцыя архівавання або патрэбныя лагатыпы XMLTV.

[ctx: #30621]
note: help: EPG Settings - epgPathType
en: Select where to find the XMLTV resource. The options are: [B]Local path[/B] - A path to an XMLTV file whether it be on the device or the local network; [B]Remote path[/B] - A URL specifying the location of the XMLTV file.
be_by: Абярыце размяшчэнне рэсурсу XMLTV. Варыянты: [B]Лакальны шлях[/B] - шлях да файла XMLTV на прыладзе або ў лакальнай сетцы; [B]Адлеглы шлях[/B] - URL-адрас, які вядзе да файла XMLTV.

[ctx: #30622]
note: help: EPG Settings - epgPath
en: If location is [B]Local Path[/B] this setting should contain a valid path.
be_by: Калі абрана [B]Лакальны шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны шлях да файла.

[ctx: #30623]
note: help: EPG Settings - epgUrl
en: If location is [B]Remote Path[/B] this setting should contain a valid URL.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны URL-адрас.

[ctx: #30624]
note: help: EPG Settings - epgCache
en: If location is [B]Remote path[/B] select whether or not the the XMLTV file should be cached locally.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], трэба вызначыць, ці патрэбна захоўваць у кэшы файл XMLTV.

[ctx: #30625]
note: help: EPG Settings - epgTimeShift
en: Adjust the EPG times by this value, from -12 hours to +14 hours.
be_by: Падладзьце час тэлепраграмы (EPG), ад -12 да +14 гадзін.

[ctx: #30626]
note: help: EPG Settings - epgTSOverside
en: Whether or not to override the time shift for all channels with `EPG time shift`. If not enabled `EPG time shift` plus the individual time shift per channel (if available) will be used.
be_by: Ці трэба перавызначаць зрух часу для ўсіх каналаў з дапамогай "Зрух часу тэлеперадачы (EPG)". Калі адключана, будзе выкарыстоўвацца "Зрух часу тэлеперадачы (EPG)" плюс індывідуальны зрух для кожнага канала (калі ёсць).

[ctx: #30640]
note: help info - Channel Logos help-category: Channel Logos
en: Settings related to Channel Logos.
be_by: Налады, звязаныя з лагатыпамі каналаў.

[ctx: #30641]
note: help: Channel Logos - logoPathType
en: Select where to find the channel logos. The options are: [B]Local path[/B] - A path to a folder whether it be on the device or the local network; [B]Remote path[/B] - A base URL specifying the location of the logos.
be_by: Абярыце шлях да лагатыпаў каналаў. Параметры: [B]Лакальны шлях[/B] - шлях да каталога на прыладзе або ў лакальнай сетцы; [B]Адлеглы шлях[/B] - URL-адрас да лагатыпаў.

[ctx: #30642]
note: help: Channel Logos - logo Path
en: If location is [B]Local Path[/B] this setting should contain a valid folder.
be_by: Калі абрана [B]Лакальны шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны шлях да каталога.

[ctx: #30643]
note: help: Channel Logos - logoBaseUrl
en: If location is [B]Remote Path[/B] this setting should contain a valid base URL.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны URL-адрас.

[ctx: #30644]
note: help: Channel Logos - logoFromEpg
en: Preference on how to handle channel logos. The options are: [B]Ignore[/B] - Don't use channel logos from an XMLTV file; [B]Prefer M3U[/B] - Use the channel logo from the M3U if available otherwise use the XMLTV logo; [B]Prefer XMLTV[/B] - Use the channel logo from the XMLTV file if available otherwise use the M3U logo.
be_by: Налады апрацоўвання лагатыпаў каналаў. Параметры: [B]Не зважаць[/B] - не выкарыстоўваць лагатыпы з файла XMLTV; [B]Аддаваць перавагу M3U[/B] - выкарыстоўваць лагатыпы з файла M3U, калі недаступна - з XMLTV; [B]Аддаваць перавагу XMLTV[/B] - выкарыстоўваць лагатыпы з файла XMLTV, калі недаступна - з M3U.

