XBMC-Addons - en to tr_tr translation catalogue (283 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Plugin for YouTube
tr_tr: YouTube için eklenti

[ctx: Addon Description]
en: YouTube is one of the biggest video-sharing websites of the world.
tr_tr: YouTube, dünya üzerindeki en büyük video paylaşma platformlarından birisidir.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: This plugin is not endorsed by Google
tr_tr: Bu eklenti Google tarafından üretilmemiştir

[ctx: #30000]
en: General
tr_tr: Genel

[ctx: #30001]
en: Username
tr_tr: Kullanıcı Adı

[ctx: #30002]
en: Password
tr_tr: Parola

[ctx: #30007]
en: Use MPEG-DASH
tr_tr: MPEG-DASH Kullan

[ctx: #30008]
en: Configure InputStream Adaptive
tr_tr: InputStream Adaptive Ayarla

[ctx: #30009]
en: Always ask for the video quality
tr_tr: Her zaman video kalitesi için sor

[ctx: #30018]
en: 1080p Live / 720p (HD)
tr_tr: 1080p Canlı / 720p (HD)

[ctx: #30020]
en: Allow 3D
tr_tr: 3 Boyuta izin ver

[ctx: #30021]
en: Show fanart
tr_tr: Fanart göster

[ctx: #30022]
en: Items per page
tr_tr: Sayfa başı video sayısı

[ctx: #30023]
en: Search history size
tr_tr: Arama geçmişi büyüklüğü

[ctx: #30024]
en: Cache size (MB)
tr_tr: Önbellek büyüklüğü (MB)

[ctx: #30025]
en: Enable setup-wizard
tr_tr: Kurulum Sihirbazı'nı etkinleştir

[ctx: #30026]
en: Override view
tr_tr: Görünümün üzerine yaz

[ctx: #30027]
en: View: Default
tr_tr: Görünüm: Varsayılan

[ctx: #30028]
en: View: Episodes
tr_tr: Görünüm: Bölümler

[ctx: #30029]
en: View: Movies
tr_tr: View: Filmler

[ctx: #30030]
en: Execute setup-wizard?
tr_tr: Kurulum Sihirbazı çalıştırılsın mı?

[ctx: #30031]
en: Advanced
tr_tr: Gelişmiş

[ctx: #30032]
en: View: TV Shows
tr_tr: Görünüm: TV Dizileri

[ctx: #30033]
en: View: Songs
tr_tr: Görünüm: Şarkılar

[ctx: #30034]
en: View: Artists
tr_tr: Görünüm: Sanatçılar

[ctx: #30035]
en: View: Albums
tr_tr: Görünüm: Albümler

[ctx: #30036]
en: Support alternative player
tr_tr: Alternatif bir oynatıcıyı destekle

[ctx: #30037]
en: Custom Watch Later playlist id
tr_tr: Özel Daha Sonra İzle çalma listesi kodu

[ctx: #30038]
en: Custom History playlist id
tr_tr: Özel Geçmiş çalma listesi kodu

[ctx: #30100]
en: Favourites
tr_tr: Favoriler

[ctx: #30101]
en: Add to addon favs
tr_tr: Favori Eklentiler'e ekle

[ctx: #30102]
en: Search
tr_tr: Arama

[ctx: #30103]
en: Library
tr_tr: Kütüphaneler

[ctx: #30104]
en: Highlights
tr_tr: Öne Çıkanlar

[ctx: #30105]
en: Archive
tr_tr: Arşiv

[ctx: #30106]
en: Next Page (%d)
tr_tr: Sonraki Sayfa (%d)

[ctx: #30107]
en: Watch Later
tr_tr: Daha Sonra İzle

[ctx: #30108]
en: Remove
tr_tr: Kaldır

[ctx: #30109]
en: Latest Videos
tr_tr: En Yeni Videolar

[ctx: #30110]
en: New Search
tr_tr: Yeni Arama

[ctx: #30111]
en: Sign In
tr_tr: Giriş Yap

[ctx: #30112]
en: Sign Out
tr_tr: Çıkış Yap

[ctx: #30113]
en: Rename
tr_tr: Yeniden Adlandır

[ctx: #30114]
en: Confirm delete
tr_tr: Silmeyi Onayla

[ctx: #30115]
en: Confirm remove
tr_tr: Kaldırmayı Onayla

[ctx: #30116]
en: Delete "%s"?
tr_tr: "%s" ögesi silinsin mi?

