XBMC Addons - en to tr_tr translation catalogue (31 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
tr_tr: TV Programları meta verilerini themoviedb.org sitesinden al

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
tr_tr: The Movie Database (TMDb), topluluk tarafından oluşturulmuş bir film ve TV veritabanıdır. Her bir veri parçası, 2008 yılına dayanan muhteşem topluluğumuz tarafından eklenmiştir. TMDb'nin güçlü uluslararası odağı ve veri genişliği büyük ölçüde benzersizdir ve inanılmaz derecede gurur duyduğumuz bir şeydir. Basitçe söylemek gerekirse, topluluk içinde yaşıyor ve nefes alıyoruz ve bizi farklı kılan da tam olarak bu.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
tr_tr: Tercih edilen dil

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
tr_tr: Tercih edilen sertifika ülkesi

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
tr_tr: Sertifika önekini dahil et

[ctx: #30003]
en: Prefix
tr_tr: Önek

[ctx: #30004]
en: Keep original title
tr_tr: Özgün başlığı koru

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
tr_tr: Metinli fanartları manzara kategorisine dahil et

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
tr_tr: Stüdyo ile ülke kodunu dahil et

[ctx: #30007]
en: Add keywords as tags
tr_tr: Anahtar kelimeleri etiket olarak ekle

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
tr_tr: İstemci anahtarı (isteğe bağlı)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
tr_tr: Fanartı etkinleştir

[ctx: #30103]
en: Enable poster
tr_tr: Posteri etkinleştir

[ctx: #30104]
en: Enable banner
tr_tr: Afişi etkinleştir

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
tr_tr: Clearlogo'yu etkinleştir

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
tr_tr: Clearart'ı etkinleştir

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
tr_tr: Manzarayı etkinleştir

[ctx: #30108]
en: Enable character art
tr_tr: Karakter resmini etkinleştir

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
tr_tr: Fanart.tv resimlerini dahil et

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
tr_tr: Sezon posterini etkinleştir

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
tr_tr: Sezon afişini etkinleştir

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
tr_tr: Sezon manzarasını etkinleştir

[ctx: #30200]
en: Advanced
tr_tr: Gelişmiş

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
tr_tr: Ayrıntılı hata ayıklama günlüğü

[ctx: #30300]
en: Ratings
tr_tr: Derecelendirmeler

[ctx: #30301]
en: Default rating from
tr_tr: Derecelendirmelerin alınacağı yer:

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
tr_tr: IMDb derecelendirmesini de ekle

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
tr_tr: Trakt.tv derecelendirmesini de ekle

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
tr_tr: TMDb derecelendirmesini de ekle

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
tr_tr: Fragmanı etkinleştir

[ctx: #30306]
en: Addon Player
tr_tr: Oynatıcı Eklentisi