[ctx: #30645]
note: help: Channel Logos - useLogosLocalPathOnly
en: If a local path is selected for logos ignore any logos from the M3U file.
be_by: Калі абраны лакальны шлях, не зважаць на любыя лагатыпы з файла M3U.

[ctx: #30660]
note: help info - Genres help-category: Genres
en: Settings related to genres.
be_by: Налады, звязаныя з жанрамі.

[ctx: #30661]
note: help: Genres - useEpgGenreText
en: If enabled, and a genre mapping file is used to get a genre type and sub type use the EPG's genre text (i.e. 'category' text) for the genre instead of the kodi default text.
be_by: Калі ўключана, файл жанраў будзе выкарыстоўвацца для атрымання тыпу і падтыпу жанру. Выкарыстоўваць для жанру тэкст з EPG (напрыклад, тэкст "катэгорыя") замест прадвызначанага тэксту.

[ctx: #30662]
note: help: Genres - genresPathType
en: Select where to find the genres XML resource. The options are: [B]Local path[/B] - A path to a genres XML file whether it be on the device or the local network; [B]Remote path[/B] - A URL specifying the location of the genres XML file.
be_by: Абярыце размяшчэнне рэсурсу з файламі жанраў у фармаце XML. Варыянты: [B]Лакальны шлях[/B] - шлях да файла XML на прыладзе або ў лакальнай сетцы; [B]Адлеглы шлях[/B] - URL-адрас, які вядзе да файла XML.

[ctx: #30663]
note: help: Genres - genresPath
en: If location is [B]Local Path[/B] this setting should contain a valid path.
be_by: Калі абрана [B]Лакальны шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны шлях да файла.

[ctx: #30664]
note: help: Genres - genresUrl
en: If location is [B]Remote Path[/B] this setting should contain a valid URL.
be_by: Калі абрана [B]Адлеглы шлях[/B], параметр павінен змяшчаць прыдатны URL-адрас.

[ctx: #30680]
note: help info - Advanced help-category: Advanced
en: Advanced settings including multicast relays, streaming properties etc.
be_by: Дадатковыя налады, уключаючы ўласцівасці трансляцыі, адрасы і г.д.

[ctx: #30681]
note: help: Advanced - transformMulticastStreamUrls
en: Multicast (UDP/RTP) streams do not work well on Wifi networks. A multicast relay can convert the stream from UDP/RTP multicast to HTTP. Enabling this option will transform multicast stream URLs from the M3U file to HTTP addresses so they can be accesssed via a 'udpxy' relay on the local network. E.g. a UDP multicast stream URL like 'udp://@239.239.3.38:5239' would get transformed to something like 'http://192.168.1.1:4000/udp/239.239.3.38:5239'.
be_by: Шматадрасныя трансляцыі (UDP/RTP) не вельмі добра працуюць у сетках Wifi. Рэтранслятары могуць пераўтвараць струмені з UDP/RTP у HTTP. Калі ўключыць гэты параметр, то URL-спасылкі ў M3U будуць пераўтварацца ў HTTP, каб да іх можна атрымаць доступ па "udpxy" у лакальнай сетцы. Напрыклад, UDP-адрас трансляцыі "udp://@239.239.3.38:5239" будзе пераўтвораны ў "http://192.168.1.1:4000/udp/239.239.3.38:5239".

[ctx: #30682]
note: help: Advanced - udpxyHost
en: The hostname or ip address of the multicast relay (udpxy) on the local network.
be_by: Назва хоста або ip-адрас рэтранслятара (udpxy) у лакальнай сетцы.

[ctx: #30683]
note: help: Advanced - udpxyPort
en: The port of the multicast relay (udpxy) on the local network.
be_by: Нумар порта рэтранслятара (udpxy) у лакальнай сетцы.

[ctx: #30684]
note: help: Advanced - useInputstreamAdaptiveforHls
en: Use inputstream.adaptive instead of ffmpeg's libavformat for m3u8 (HLS) streams.
be_by: Выкарыстоўваць inputstream.adaptive замест libavformat ад ffmpeg для трансляцый m3u8 (HLS).