[ctx: #30117]
en: Remove "%s"?
tr_tr: "%s" ögesi kaldırılsın mı?

[ctx: #30118]
en: Delete
tr_tr: Kaldır

[ctx: #30119]
en: Please wait...
tr_tr: Lütfen bekleyin...

[ctx: #30120]
en: Clear
tr_tr: Temizle

[ctx: #30201]
en: API Key
tr_tr: API Anahtarı

[ctx: #30202]
en: API Id
tr_tr: API Kodu

[ctx: #30203]
en: API Secret
tr_tr: API Gizli Anahtarı

[ctx: #30204]
en: Enable personal API keys
tr_tr: Kişisel API anahtarlarını etkinleştir

[ctx: #30205]
en: Use preset API key set
tr_tr: Önceden ayarlanmış API anahtar setini kullan

[ctx: #30500]
en: Channels
tr_tr: Kanallar

[ctx: #30501]
en: Playlists
tr_tr: Oynatma Listeleri

[ctx: #30502]
en: Go to %s
tr_tr: %s kanalına git

[ctx: #30503]
en: Show channel fanart
tr_tr: Kanalın fanart'ını göster

[ctx: #30504]
en: Subscriptions
tr_tr: Abonelikler

[ctx: #30505]
en: Unsubscribe
tr_tr: Abonelikten çık

[ctx: #30506]
en: Subscribe
tr_tr: Abone Ol

[ctx: #30507]
en: My Channel
tr_tr: Kanalım

[ctx: #30508]
en: Liked Videos
tr_tr: Beğenilen Videolar

[ctx: #30509]
en: History
tr_tr: Geçmiş

[ctx: #30510]
en: My Subscriptions
tr_tr: Aboneliklerim

[ctx: #30511]
en: Queue video
tr_tr: Videoyu sıraya sok

[ctx: #30512]
en: Browse Channels
tr_tr: Kanal Ara

[ctx: #30513]
en: Popular right now
tr_tr: Popülerler

[ctx: #30514]
en: Related Videos
tr_tr: İlgili Videolar

[ctx: #30515]
en: Auto-Remove from 'Watch Later'
tr_tr: Daha Sonra İzle'den izlenen videoları sonrasında kaldır

[ctx: #30516]
en: Folders
tr_tr: Dizinler

[ctx: #30517]
en: Subscribe to %s
tr_tr: %s kanalına abone ol

[ctx: #30518]
en: Go to '%s'
tr_tr: Git: '%s'

[ctx: #30519]
en: and enter the following code:
tr_tr: ve şu kodu girin:

[ctx: #30520]
en: Add to...
tr_tr: Ekle...

[ctx: #30521]
en: Select playlist
tr_tr: Oynatma listesi seç

[ctx: #30522]
en: New playlist...
tr_tr: Yeni oynatmalistesi...

[ctx: #30523]
en: Language
tr_tr: Diller

[ctx: #30524]
en: Select language
tr_tr: Dil seç

[ctx: #30525]
en: Select region
tr_tr: Bölge seç

[ctx: #30526]
en: Adjust
tr_tr: Ayarla

[ctx: #30527]
en: Language and region?
tr_tr: Dil ve bölge?

[ctx: #30528]
en: Rate...
tr_tr: Değerlendir...

[ctx: #30529]
en: I like this
tr_tr: Bunu beğendim

[ctx: #30530]
en: I dislike this
tr_tr: Bunu beğenmedim

[ctx: #30531]
en: Play all
tr_tr: Hepsini oynat

[ctx: #30532]
en: Default
tr_tr: Varsayılan

[ctx: #30533]
en: Reverse
tr_tr: Tersine çevir

[ctx: #30534]
en: Shuffle
tr_tr: Karıştır

[ctx: #30535]
en: Select the order of the playlist
tr_tr: Oynatma listesinin sırasını seç

[ctx: #30536]
en: Updating Playlist...
tr_tr: Oynatma Listesi Güncelleniyor...

[ctx: #30537]
en: Play from here
tr_tr: Buradan oynat

[ctx: #30538]
en: Disliked Videos
tr_tr: Beğenilmeyen Videolar

[ctx: #30539]
en: Live
tr_tr: Canlı Yayınlar

[ctx: #30540]
en: Play with...
tr_tr: Birlikte oynat...

