XBMC Addons - en to nl_nl translation catalogue (31 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
nl_nl: Haal metadata van tv-programma's op van themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
nl_nl: De Movie Database (TMDb) is een door de gemeenschap gebouwde film- en tv-database. Elk stukje data is toegevoegd door onze geweldige community die teruggaat tot 2008. TMDb's sterke internationale focus en brede waaier aan data is grotendeels ongeëvenaard en iets waar we ongelooflijk trots op zijn. Simpel gezegd, we leven en ademen gemeenschap en dat is precies wat ons anders maakt.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
nl_nl: Taalvoorkeur

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
nl_nl: Voorkeur certificatieland

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
nl_nl: Gebruik certificatieprefix

[ctx: #30004]
en: Keep original title
nl_nl: Behoud originele titel

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
nl_nl: Categoriseer fanart met tekst als achtergrond art

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
nl_nl: Gebruik landcode met studio

[ctx: #30007]
en: Add keywords as tags
nl_nl: Voeg sleutelwoorden als tags toe

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
nl_nl: Klantsleutel (optioneel)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
nl_nl: Fanart inschakelen

[ctx: #30103]
en: Enable poster
nl_nl: Poster inschakelen

[ctx: #30104]
en: Enable banner
nl_nl: Banner inschakelen

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
nl_nl: Clearlogo inschakelen

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
nl_nl: Clearart inschakelen

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
nl_nl: Achtergrond inschakelen

[ctx: #30108]
en: Enable character art
nl_nl: Karakterart inschakelen

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
nl_nl: Gebruik afbeeldingen van Fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
nl_nl: Seizoensposter inschakelen

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
nl_nl: Seizoensbanner inschakelen

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
nl_nl: Achtergrond inschakelen

[ctx: #30200]
en: Advanced
nl_nl: Geavanceerd

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
nl_nl: Toon debug logging

[ctx: #30300]
en: Ratings
nl_nl: Waardering

[ctx: #30301]
en: Default rating from
nl_nl: Standaardwaardering van

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
nl_nl: Voeg ook IMDb-waardering toe

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
nl_nl: Voeg ook Trakt.tv-waardering toe

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
nl_nl: Voeg ook TMDb-waardering toe

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
nl_nl: Trailer inschakelen

[ctx: #30306]
en: Addon Player
nl_nl: Add-on speler

[ctx: #30307]
en: YouTube
nl_nl: Youtube