[ctx: #30685]
note: help: Advanced - useFFmpegReconnect
en: Note this can only apply to http/https streams that are processed by libavformat (e.g. M3u8/HLS). Using libavformat can be specified in an M3U file by setting the property `inputstream` as `inputstream.ffmpeg` for kodi's internal implementation or `inputstream.ffmpegdirect` for addon version. I.e. adding the line: `#KODIPROP:inputstream=inputstream.ffmpeg`. If this option is not enabled it can still be enabled per stream/channel by adding a kodi property, i.e.: `#KODIPROP:http-reconnect=true`.
be_by: Звярніце ўвагу, што гэта можна ўжыць толькі да http/https-трансляцый, якія апрацоўваюцца libavformat (M3u8/HLS). Выкарыстанне libavformat можна вызначыць у файле M3U, калі змяніць уласцівасць "inputstream" на "inputstream.ffmpeg" для унутранай рэалізацыі kodi або дадаць новы радок для дапаўнення, "inputstream.ffmpegdirect": `#KODIPROP:inputstream=inputstream.ffmpeg`. Калі гэты параметр не ўключаны, яго можна ўключыць асобна для кожнай трансляцыі, калі дадаць уласцівасць: `#KODIPROP:http-reconnect=true`.

[ctx: #30686]
note: help: Advanced - defaultUserAgent
en: Use this User-Agent if there is not one supplied as a property or as part of the channel stream URL.
be_by: Выкарыстоўваць User-Agent, калі ён не пазначаны як уласцівасць або частка URL-адраса трансляцыі.

[ctx: #30687]
note: help: Advanced - defaultInputstream
en: Use this inputsream as the default if there is not one supplied as a property (KODIPROP) of the channel. Use with care as this will disable any use of the addon's default stream inspection behaviour. Note that for `inputstream.ffmpegdirect` if both `mimetype` and `inputstream.ffmpegdirect.manifest_type` are unset stream inspection will still occur if required.
be_by: Выкарыстоўваць гэты inputsream як прадвызначаны, калі ён пазначаны як уласцівасць канала (KODIPROP). Выкарыстоўвайце ўважліва, бо гэты параметр адключыць прадвызначанае правяранне струменяў. Звярніце ўвагу, што `inputstream.ffmpegdirect`будзе правярацца, калі для яго не вызначаныя`mimetype` і `inputstream.ffmpegdirect.manifest_type`.

[ctx: #30688]
note: help: Advanced - defaultMimeType
en: Use this MIME type as the default if there is not one supplied as a property (KODIPROP) of the channel. Use with care as this will disable any use of the addon's default stream inspection behaviour.
be_by: Прадвызначана выкарыстоўваць гэты тып MIME, калі ён не пазначаны як уласцівасць канала (KODIPROP). Выкарыстоўвайце ўважліва, бо адключыцца прадвызначанае правяранне струменяў.

[ctx: #30700]
note: help info - Catchup help-category: Catchup
en: Catchup settings for viewing archived live programmes. Allows the option of 'Play programme' when viewing EPG entry info.
be_by: Налады для прагляду праграм з архіва. Рэалізуе параметр "Прайграць праграму" пры праглядзе звестак пра праграму ў праграме тэлеперадач.

[ctx: #30701]
note: help: Catchup - enableCatchup
en: Should be enabled if there are channels supporting catchup in your M3U list.
be_by: Павінна быць уключана, калі ў вашым спісе M3U ёсць каналы, якія падтрымліваюць архіваванне.

[ctx: #30702]
note: help: Catchup - catchupQueryFormat
en: A query format string (provider dependent) allowing timestamp information to be appended to a URL to denote when to catchup from. E.g. `&cutv={Y}-{m}-{d}T{H}:{M}:{S}`, which allows year, month, day, hour minute and second to be inserted to give: `&cutv=2019-11-26T22:00:32`. If the M3U entry using has a catchup mode of 'default' or 'append' and a 'catchup-source' tag is provided in the M3U entry this setting will be ignored.
be_by: Радок фармату запыту (залежыць ад правайдара) дазваляе дадаць адзнаку часу ў URL-адрас, каб пазначыць, адкуль трэба запускаць архіў. Напрыклад, "&cutv={Y}-{m}-{d}T{H}:{M}:{S}" дазваляе ўставіць год, месяц, дзень, гадзіну, хвіліну, каб атрымаць: "&cutv=2019-11-26T22:00:32". Калі для запісу M3U выкарыстоўваецца рэжым архіва і ў M3U ёсць пазнака "catchup-source", параметр не будзе дзейнічаць.