[ctx: #30541]
en: Show channel name in description
tr_tr: Kanal adını açıklamada göster

[ctx: #30542]
en: rtmpe streams are not supported
tr_tr: rtmpe yayın akışları deskteklenmiyor

[ctx: #30543]
en: Refresh
tr_tr: Yenile

[ctx: #30544]
en: More Links from the description
tr_tr: Açıklamadan daha fazla bağlantılar

[ctx: #30545]
en: No further links found.
tr_tr: Daha fazla bağlantı bulunamadı.

[ctx: #30546]
en: Please log in twice!
tr_tr: Lütfen iki kere giriş yapın!

[ctx: #30547]
en: You must enable two applications so that YouTube is functioning properly.
tr_tr: İki uygulamayı da etkinleştirmelisiniz ki YouTube doğru bir şekilde çalışsın.

[ctx: #30548]
en: More...
tr_tr: Daha fazla...

[ctx: #30549]
en: No videos streams found
tr_tr: Hiçbir video akışı bulunamadı

[ctx: #30550]
en: Region
tr_tr: Bölge

[ctx: #30551]
en: Recommendations
tr_tr: Önerilenler

[ctx: #30552]
en: Maintenance
tr_tr: Bakım

[ctx: #30553]
en: Delete function cache database
tr_tr: İşlev önbelleği veritabanını sil

[ctx: #30554]
en: Delete search history database
tr_tr: Arama geçmişi veritabanını sil

[ctx: #30555]
en: Clear function cache
tr_tr: İşlev önbelleğinı temizle

[ctx: #30556]
en: Clear search history
tr_tr: Arama geçmişini sil

[ctx: #30557]
en: function cache
tr_tr: işlev önbelleği

[ctx: #30558]
en: search history
tr_tr: arama geçmişi

[ctx: #30559]
en: Delete settings.xml
tr_tr: settings.xml dosyasını sil

[ctx: #30560]
en: Subtitle language
tr_tr: Alt yazı dili

[ctx: #30561]
en: None
tr_tr: Hiçbiri

[ctx: #30562]
en: All
tr_tr: Hepsi

[ctx: #30563]
en: Setting
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #30564]
en: Setting, English
tr_tr: Ayarlar, İngilizce

[ctx: #30565]
en: English
tr_tr: İngilizce

[ctx: #30566]
en: Prompt
tr_tr: İstem

[ctx: #30567]
en: Set as Watch Later
tr_tr: Daha Sonra İzle'ye ekle

[ctx: #30568]
en: Remove as Watch Later
tr_tr: Daha Sonra İzle'den kaldır

[ctx: #30569]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your Watch Later list?
tr_tr: '%s' ögesi Daha Sonra İzle listesinden kaldırılacak, emin misiniz?

[ctx: #30570]
en: Are you sure you want to replace your current Watch Later list with '%s'?
tr_tr: Şimdiki Daha Sonra İzle listeniz '%s' ile değiştirilecek, emin misiniz?

[ctx: #30571]
en: Set as History
tr_tr: Geçmişe ekle

[ctx: #30572]
en: Remove as History
tr_tr: Geçmişten kaldır

[ctx: #30573]
en: Are you sure you want to remove '%s' as your History list?
tr_tr: '%s' ögesi Geçmiş listesinizden kaldırılacak, emin misiniz?

[ctx: #30574]
en: Are you sure you want to replace your current History list with '%s'?
tr_tr: Şimdiki Geçmiş listeniz, '%s' ile değiştirilecek, emin misiniz?

[ctx: #30575]
en: Succeeded
tr_tr: Başarılı

[ctx: #30576]
en: Failed
tr_tr: Başarısız

[ctx: #30577]
en: Settings
tr_tr: Ayarlar

[ctx: #30578]
en: Force SSL certificate verification
tr_tr: SSL sertifikası doğrulamasını zorla

[ctx: #30579]
en: MPEG-DASH is enabled in the YouTube settings, however InputStream Adaptive appears to be disabled. Would you like to enable InputStream Adaptive now?
tr_tr: MPEG-DASH, YouTube ayaralarından etkinleştirilmiş ancak InputStream Adaptive etkisizleştirilmiş. InputStream Adaptive etkinleştirilsin mi?

