KODI Addons - en to fi_fi translation catalogue (40 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: IBM Model M keyboard
fi_fi: IBM Model M -näppäimistö

[ctx: Addon Description]
en: The IBM Model M keyboard, introduced in 1984, is regarded as a timeless and durable piece of hardware.
fi_fi: Vuonna 1984 esiteltyä IBM Model M -näppäimistöä pidetään ajattomana ja kestävänä laitteena.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
fi_fi: Kuvan lähde: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30000]
en: Keyboard
fi_fi: Näppäimistö

[ctx: #30052]
en: Backspace
fi_fi: Askelpalautin

[ctx: #30055]
en: Left Alt
fi_fi: Vasen Alt

[ctx: #30056]
en: Right Alt
fi_fi: Oikea Alt

[ctx: #30057]
en: Left Ctrl
fi_fi: Vasen Ctrl

[ctx: #30058]
en: Right Ctrl
fi_fi: Oikea Ctrl

[ctx: #30059]
en: Left Shift
fi_fi: Vasen Shift

[ctx: #30060]
en: Right Shift
fi_fi: Oikea Shift

[ctx: #30082]
en: Left
fi_fi: Vasemmalle

[ctx: #30083]
en: Up
fi_fi: Ylös

[ctx: #30084]
en: Down
fi_fi: Alas

[ctx: #30085]
en: Right
fi_fi: Oikealle

[ctx: #30086]
en: Num Pad 1
fi_fi: Numeronäppäimistön 1

[ctx: #30087]
en: Num Pad 2
fi_fi: Numeronäppäimistön 2

[ctx: #30088]
en: Num Pad 3
fi_fi: Numeronäppäimistön 3

[ctx: #30089]
en: Num Pad 4
fi_fi: Numeronäppäimistön 4

[ctx: #30090]
en: Num Pad 5
fi_fi: Numeronäppäimistön 5

[ctx: #30091]
en: Num Pad 6
fi_fi: Numeronäppäimistön 6

[ctx: #30092]
en: Num Pad 7
fi_fi: Numeronäppäimistön 7

[ctx: #30093]
en: Num Pad 8
fi_fi: Numeronäppäimistön 8

[ctx: #30094]
en: Num Pad 9
fi_fi: Numeronäppäimistön 9

[ctx: #30095]
en: Num Pad 0
fi_fi: Numeronäppäimistön 0

[ctx: #30096]
en: Num Pad /
fi_fi: Numeronäppäimistön /

[ctx: #30097]
en: Num Pad *
fi_fi: Numeronäppäimistön *

[ctx: #30098]
en: Num Pad -
fi_fi: Numeronäppäimistön -

[ctx: #30099]
en: Num Pad +
fi_fi: Numeronäppäimistön +

[ctx: #30100]
en: Num Pad Enter
fi_fi: Numeronäppäimistön Enter

[ctx: #30101]
en: Num Pad .
fi_fi: Numeronäppäimistön .

[ctx: #30106]
en: Left Meta
fi_fi: Vasen Meta

[ctx: #30107]
en: Right Meta
fi_fi: Oikea Meta

[ctx: #30108]
en: Left Super
fi_fi: Vasen Super

[ctx: #30109]
en: Right Super
fi_fi: Oikea Super

[ctx: #30131]
en: Compose
fi_fi: Kirjoita

[ctx: #30135]
en: Menu
fi_fi: Valikko

[ctx: #30136]
en: Power
fi_fi: Virta

[ctx: #30138]
en: Undo
fi_fi: Kumoa

[ctx: #30139]
en: Num Pad Equals
fi_fi: Numeronäppäimistön on yhtä kuin
