XBMC Addons - en to et_ee translation catalogue (31 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Fetch TV Show metadata from themoviedb.org
et_ee: Hangi seriaali metaandmed allikast themoviedb.org

[ctx: Addon Description]
en: The Movie Database (TMDb) is a community built movie and TV database. Every piece of data has been added by our amazing community dating back to 2008. TMDb's strong international focus and breadth of data is largely unmatched and something we're incredibly proud of. Put simply, we live and breathe community and that's precisely what makes us different.
et_ee: The Movie Database (TMDb) on kogukonna loodud filmide ja sarjade andmebaas. Meie imeline kogukond on lisanud kõik need andmed alates aastast 2008. TMDb tugev rahvusvaheline fookus ja andmete laius on suures osas võrreldamatud ja selle üle oleme ääretult uhked. Lihtsamalt öeldes elame ja hingame kogukonnas ning just see teebki meid erinevaks.

[ctx: #30000]
en: Preferred language
et_ee: Eelistatud keel

[ctx: #30001]
en: Preferred certification country
et_ee: Eelistatud sertifitseerimisriik

[ctx: #30002]
en: Include certification prefix
et_ee: Kaasa sertifikaadi prefiks

[ctx: #30003]
en: Prefix
et_ee: Prefiks

[ctx: #30004]
en: Keep original title
et_ee: Säilita algne pealkiri

[ctx: #30005]
en: Categorize fanart with text as landscape art
et_ee: Määratle tekstiga fännipildid horisontaalpiltideks

[ctx: #30006]
en: Include country code with studio
et_ee: Kaasa stuudioga riigikood

[ctx: #30007]
en: Add keywords as tags
et_ee: Lisa märksõnad siltidena

[ctx: #30101]
en: Client key (optional)
et_ee: Kliendi võti (valikuline)

[ctx: #30102]
en: Enable fanart
et_ee: Luba fännipildid

[ctx: #30103]
en: Enable poster
et_ee: Luba poster

[ctx: #30104]
en: Enable banner
et_ee: Luba bänner

[ctx: #30105]
en: Enable clearlogo
et_ee: Luba clearlogo

[ctx: #30106]
en: Enable clearart
et_ee: Luba clearart

[ctx: #30107]
en: Enable landscape
et_ee: Luba landscape

[ctx: #30108]
en: Enable character art
et_ee: Luba character art

[ctx: #30109]
en: Include art from fanart.tv
et_ee: Kaasa pildid allikast fanart.tv

[ctx: #30150]
en: Enable season poster
et_ee: Luba hooaja poster

[ctx: #30151]
en: Enable season banner
et_ee: Luba hooaja bänner

[ctx: #30152]
en: Enable season landscape
et_ee: Luba hooaja landscape

[ctx: #30200]
en: Advanced
et_ee: Lisaseaded

[ctx: #30201]
en: Verbose debug logging
et_ee: Täpsem silumislogimine

[ctx: #30300]
en: Ratings
et_ee: Hinded

[ctx: #30301]
en: Default rating from
et_ee: Vaikehinne allikast

[ctx: #30302]
en: Also add IMDb ratings
et_ee: Lisa ka IMDb hinded

[ctx: #30303]
en: Also add Trakt.tv ratings
et_ee: Lisa ka Trakt.tv hinded

[ctx: #30304]
en: Also add TMDb ratings
et_ee: Lisa ka TMDb hinded

[ctx: #30305]
en: Enable Trailer
et_ee: Luba treiler

[ctx: #30306]
en: Addon Player
et_ee: Lisamoodul pleier