[ctx: #30580]
en: Reset access manager
tr_tr: Erişim yöneticisini sıfırla

[ctx: #30581]
en: Are you sure you want to reset access manager?
tr_tr: Erişim yöneticisi sıfırlanacak, emin misiniz?

[ctx: #30582]
en: Autoplay suggested videos
tr_tr: Önerilen videoları otomatik oynat

[ctx: #30583]
en: Automatic
tr_tr: Otomatik

[ctx: #30584]
en: My Subscriptions (Filtered)
tr_tr: Aboneliklerim (Filtrelenmiş)

[ctx: #30585]
en: Filtered channel list (comma delimited)
tr_tr: Filtrelenmiş kanal listesi (virgül ile ayrılmış)

[ctx: #30586]
en: Blacklist
tr_tr: Kara liste

[ctx: #30587]
en: Add to My Subscriptions filter
tr_tr: Aboneliklerim filtresine ekle

[ctx: #30588]
en: Remove from My Subscriptions filter
tr_tr: Aboneliklerim filtresinden çıkar

[ctx: #30589]
en: Added to My Subscriptions filter
tr_tr: Aboneliklerim filtresine eklendi

[ctx: #30590]
en: Removed from My Subscriptions filter
tr_tr: Aboneliklerim filtresinden çıkarıldı

[ctx: #30591]
en: Thumbnail size
tr_tr: Küçük resim büyüklüğü

[ctx: #30592]
en: Medium (16:9)
tr_tr: Orta (16:9)

[ctx: #30593]
en: High (4:3)
tr_tr: Yüksek (4.:3)

[ctx: #30594]
en: Safe search
tr_tr: Güvenli arama

[ctx: #30595]
en: Moderate
tr_tr: Orta

[ctx: #30596]
en: Strict
tr_tr: Kesin

[ctx: #30597]
en: Updated: %s
tr_tr: Güncellendi: %s

[ctx: #30598]
en: Personal API keys enabled
tr_tr: Kişisel API anahtarları etkinleştirildi

[ctx: #30599]
en: Failed to enable personal API keys. Missing: %s
tr_tr: Kişisel API anahtarları etkinleştirilemedi. Eksik: %s

[ctx: #30600]
en: Configure subtitles
tr_tr: Alt yazı ayarları

[ctx: #30601]
en: %s with %s fallback
tr_tr: %s, yoksa %s

[ctx: #30602]
en: No auto-generated
tr_tr: Otomatik oluşturulan alt yazı olmasın

[ctx: #30603]
en: Age gate
tr_tr: Yaş sınırı

[ctx: #30604]
en: Allow offensive content
tr_tr: Rahatsız edici içeriğe izin ver

[ctx: #30605]
en: Quick Search
tr_tr: Hızlı arama

[ctx: #30606]
en: Quick Search (Incognito)
tr_tr: Hızlı arama (Gizli)

[ctx: #30607]
en: Audio only
tr_tr: Yalnızca ses olarak oynat

[ctx: #30608]
en: Allow developer keys
tr_tr: Geliştirici anahtarlarına izin ver

[ctx: #30609]
en: Clear watch history
tr_tr: İzleme geçmişini temizle

[ctx: #30610]
en: This will clear your account's watch history from all devices. You can't undo this.
tr_tr: Bu, bütün cihazlarınızdaki izleme geçmişini silecektir, bunu geri döndüremezsiniz.

[ctx: #30611]
en: Saved Playlists
tr_tr: Kaydedilen Oynatma Listeleri

[ctx: #30612]
en: Retry
tr_tr: Yeniden Dene

[ctx: #30613]
en: Retrieve Watch Later playlist id
tr_tr: Daha Sonra İzle oynatma listesi kodunu al

[ctx: #30614]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Add a few videos to Watch Later via the web/app and retry.
tr_tr: Daha Sonra İzle oynatma listesi kodu alınamadı. Web veya uygulama aracılığıyla Daha Sonra İzle'ye birkaç video ekleyin ve yeniden deneyin.

[ctx: #30615]
en: Cancel
tr_tr: İptal Et

[ctx: #30616]
en: Must be signed in.
tr_tr: Giriş yapmış olmanız gerekiyor.

