KODI Addons - en to ru_ru translation catalogue (20 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IBM Model M keyboard
ru_ru: Клавиатура IBM Model M

[ctx: Addon Description]
en: The IBM Model M keyboard, introduced in 1984, is regarded as a timeless and durable piece of hardware.
ru_ru: Клавиатура IBM Model M, выпущена в 1984 году, и считаестся долговечным изделием, неподвластным временем.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
ru_ru: Источник изображения: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
ru_ru: Клавиатура

[ctx: #30054]
en: Space
ru_ru: Пробел

[ctx: #30055]
en: Left Alt
ru_ru: Левый Alt

[ctx: #30056]
en: Right Alt
ru_ru: Правый Alt

[ctx: #30057]
en: Left Ctrl
ru_ru: Левый Ctrl

[ctx: #30058]
en: Right Ctrl
ru_ru: Правый Ctrl

[ctx: #30059]
en: Left Shift
ru_ru: Левый Shift

[ctx: #30060]
en: Right Shift
ru_ru: Правый Shift

[ctx: #30082]
en: Left
ru_ru: Влево

[ctx: #30083]
en: Up
ru_ru: Вверх

[ctx: #30084]
en: Down
ru_ru: Вниз

[ctx: #30085]
en: Right
ru_ru: Вправо

[ctx: #30106]
en: Left Meta
ru_ru: Левая Meta

[ctx: #30107]
en: Right Meta
ru_ru: Правая Meta

[ctx: #30108]
en: Left Super
ru_ru: Левый Super

[ctx: #30109]
en: Right Super
ru_ru: Правый Super

[ctx: #30139]
en: Num Pad Equals
ru_ru: Num Pad =