[ctx: #30703]
note: help: Catchup - catchupDays
en: A number of days into the past in which it is possible to catchup on a programme. Can be overidden in an M3U entry using a 'catchup-days' tag.
be_by: Колькасць дзён, на працягу якіх даступны прагляд з архіва. Можна перазапісаць у запісе M3U з дапамогай пазнакі "catchup-days".

[ctx: #30704]
note: help: Catchup - allChannelsCatchupMode
en: If enabled it is assumed that channels support catchup using the selected catchup mode while also obeying the override mode. If required the 'Query format string' and 'Catchup window' number of days will come from the addon settings. If this option is disabled then an M3U entry must have at least a 'catchup=' tag to enable catchup. The options for how to build the catch URL are: [B]Disabled[/B] - Do not assume all channel support catchup; [B]Default[/B] - Use catchup source as the full catchup URL, if there is no catchup source use Append mode; [B]Append[/B] - Append the catchup source to the channel URL, if there is no catchup source using the 'Query format string'; [B]Shift (SIPTV)[/B] - Append the standard SIPTV catchup string to the channel URL; [B]Flussonic[/B] - Build a flussonic URL from the channel URL; [B]Xtream codes[/B] - Build an Xtream codes URL from the channel URL.
be_by: Калі ўключана, мяркуецца, што каналы падтрымліваюць працу з архіва з абраным рэжымам. Калі патрэбна, "Радок фармату запыту" і "Перыяд архівацыі" будуць узятыя з налад дапаўнення. Калі гэты параметр адключаны, то запіс M3U павінен мець пазнаку "catchup=" для таго, каб уключыць архіававанне. Параметры для стварэння URL: [B]Адключана[/B] - мяркуецца, што не ўсе каналы падтрымліваюць архіў; [B]Прадвызначаны[/B] - выкарыстоўваць крыніцу catchup як поўную спасылку на архіў. Калі не, выкарыстоўваць дастасавальны рэжым; [B]Дастасавальны[/B] - уставіць крыніцу catchup у спасылку, калі няма крыніцы з "Радок фармату запыту"; [B]Shift (SIPTV)[/B] - уставіць прадвызначаны радок SIPTV у спасылку; [B]Flussonic[/B] - стварыць спасылку flussonic; [B]Коды Xtream[/B]m codes[/B] - стварыць спасылку з кодамі Xtream.

[ctx: #30705]
note: help: Catchup - catchupPlayEpgAsLive
en: When disabled any catchup programme from the past will be played like a video (bounded by start and end times). If enabled, it will instead act like a live stream with timeshift, also allowing the ability to skip back and forward programmes. Note that the only effect this option has on streams that do not support timeshifting is whether or not to apply the before/after buffer.
be_by: Калі адключана, любая праграма з архіва будзе прайгравацца як відэа (мець пачатак і канец). Калі ўключана, будзе прайгравацца як жывая трансляцыя з перамтованнем па часе і пераключэннем паміж праграмамі. Звярніце ўвагу, што адзіны эфект, які не падтрымлівае параметр - ужываць ці не ўжываць буфер да/пасля.

[ctx: #30706]
note: help: Catchup - catchupWatchEpgBeginBuffer
en: The amount of buffer to give before the playback start point of an EPG entry that will be watched as a video.
be_by: Памер буфера, які адводзіцца перад запускам прайгравання запісу тэлеперадачы, якая будзе прайгравацца як відэа.

[ctx: #30707]
note: help: Catchup - catchupWatchEpgEndBuffer
en: The amount of buffer to give after the playback end point of an EPG entry that will be watched as a video.
be_by: Памер буфера, які адводзіцца пасля завяршэння прайгравання запісу тэлеперадачы, якая будзе прайгравацца як відэа.

[ctx: #30708]
note: help: Catchup - catchupOnlyOnFinishedProgrammes
en: When selected from the EPG the current live programme cannot be watched as catchup until finished.
be_by: Калі абраную тэлеперадачу немагчыма паглядзець у архіве, пакуль яна не скончыцца.