[ctx: #30618]
en: Enable mpeg-dash proxy
tr_tr: mpeg-dash proxy'sini etkinleştir

[ctx: #30619]
en: Port
tr_tr: Bağlantı Noktası

[ctx: #30620]
en: Port %s already in use. Cannot start http server.
tr_tr: %s bağlantı noktası zaten kullanılıyor.Http sunucusu başlatılamıyor.

[ctx: #30621]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see Advanced > HTTP Server)
tr_tr: mpeg-dash vod'ları için proxy gereklidir (bkz. HTTP Sunucusu)

[ctx: #30622]
en: Purchases
tr_tr: Aldıklarım

[ctx: #30623]
en: Install InputStream Helper
tr_tr: InputStream Helper kur

[ctx: #30624]
en: Requires Kodi 17+
tr_tr: Kodi 17+ gerektirir

[ctx: #30625]
en: InputStream Helper is already installed.
tr_tr: InputStream Helper önceden kurulmuş.

[ctx: #30626]
en: Delete temporary files
tr_tr: Geçiçi dosyaları sil

[ctx: #30627]
en: Rate video after watching
tr_tr: İzledikten sonra videoyu değerlendir

[ctx: #30628]
en: HTTP Server
tr_tr: HTTP Sunucusu

[ctx: #30629]
en: IP whitelist (comma delimited)
tr_tr: IP beyaz listesi (virgül ile ayrılmış)

[ctx: #30630]
en: Save
tr_tr: Kaydet

[ctx: #30631]
en: Successfully updated: %s
tr_tr: Başarılı bir şekilde güncellendi: %s

[ctx: #30632]
en: Enable API configuration page
tr_tr: API yapılandırma sayfasını etkinleştir

[ctx: #30633]
en: http://<ipaddress>:<port>/youtube/api (see Advanced > HTTP Server)
tr_tr: http://<ipaddress>:<port>/youtube/api (bkz. HTTP Sunucusu)

[ctx: #30634]
en: YouTube Add-on API Configuration
tr_tr: YouTube Eklentisi API Yapılandırması

[ctx: #30635]
en: No changes detected, API keys were not updated.
tr_tr: Değişiklik algılanmadı, API anahtarları güncellenmedi.

[ctx: #30636]
en: Personal API keys are enabled.
tr_tr: Kişisel API anahtarları etkinleştirildi.

[ctx: #30637]
en: Personal API keys are disabled.
tr_tr: Kişisel API anahtarları devre dışı bırakıldı.

[ctx: #30638]
en: Bookmark this page to quickly add your keys in the future.
tr_tr: Anahtarlarınızı gelecekte hızlı bir şekilde eklemek için bu sayfayı yer imlerine ekleyin.

[ctx: #30639]
en: Found personal API keys in api_keys.json, would you like to restore them? Choosing no will overwrite them.
tr_tr: api_keys.json dosyasında kişisel API anahtarları bulundu. Bunları geri yüklemek ister misiniz? Hayırı seçmek bunların üzerine yazacaktır.

[ctx: #30640]
en: Restore
tr_tr: Yenileştir

[ctx: #30641]
en: Delete api_keys.json
tr_tr: api_keys.json doyasını sil

[ctx: #30642]
en: Delete access_manager.json
tr_tr: access_manager.json dosyasını sil

[ctx: #30643]
en: Listen on IP
tr_tr: IP Üzerinden Dinle

[ctx: #30644]
en: Select listen IP
tr_tr: Dinleme IP'sini seçin

[ctx: #30645]
en: Refresh after watching
tr_tr: İzledikten sonra yenile

[ctx: #30646]
en: Upcoming Live
tr_tr: Başlayacak canlı yayınlar

[ctx: #30647]
en: Completed Live
tr_tr: Bitmiş canlı yayınlar

[ctx: #30648]
en: API Key is incorrect. Settings - API - API Key
tr_tr: API Anahtarı yanlış. Ayarlar - API - API Anahtarı

[ctx: #30649]
en: Client Id is incorrect. Settings - API - API Id
tr_tr: İstemci Kodu yanlış. Ayarlar - API - API Kodu

[ctx: #30650]
en: Client Secret is incorrect. Settings - API - API Secret
tr_tr: İstemci Gizli Anahtarı yanlış. Ayarlar - API - API Gizli Anahtarı

