XBMC Addons - en to fi_fi translation catalogue (31 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
fi_fi: The Movie Database (TMDB) -tietolähde televisiosarjoille

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
fi_fi: The Movie Database (TMDB) on yhteisön ylläpitämä, ilmainen ja avoin tietokanta elokuville ja televisiosarjoille. Palvelulla on miljoonia kuukausittaisia käyttäjiä ja sen tehokkaan rajapinnan avulla Kodi ja monet muut mediasovellukset voivat hyödyntää palvelun metatietoja ja mediakuvituksia käyttökokemuksen parantamiseen. Tietokannan vahva painotus kansaivälisyyteen ja kattava tietomäärä on suurelta osin ylivertainen ja olemme tästä erittäin ylpeitä. Yksinkertaisesti sanoen, elämme ja hengitämme yhteisönä ja juuri se tekee meistä erilaisia.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
fi_fi: Ensisijainen kieli

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
fi_fi: Ensisijainen sisältöluokitusten maa

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
fi_fi: Sisällytä sisältöluokitusten etuliitteet

[ctx: #30003]
en: Prefix
fi_fi: Etuliite

[ctx: #30004]
en: Keep original title
fi_fi: Säilytä alkuperäinen nimi

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
fi_fi: Luokittele tekstiä sisältävät fanart-kuvat landscape-kuviksi

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
fi_fi: Sisällytä maakoodi studioon

[ctx: #30007]
en: Add keywords as tags
fi_fi: Lisää avainsanat tunnisteiksi

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
fi_fi: Client-avain (valinnainen)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
fi_fi: Käytä mediakuvituksia

[ctx: #30103]
en: Enable poster
fi_fi: Käytä poster-kuvia

[ctx: #30104]
en: Enable banner
fi_fi: Käytä banner-kuvia

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
fi_fi: Käytä clearlogo-kuvia

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
fi_fi: Käytä clearart-kuvia

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
fi_fi: Käytä landscape-kuvia

[ctx: #30108]
en: Enable character art
fi_fi: Käytä characterart-kuvia

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
fi_fi: Sisällytä kuvia Fanart.tv-palvelusta

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
fi_fi: Käytä kausille poster-kuvia

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
fi_fi: Käytä kausille banner-kuvia

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
fi_fi: Käytä kausille landscape-kuvia

[ctx: #30200]
en: Advanced
fi_fi: Lisäasetukset

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
fi_fi: Laaja vianselvitysloki

[ctx: #30300]
en: Ratings
fi_fi: Arviot

[ctx: #30301]
en: Default rating from
fi_fi: Oletusarviot lähteestä

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
fi_fi: Nouda myös IMDb-arviot

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
fi_fi: Nouda myös Trakt.tv-arviot

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
fi_fi: Nouda myös TMDB-arviot

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
fi_fi: Käytä trailereita

[ctx: #30306]
en: Addon Player
fi_fi: Soitinlisäosa
