KODI Main - en to es_es translation catalogue (15 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Default Controller
es_es: Mando por defecto

[ctx: Addon Description]
en: The default media center controller is based on the Xbox 360 controller.
es_es: El mando por defecto del media center está basado en el mando de Xbox 360.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: Wikipedia (wikipedia.org)
es_es: Crédito de la imagen: Wikipedia (wikipedia.org)

[ctx: #30006]
en: Back
es_es: Atrás

[ctx: #30007]
en: Guide
es_es: Guía

[ctx: #30008]
en: Left Stick
es_es: Stick Izquierdo

[ctx: #30009]
en: Right Stick
es_es: Stick Derecho

[ctx: #30010]
en: Up
es_es: Arriba

[ctx: #30011]
en: Down
es_es: Abajo

[ctx: #30012]
en: Right
es_es: Derecha

[ctx: #30013]
en: Left
es_es: Izquierda

[ctx: #30014]
en: Left Shoulder
es_es: Superior Izquierdo

[ctx: #30015]
en: Right Shoulder
es_es: Superior Derecho

[ctx: #30016]
en: Left Trigger
es_es: Gatillo Izquierdo

[ctx: #30017]
en: Right Trigger
es_es: Gatillo Derecho