[ctx: #30651]
en: Location
tr_tr: Konum

[ctx: #30652]
en: Location radius (km)
tr_tr: Konum yarıçapı (km)

[ctx: #30653]
en: Perform geolocation? Used for [B]My Location[/B]
tr_tr: Konum belirtilsin mi? [B]Konumum[/B] için kullanılır

[ctx: #30654]
en: My Location
tr_tr: Konumum

[ctx: #30655]
en: Switch User
tr_tr: Kullanıcı Değiştir

[ctx: #30656]
en: New user
tr_tr: Yeni kullanıcı

[ctx: #30657]
en: Unnamed
tr_tr: Adsız

[ctx: #30658]
en: Enter a name for this user
tr_tr: Bu kullanıcı için bir ad gir

[ctx: #30659]
en: User is now '%s'
tr_tr: Kullanıcı şu anda '%s'

[ctx: #30660]
en: Users
tr_tr: Kullanıcılar

[ctx: #30661]
en: Add a user
tr_tr: Bir kullanıcı ekle

[ctx: #30662]
en: Remove a user
tr_tr: Bir kullanıcı sil

[ctx: #30663]
en: Rename a user
tr_tr: Bir kullanıcının adını değiştir

[ctx: #30664]
en: Switch user
tr_tr: Kullanıcı değiştir

[ctx: #30665]
en: Switch to '%s' now?
tr_tr: '%s' kullanıcısına geçilsin mi?

[ctx: #30666]
en: Removed '%s'
tr_tr: Kaldırıldı: '%s'

[ctx: #30667]
en: Renamed '%s' to '%s'
tr_tr: Kullanıcının adı, '%s' adından '%s' adına değiştirildi

[ctx: #30668]
en: Play count minimum percent
tr_tr: İzlenme sayısını en düşük yüzdesi

[ctx: #30669]
en: Mark unwatched
tr_tr: İzlenmedi olarak işaretle

[ctx: #30670]
en: Mark watched
tr_tr: İzlendi olarak işaretle

[ctx: #30671]
en: Clear playback history
tr_tr: Oynatma geçmişini temizle

[ctx: #30672]
en: Delete playback history
tr_tr: Oynatma geçmişini sil

[ctx: #30673]
en: playback history
tr_tr: oynatma geçmişi

[ctx: #30674]
en: Reset resume point
tr_tr: Kaldığım yeri sıfırla

[ctx: #30676]
en: Just now
tr_tr: Az önce

[ctx: #30677]
en: A minute ago
tr_tr: Bir dakika önce

[ctx: #30678]
en: Recently
tr_tr: Kısa süre önce

[ctx: #30679]
en: An hour ago
tr_tr: Bir saat önce

[ctx: #30680]
en: Two hours ago
tr_tr: İki saat önce

[ctx: #30681]
en: Three hours ago
tr_tr: Üç saat önce

[ctx: #30682]
en: Yesterday at
tr_tr: Dün saat

[ctx: #30683]
en: Two days ago
tr_tr: İki gün önce

[ctx: #30684]
en: Today at
tr_tr: Bugün saat

[ctx: #30685]
en: Delete data cache database
tr_tr: Veri önbelleği veritabanını sil

[ctx: #30686]
en: Clear data cache
tr_tr: Veri önbelleğini temizle

[ctx: #30687]
en: data cache
tr_tr: veri önbelleği

[ctx: #30688]
en: Use for videos
tr_tr: Videolar için kullan

[ctx: #30689]
en: Use for live streams
tr_tr: Canlı yayınlar için kullan

[ctx: #30691]
en: Airing now
tr_tr: Şu anda başlıyor

[ctx: #30692]
en: In a minute
tr_tr: Bir dakika içinde

[ctx: #30693]
en: Airing soon
tr_tr: Yakında başlıyor

[ctx: #30694]
en: In over an hour
tr_tr: Bir saatten fazla bir süre içinde

[ctx: #30695]
en: In over two hours
tr_tr: Bir saatten fazla bir süre içinde

[ctx: #30696]
en: Airing today at
tr_tr: Bugün saat

[ctx: #30697]
en: Tomorrow at
tr_tr: Yarın saat

[ctx: #30698]
en: Check my IP
tr_tr: IP adresimi kontrol et

[ctx: #30699]
en: HTTP server is not running
tr_tr: HTTP sunucusu çalışmıyor

[ctx: #30700]
en: Client IP is %s
tr_tr: IP adresiniz: %s

[ctx: #30701]
en: Failed to obtain client IP
tr_tr: İstemci IP'si alınamadı

[ctx: #30702]
en: Play with subtitles
tr_tr: Alt yazılar ile oynat

[ctx: #30703]
en: Are you sure?
tr_tr: Emin misiniz?

