KODI Main - en to fi_fi translation catalogue (16 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
fi_fi: Oletusohjain

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
fi_fi: Mediakeskuksen oletusohjain perustuu Xbox 360 -ohjaimeen.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
fi_fi: Kuvan lähde: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30005]
en: Start
fi_fi: Aloitus

[ctx: #30006]
en: Back
fi_fi: Takaisin

[ctx: #30007]
en: Guide
fi_fi: Opas

[ctx: #30008]
en: Left Stick
fi_fi: Vasen sauva

[ctx: #30009]
en: Right Stick
fi_fi: Oikea sauva

[ctx: #30010]
en: Up
fi_fi: Ylös

[ctx: #30011]
en: Down
fi_fi: Alas

[ctx: #30012]
en: Right
fi_fi: Oikealle

[ctx: #30013]
en: Left
fi_fi: Vasemmalle

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
fi_fi: Vasen olkapainike

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
fi_fi: Oikea olkapainike

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
fi_fi: Vasen liipaisin

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
fi_fi: Oikea liipaisin
