KODI Addons - en to pl_pl translation catalogue (8 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IBM Model M keyboard
pl_pl: Klawiatura IBM Model M

[ctx: Addon Description]
en: The IBM Model M keyboard, introduced in 1984, is regarded as a timeless and durable piece of hardware.
pl_pl: Klawiatura IBM Model M, wprowadzona na rynek w 1984 roku, jest uważana za ponadczasowy i trwały sprzęt.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
pl_pl: Pochodzenie obrazu: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
pl_pl: Klawiatura

[ctx: #30082]
en: Left
pl_pl: Lewo

[ctx: #30083]
en: Up
pl_pl: Góra

[ctx: #30084]
en: Down
pl_pl: Dół

[ctx: #30085]
en: Right
pl_pl: Prawo