[ctx: #30704]
en: Use YouTube website urls
tr_tr: YouTube sitesinin adresini kullan

[ctx: #30705]
en: Download subtitles
tr_tr: Alt yazıları indir

[ctx: #30706]
en: Download subtitles before starting playback? (Default: No)
tr_tr: Oynatmadan önce altyazılar indirilsin mi? (Varsayılan: Hayır)

[ctx: #30707]
en: Untitled
tr_tr: Başlıksız

[ctx: #30708]
en: Play audio only
tr_tr: Yalnızca ses olarak oynat

[ctx: #30709]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. To increase the chances of retrieval add 8-10 videos to Watch Later via the web/app and retry.
tr_tr: Daha Sonra İzle oynatma listesi kodu alınamadı. Geri alma şansını artırmak için web veya uygulama aracılığıyla 8-10 videoyu Daha Sonra İzle'ye ekleyin ve yeniden deneyin.

[ctx: #30710]
en: Failed to retrieve Watch Later playlist id. Try again tomorrow without removing any of the videos.
tr_tr: Daha Sonra İzle oynatma listesi kodu alınamadı. Videoların hiçbirini kaldırmadan yarın tekrar deneyin.

[ctx: #30711]
en: Searching for Watch Later... Page %s
tr_tr: DAha Sonra İzle için aranama yapılıyor... Sayfa %s

[ctx: #30712]
en: Rate videos in playlists
tr_tr: Oynatma listesindeki videoları değerlendir

[ctx: #30713]
en: Added to Watch Later
tr_tr: Daha Sonra İzle'ye eklendi

[ctx: #30714]
en: Added to playlist
tr_tr: Oynatma listesine eklendi

[ctx: #30715]
en: Removed from playlist
tr_tr: Oynatma listesinden kaldırıldı

[ctx: #30716]
en: Liked video
tr_tr: Video beğenildi

[ctx: #30717]
en: Disliked video
tr_tr: Video beğenilmedi

[ctx: #30718]
en: Rating removed
tr_tr: Değerlendirme kaldırıldı

[ctx: #30719]
en: Subscribed to channel
tr_tr: Kanala abone olundu

[ctx: #30720]
en: Unsubscribed from channel
tr_tr: Kanalın aboneliğinden ayrılıldı

[ctx: #30721]
en: Default to WEBM adaptation set (4K)
tr_tr: Varsayılan olarak WEBM uyarlama seti (4K)

[ctx: #30723]
en: Proxy is required for mpeg-dash vods (see Advanced > HTTP Server)[CR]> 1080p and HDR requires InputStream Adaptive >= 2.3.14
tr_tr: mpeg-dash vod'lar için proxy gereklidir (bkz. HTTP Sunucusu)[CR]> 1080p ve HDR için InputStream Adaptive >= 2.3.14 gerekir

[ctx: #30726]
en: Uploads
tr_tr: Yüklenenler

[ctx: #30730]
en: Play (Ask for quality)
tr_tr: Oynat (Kaliteyi sor)

[ctx: #30731]
en: The YouTube add-on now requires that you use your own API keys.[CR]For more information see the wiki: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Sorry for the inconvenience.
tr_tr: YouTube eklentisi artık kendi API anahtarlarınızı kullanmanızı gerektiriyor.[CR]Daha fazla bilgi için wiki sayfasına bakın: [B]https://ytaddon.page.link/keys[/B][CR][CR]Bu durumdan dolayı üzgünüz.

[ctx: #30732]
en: Comments
tr_tr: Yorumlar

[ctx: #30733]
en: Likes
tr_tr: Beğeniler

[ctx: #30734]
en: Replies
tr_tr: Yanıtlar

[ctx: #30735]
en: Edited
tr_tr: Düzenlendi

[ctx: #30736]
en: Hide short videos (1 minute or less)
tr_tr: Kısa Videoları Gizle (1 dk ya da daha az)