[ctx: #30709]
note: help: Catchup - catchupOverrideMode
en: Set the scope for overriding the catchup mode. Options are: [B]without catchup mode[/B] - Only include channels with no catchup mode set (except legacy SIP [I]timeshift[/I] catchup mode); [B]with catchup mode[/B] - Only include channels with catchup mode set (ignore those without a catchup mode); [B]with and without catchup mode (all channels)[/B] - Include all channels ignoring any catchup mode from the M3U.
be_by: Абраць вобласць дзеяння рэжыму архіва. Параметры: [B]без рэжыму архіва[/B] - ўключаць толькі каналы без рэжыму архіву (выключэнне састарэлы SIP [I]timeshift[/I]); [B]з рэжымам архіва[/B] - уключаць толькі каналы з рэжымам архіва; [B]усе каналы[/B] - уключаць усе каналы з M3U.

[ctx: #30710]
note: help: Catchup - catchupCorrection
en: Adjust the time used for catchup stream URL generation by this value, from -12 hours to +14 hours. Useful for catchup streams which are geo mis-matched to the wrong time. Note that this value can be overridden by values in the M3U file.
be_by: Падладжванне часу, які выкарыстоўваецца для стварэння URL-адраса архіва, ад -12 да +14 гадзін. Карысна для архіўных трансляцый з няправільным часавым поясам. Звярніце ўвагу на тое, што гэтае значэнне можа быць перавызначана значэннямі з файла M3U.

[ctx: #30720]
note: help info - Timeshift help-category: Timeshift
en: Timeshift settings for pausing/rewinding and fast-forwarding live streams.
be_by: Налады перамотвання жывых трансляцый.

[ctx: #30721]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabled
en: Enable the timeshift feature.
be_by: Уключыць функцыю перамотвання.

[ctx: #30722]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabledHttp
en: Enable the timeshift feature for HTTP based streams. Will only apply to streams that do not select a specific inputstream addon for playback. . The inputstream.ffmpegdirect addon will be used for timeshift.
be_by: Уключыць функцыю перамотвання для HTTP-трансляцый. Будзе ўжывацца толькі да струменяў, якія не выкарыстоўваюць пэўнае дапаўненне для прайгравання. Будзе выкарыстоўвацца дапаўненне inputstream.ffmpegdirect.

[ctx: #30723]
note: help: Timeshift - timeshiftFFmpegdirectSettings
en: Open settings dialog for inputstream.ffmpegdirect for modification of timeshift and other settings.
be_by: Адкрыць дыялогавае акно налад inputstream.ffmpegdirect.

[ctx: #30724]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabledCustom
en: If a stream_mode property is not specified along with an inputstream.ffmpegdirect property always add it for any supported stream types. Note that this setting has no effect on catchup VOD streams that are not live.
be_by: Калі не вызначаны параметр stream_mode і ўласцівасць inputstream.ffmpegdirect, дадаваць іх для любых струменяў, якія падтрымліваюцца. Звярніце ўвагу на тое, што гэты параметр не ўплывае VOD-струмені, якія перадаюцца ў жывым эфіры.

[ctx: #30725]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabledAll
en: Enable the timeshift feature for all streams. Will only apply to streams that do not select a specific inputstream addon for playback. The inputstream.ffmpegdirect addon will be used for timeshift.
be_by: Уключыць функцыю перамотвання для ўсіх трансляцый. Будзе ўжывацца толькі да струменяў, якія не выкарыстоўваюць пэўнае дапаўненне для прайгравання. Будзе выкарыстоўвацца дапаўненне inputstream.ffmpegdirect.

[ctx: #30726]
note: help: Timeshift - timeshiftEnabledUdp
en: Enable the timeshift feature for UDP based streams. Will only apply to streams that do not select a specific inputstream addon for playback. The inputstream.ffmpegdirect addon will be used for timeshift.
be_by: Уключыць функцыю перамотвання для UDP-трансляцый. Будзе ўжывацца толькі да струменяў, якія не выкарыстоўваюць пэўнае дапаўненне для прайгравання. Будзе выкарыстоўвацца дапаўненне inputstream.ffmpegdirect.
